Autor Wątek: Polski Alarm Smogowy  (Przeczytany 10933 razy)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 14, 2017, 04:06:40 pm »
Amorku, dopowiem.
nie oceniam takich petycji, ale że sama nie wierzę w skuteczność takiego postępowania, szczególnie przy tym rządzie, który raczej rozdaje i ważniejsze są pomniki i ci co odeszli "ku chwale ojczyzny"  ;) a nie żywi i ich zdrowie, więc nie podaję swoich danych.
natomiast robię co mogę na moim podwórku:
1). nie używam auta na co dzień. W P. tylko nogi, rower;
2). staram się pracować, by jeździć autem ze sprawnym układem spalania, znaczy w razie co wymienić na nowszy;
3). poważnie zastanawiam się, jeśli dojdzie do zmiany auta, by była to benzyna;
4). popieram inicjatywy pomp ciepła, jeśli tylko ktoś z otoczenia o to zahaczy;
5). strofuje znajomych, palących w piecach, gdy widzę, słyszę, co palą;
6). oszczędzam prąd, nie tylko z powodu kasy, jaki za niego się płaci.

I tyle, nic więcej nie mogę zrobić  :( no i nie palę, więc małego "smoczka" kole siebie nie tworzę  ;)

A nasz kraj węglem płynący, powiedz górnikom, że ich zakład zostanie zamknięty, bo węgiel byle jaki, bo palenie węglem tworzy smog. Murem Śląsk stanie w obronie miejsc pracy. Poprzedni rząd próbował coś z tym zrobić (nie wyszło) ten na pewno nic nie zrobi, nie narazi się górnikom
Jak to Niemcy zrobili, że kopalnie zlikwidowali chyba wszystkie??? W Ruhrgebiet, gdzie mieszka córka, na terenach pokopalnianych, tereny zielone, place zabaw, górki, boiska
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2017, 04:13:06 pm wysłana przez DanaPar »
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 14, 2017, 04:18:58 pm »
czytałam właśnie o Dublinie tam walkę ze smogiem w mieście wygrali w prosty sposów.Mieli dwóch dostawców węgla i zakazali im sprzedaży w Dublinie.Kto chciał dalej palić węglem musiał jechać po niego ok 60 km.Zatrucie powietrza w tym mieście spadło o 70% .Teraz patrząc na mapę tego kraju nie ma innego koloru tylko zielony.To mnie tym bardziej cieszy,bo tam są moje skarby.
Co do pomp ciepła ,to moje osiedle jest tak ogrzewane .Ekologicznie i taniej ( tylko niektórzy przykapcają kominkami  xhc)
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 14, 2017, 04:40:15 pm »
Zywiec to jedno z najbardziej zatrutych miast w Polsce , podpisałam z myślą o Bystrej i z nadzieją,  bo ta nigdy mnie nie opuszcza...
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 14, 2017, 04:55:19 pm »
Zywiec to jedno z najbardziej zatrutych miast w Polsce , podpisałam z myślą o Bystrej i z nadzieją,  bo ta nigdy mnie nie opuszcza...
Amorku najbardziej w Europie.Na tej czarnej liście znajduje się 30 miast z Polski ::(( ::((
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 14, 2017, 05:24:50 pm »
http://www.polskialarmsmogowy.pl/polski-alarm-smogowy/aktualnosci/szczegoly,najbardziej-toksyczne-miasta-w-polsce---dane-z-raportu-gios,347.html
 tu akurat nie jest wymieniony Zywiec, na pierwszym miejscu Pszczyna ( Danusiu przykro mi) , ogólnie cała Polska zasmrodzona.
Ja w Bystrej ostatnio byłam z Wami:)  w lipcu. Tam jest ok , ale chyba trzeba będzie się pozbyć gadziny jak taka zagrożona.
Maskę kupic zainwestować w oczyszczarkę, filtralkę  domową do pyłow   i jakos przeżyjemy.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #35 dnia: Stycznia 14, 2017, 05:32:11 pm »
u mnie wkleiłam link do tej listy  ::(( ::((
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #36 dnia: Stycznia 14, 2017, 05:35:12 pm »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #37 dnia: Stycznia 14, 2017, 06:01:57 pm »
Jak żyć w zdrowiu, bez nowotworów w tak zatrutym środowisku? Na jak długo leczymy się z raka, ja się pytam, skoro to tak wygląda?!!!
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #38 dnia: Stycznia 14, 2017, 06:57:30 pm »
Na papierosach jest oznaczenie o zagrożeniu, przy wjazdach do miast (dworce PKP, PKS, główne drogi wjazdowe) wymienionych miast powinien być szyld ostrzegający przed zatruciem. No i chorzy, hurmem do sądów o odszkodowania  :0ulan: bo szyldów bark  ;) >:(
Może rządzący, włodarze miast zobaczą problem i zmuszą do działań  :-\
Szczecin nie najgorzej, a miałam 30 lat temu podjąć decyzję P. czy Tomaszów Mazowiecki, decyzja wg tej listy była trafiona.
A Rabka, Otwock, przecież tam się leczy dzieci ze schorzeniami dróg oddechowych  ::((
i co się wyleczy, zaraz klimat spsuje  >:(
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 17, 2017, 02:08:48 pm »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #40 dnia: Października 28, 2017, 05:35:24 pm »
jako, ze sezon smogowy mamy w zanadrzu trzeba się przygotować do odparcia ataku. Myślę, by jednak zaopatrzyć się w jakiś oczyszczacz powietrza. Perła i Agawa bo wiem, ze kupowałyscie  w zeszłym roku, co powiecie o swoich maszynach, zachęcicie do ich zakupów. Moze ktoś jeszcze ma?
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #41 dnia: Października 28, 2017, 06:42:54 pm »
Nie wiem Amorku, jak to do końca jest z tymi sprzętami, ale ja się jakoś bezpieczniej czuję z moim Sharpem. Chyba trzeba szybko się decydować, bo my czekaliśmy na ten oczyszczacz półtora miesiąca (zamawialiśmy w styczniu), firma nawet zwróciła nam 10%. Takie było zapotrzebowanie na rynku.
Moim zdaniem działa. Kiedy coś sprejowałam w pracowni (nawet głupim lakierem do włosów), natychmiast się bardziej uaktywniał. Normalnie pracował sobie cicho,  a po psiknięciu...słychać było taki podkręcony szum.
Nasz jest na 25m2, wiec sobie "chodzi" po chacie,  ale z reguły jest tam, gdzie najczęściej przesiadujemy. Czyli w "świetlicy"...przez innych nazywanej salonem ;) 
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Polski Alarm Smogowy
« Odpowiedź #42 dnia: Października 28, 2017, 07:22:53 pm »
dzięki za info pooglądam i poczytam o sharpach
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat