Autor Wątek: Polski Alarm Smogowy  (Przeczytany 11000 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 14, 2017, 08:58:40 am »
Najgorsza emisja jest z palenisk gdzie spalane są wszelkie odpady łącznie z plastikiem ,złej jakości węgiel i brak filtrów na kominach.Drewno wysuszone nie trunek tak jak węgiel.W Austrii jest w małych miejscowościach najczęściej ogrzewanie na drewno.Nie słyszałam o piecach na węgiel.Tam nie czuć ,że coś się pali .
Natalio oczywiście , opalanie świństwem jest nagorsze, ale i to nie jest jedynem powodem powstawania smogu.  A w arykule napisano jak możemy przeciwdziałać  smogowi i dlatego wspomniano o drewnie. Niestety nic co spalane i idzie w powietrze nie jest tylko dwutlenkiem węgla ( którego ilosc w powietrzu  tez przecież nie powinna być zbyt wysoka) .
CO do Austrii to tam jest bardzo czyste powietrze, a Wiedeń należy  do  najczystszych miast Europy. BO tam walkę o ochronę środowiska wypowiedziano już kilkadziesiąt lat temu.
" promowanie środków komunikacji publicznej i pojazdów z niską emisją, termomodernizację, przyjazne dla środowiska place budowy, rozbudowę sieci ciepłowniczej, wydajne utrzymanie dróg w okresie zimowym wykorzystujące zamiast żwirku nowoczesne metody (polewanie solanką, technologia wilgotnej soli)"
Ich opalanie drewnem owszem trochę szkodzi jak każde spalanie , ale mogą sobie na to pozwolić. chociaż czytam dalej:
"Głównymi źródłami pyłu PM10 w Wiedniu są ruch uliczny, prace budowlane oraz prywatne ogrzewanie pomieszczeń z innych źródeł niż sieć ciepłownicza. Pył PM10 zgodnie z wynikami badań Uniwersytetu Technicznego w Wiedniu, przenoszony jest na dalekie odległości. Szacuje się, że nawet 60 % zanieczyszczenia w Wiedniu pochodzi z regionu."
Podsumowaując  u nas chodzi o to by nie opalac kominkow przynajmniej w okresie nasilenia smogu.
A drewno nie zawsze jest ekologiczne , przeczytajcie najpierw proszę :
http://www.kominki.org/piecyki-wolnostojace/paliwa-i-akcesoria/art,2803,drewno-paliwo-nie-zawsze-ekologiczne.html

styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 14, 2017, 11:43:43 am »
Twój linka Amirku przeczytam później, bo lecę na kije, się dotlenić  ;)
ale na dwutlenek węgla jest sposób, rozsądna gospodarka leśna, zresztą, bez CO2, nie przezyja rośliny
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 14, 2017, 12:23:41 pm »
I o tym jest pierwszy artykuł-  jak się bronić jak przeciwdziałać co my sami możemy zrobić!  Bo chyba gospodarka lesna to juz nie w mojej czy twojej gestii.Chyba wszyscy wiemy  czym oddychaja rośliny  a czym my :)  a ja w lesie już druga godzinę z wozeczkiem. Mam trening  siłowy ich..
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 14, 2017, 12:29:16 pm »
Ok Amorku,trochę masz racji :oklaski:Co do dróg to raczej jest jeszcze w formie planów.Sypią główne trasy solą tak jak my tyle tylko ,że boczne ulice posypywane sa nie piaskiem ,tylko drobnym kamyczkiem ( to się chyba nazywa grys).
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 14, 2017, 12:50:17 pm »
a dlaczego trochę? ;D
 pamiętam ten gres :) w przyszłą sobotę będę znow po nim stąpać!:)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2017, 12:52:43 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 14, 2017, 02:18:50 pm »
W dobie smogu, to się cieszę, że mieszkam na blokowisku (choć brzydkie to to) ciepłownia na skraju wsi i komin bardzo wysoki. Domków w okolicy niewiele, a te co są, są podłączone do ogrzewania miejskiego
A poza tym u nas dużo lasów i przewiewnie. Nie leżymy w dolinie (jak wiele górskich miejscowości) i wiatry często solidne (od nadmorza - bo w linii prostej jest ca 50 km)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 14, 2017, 02:20:20 pm »
 a podpisałas?  :D czy w związku z tym ,ze u ciebie tak fajnie to olewka xhc
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 14, 2017, 02:22:28 pm »
Nie podpisałam  >:D
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 14, 2017, 02:23:41 pm »
dzięki
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 14, 2017, 02:28:19 pm »
Amorku, za co mi dziękujesz ???
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 14, 2017, 02:42:06 pm »
też wysłałam ale nie podpisałam ::(( ::((
Natalia

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 14, 2017, 03:12:10 pm »
Drewno wysuszone nie trunek tak jak węgiel.
ja tam jeszcze drewna i węgla nie próbowałam jako trunek >:D  ;D
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 14, 2017, 03:19:01 pm »
Drewno wysuszone nie trunek tak jak węgiel.
ja tam jeszcze drewna i węgla nie próbowałam jako trunek >:D  ;D
oj miało być "TRUJE"!!! xhc
Natalia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 14, 2017, 03:48:10 pm »
 xhc
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)