Autor Wątek: Polski Alarm Smogowy  (Przeczytany 10936 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Polski Alarm Smogowy
« dnia: Stycznia 10, 2017, 05:15:01 pm »
http://www.polskialarmsmogowy.pl/polski-alarm-smogowy,jakwygrac.html
warto zajrzeć, przeczytać, dowiedzieć się czegos, a może i pstryknąć sąsiadowi-  trucicielowi  zdjątko i przesłać je na stronę - dodadzą miejscowośc do mapki
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 10, 2017, 05:33:48 pm »
A u mnie nie dość , cztery razy ponad 100% normy ( czyli inaczej mówiąc 400-krotnie), to jeszcze jakiś kutas, przez pół godz.pod moim domem trzymał odpalonego tira (bo se różni parking robią!). A nie mogłam zareagować, bo w tym samym czasie do wanny właziłam... Jak już się ubrałam i leciałam do niego, to...odjeżdżał. Pół godziny na jałowym biegu! W aktualnej sytuacji, to bandytyzm,  co nie?
 
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 10, 2017, 05:38:22 pm »
Perło, no ludzie nie używają mózgu!

a w Sosnowcu 9 stycznia o godzinie 23:00 odnotowano 1066% przekroczenia normy pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

 ::((


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 10, 2017, 05:38:48 pm »
 ::((
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 10, 2017, 05:41:28 pm »
totalny bezmózgowiec, szkoda, ze jednak nie zdecydowałaś się wyjść z wanny :) 
 trzeba od razu reagować, dzwonic na straz miejską   i nie wiem co jeszcze
 
dziś zauważyłam pierwsze porywy wiatru, jest nadzieja, ze cokolwiek przewieje świństwo >:(
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 10, 2017, 07:37:10 pm »
Perło on, znaczy kierowca w TIRze grzał się. Nie wykluczone, że miał przymusowy postój, albo czekał na roz- lub załadunek. Ci biedni kierowcy jeżdżą dzień i nic i kabina to ich dom. Dla otoczenia nieciekawe, ale on mógł nie mieć wyjścia  :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 10, 2017, 07:52:23 pm »
Oczywiście, że grzał się, tak jak liczne busy, śmieciary...Zamiast na jakiś NORMALNY parking se podjechać z kiblem, barem (są takie w okolicy). Ciekawe, że wiosna, jak jest ciepło też jadą na jałowym. Tu o sam rozruch silnika też im chodzi. Ponoć to lepsze dla wozu jest. Jakim cudem?
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 13, 2017, 06:43:08 pm »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 13, 2017, 07:08:28 pm »
Niesamowite, to ja palę papierosy, imo iż nigdy żadnego nie trzymałam w ręce, ani buzi  ::((
Potwierdzam, przyjeżdżając z Niemiec, niezależnie od pogody, mam czysty samochód. U nas wystarczy przejechać kawałek drogi w deszczu, by auto nadawało się do myjni  ::((
Szkoda, że tak urzekające urokiem kominki też niezalecane, nie mam, ale gdybym miała, miałabym dylemat: palić w nim, czy nie  :-\
Co do auta, mam disla, ale używam tylko w trasach, w P. pieszo lub rowerek. Na trasie diesel pali mniej i się pocieszam, że tak mocno się nie dokładam do smogu
Co do prądu, musimy wszyscy oszczędzać, bo poprzez elektrownie, też się dokładamy do smgu
Ciekawam, ile zużyły wszystkie dekoracje świąteczne w miastach
Wiem, można narzekać, ale jedno co możemy to zacząć od siebie
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 13, 2017, 07:10:13 pm »
palić w nim, czy nie  :-\

no właśnie...

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 13, 2017, 08:52:00 pm »
Ale palenie drewnem niczego złego nie robi a w kominku to tylko drewnem, tak myślę, że tylko tak palą kominkowcy.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 13, 2017, 09:19:07 pm »
trzeba najpierw przeczytać artykuł  ;)
cyt:" Nie palić drewna w kominku – drewno jest wbrew pozorom bardzo wysokoemisyjne. Jeśli koniecznie chcemy mieć kominek – kupmy taki o sprawności min. 80%, ale nie palmy w nim w czasie epizodu smogowego. "
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 13, 2017, 10:23:24 pm »
Najgorsza emisja jest z palenisk gdzie spalane są wszelkie odpady łącznie z plastikiem ,złej jakości węgiel i brak filtrów na kominach.Drewno wysuszone nie trunek tak jak węgiel.W Austrii jest w małych miejscowościach najczęściej ogrzewanie na drewno.Nie słyszałam o piecach na węgiel.Tam nie czuć ,że coś się pali .
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 13, 2017, 10:39:00 pm »
Natalko spalane plastiki to trujące związki i jeśli ktoś pali gumę, plastik, stare buty to niech się puknie w głowę  ::((
Smog to spalanie niby produktów palnych, jak drewno, węgiel, ropa (disle) gdzie w wyniku spalania powstają obok wody i dwutlenku węgla (co w idealnej sytuacji byłoby ok.) związki i pyły szkodliwe i one tworzą ten smog
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 14, 2017, 08:15:48 am »
Niestety Dana ludzie palą wszystko.Obok mnie jest dom ,gdzie w nocy właśnie coś takiego jest podrzucane do pieca-czuć jak tylko wyjdzie się z mieszkania.
Natalia