Autor Wątek: OSTEOPENIA  (Przeczytany 15698 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: OSTEOPENIA
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 18, 2017, 09:09:40 pm »
pastę budwig  jadałam przez  6 lat po wznowie :)
potem powoli wracałam do "normalnego" jedzenia , aczkolwiek wegetariańskiego ( pasty budwig poszła w odstawkę)
od września czyli  po testach na nietolerancję pokarmową jestem zmuszona jadać od czasu do czasu mięso by dostarczyć pełnowartościowego białka , oprócz tego przygotowuję żarełko dla OLka z  diety  odchudzającej przeciwcukrzycowej i często tez się pod nią podłączam
raczej jadam zdrowo chociaż grzechy się zdarzają
co jadam: jaja, czasem piersi z kurczaka czy indyka, ciemny chleb  raczej "biegacza" ,   dużo-orzechy , avocado, owoce, warzywa , ciemne makarony, na sniadanie zawsze - kasze na zmianę  ( jaglaną, komosę, amarantus, owsianka) z mlekiem roślinnym, orzechami, morelami suszonymi i figą( ma dużo wapnia) , trochę oleju lnianego, jak czasem duszę , smażę to   dodaję do oleju roślinnego  ociupinkę masła klarowanego raczej dla zapachu, ryby  czasem jadam!! ale staram się wybierać te zdrowsze , bio  i duuuuuuuuuuuzo wody najlepiej z cytryną
 acha w południe mam koktajl owocowo- mleczny ( roślin) chociaż już trochę sera  tez zaczęłam jadac  , acha i dużo sypię kurkumy i cynamonu!!
a i humus i guacamole , pasztet wege bardzo lubię

Ps.  zaznaczam, że nie wiem jaki jest stan moich kosci bo na densytometrię tak się wybieram  jak i na kolonoskopię :)
 
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2017, 09:11:32 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: OSTEOPENIA
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 18, 2017, 09:11:35 pm »
Tojka, jedz kochana na zdrowie ten nabiał, ale dieta nabiałowa nie ma niestety takiego bezpośredniego przełożenia na gęstość kości.

Też się wybieram i wybieram na kolonoskopię.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2017, 09:13:27 pm wysłana przez Mirusia »

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: OSTEOPENIA
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 18, 2017, 09:16:20 pm »
z nabiału to jedynie kefiry i jogurt, bo reszty nie tykam - nie kce mi przez gardło przejść  ;)

wiem, wiem, że d3 i ruch ma większe znaczenie, ale d3 dopiero se muszę zbadać, a systematyczny ruch - wdrożyć  ;)

operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: OSTEOPENIA
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 18, 2017, 09:20:25 pm »
ponoć sardynki trzeba :) te puszkowane ;)

Jadam tak jak Amorek - mniej_więcej, bo ostatnio mięso mi nie idzie wcale. Natomiast zaczełam łykać sobie niesystematycznie kwas foliowy; dohtorka troszkę kazała ;) No i wit D3 z K. I jeszcze wit C, sporo.
I codziennie koktail wyciskany - pomarańcza-marchewka-jabłko-cytryna - wychodzą 2-3 szklanki; połowę oddaję szanownemu, niech też coś z życia ma ;)
I ostatnio mnie orzechy wciągnęły na maksa; pewnie coś się tam wyrównuje ;)

Gdy przy jedzeniu jesteśmy to opowiem, bo nosze w sobie drugi tydzień: byłam na kontroli u swojego dohtorka_ogólnego, bo enzymy wątrobowe coś nie halo. Przepytał mnie dietetycznie i stwierdził, że niechęć do mięsa może świadczyć o czymś 'brzydkim"  >:( :-X I kazał kolonoskopię zrobić. Gdy powiedziąłam, że moja dieta bardziej z empatią wobec stworzeń_innych związana, to ... wypisał skierowanie do psychiatry  ::((
Czas zmienić lekarza  >:(



Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: OSTEOPENIA
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 18, 2017, 09:22:00 pm »

Czas zmienić lekarza  >:(


 ::((
 xhc
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: OSTEOPENIA
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 18, 2017, 09:26:59 pm »
ponoć sardynki trzeba :) te puszkowane ;)

właśnie wpierniczam  mnx
można i szprotki - chodzi o to coby z ośćmi jeść, a z tych puszkowanych ości jakoś wchodzą  ;)
wczoraj próbowałam szprotki wędzone z ośćmi  ;) - nie dałam rady - bleeeeeee
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: OSTEOPENIA
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 18, 2017, 09:55:45 pm »
Tojka, jedz kochana na zdrowie ten nabiał, ale dieta nabiałowa nie ma niestety takiego bezpośredniego przełożenia na gęstość kości.

Tojka poczytaj dobrze,..  te konserwanty w jogurtach i kefirze to se można raz na_pół_roku zjeść  :(

Jak chcesz zdrowy jogurt to se trzeba samemu w domu zrobić  8)
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: OSTEOPENIA
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 18, 2017, 10:06:51 pm »
wczoraj próbowałam szprotki wędzone z ośćmi  ;) - nie dałam rady - bleeeeeee[/font][/size][/color]
Z białym serkiem sobie rozciapkaj, pietruchy na przykład dodaj, powinno wejść ;)




Czas zmienić lekarza  >:(


 xhc  xhc  xhc
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: OSTEOPENIA
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 18, 2017, 10:13:52 pm »
eeee_no Parabola  daj spokój, przeca ja nie będę w garach siedziała  ;) do wyższych celów jestem stworzona  ;)
coś tam te jogurty dobrego mają jak się dobrze na skład popatrzy  ;) klimeko i grecki zott np jest bez mleka w proszku  :)

idąc Twoim tokiem myślenia (konserwanty w jedzeniu) to trzeba by odżywiać się raz na pól roku  ;)
a niby jak zrobię w domu jogurt z mleka ze sklepu to będzie bez konserwantów  ??? przecież mleko tez bele jakie nam sprzedają

hamaczku, biały ser nie przechodzi mi przez gardło, może z jakimś humusem spróbuję, ale to dopiero w łikend


operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: OSTEOPENIA
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 18, 2017, 10:48:22 pm »

idąc Twoim tokiem myślenia (konserwanty w jedzeniu) to trzeba by odżywiać się raz na pól roku  ;)
a niby jak zrobię w domu jogurt z mleka ze sklepu to będzie bez konserwantów  ??? przecież mleko tez bele jakie nam sprzedają




A tam przecież są 'maszyny_co_robią_jogurt' !! ... KTO ma to daje przepis i markę  sprzętu !! .. ja zapomniałam które ...

Tak masz rację w sklepie UHT i niby_'świeże_wiejskie'   ;D  ;D  ;D  ...  to swieże_wiejskie ma krótką  przydatność  ::((   .... ale nie taka krótką jak mleko_od_krowy ...  ::((

Jak masz możliwość to kupuj od rolnika_hodowcy itd ...  mleko, warzywa, jaja .. :)
Nawet jak mi się mleko nie nadaje_do_picia to mam 'zsiadłe_mleko' do popicia...  8) .. ziemiaczków z koperkiem ..  mnx 


« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2017, 10:52:01 pm wysłana przez Parabola »
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: OSTEOPENIA
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 18, 2017, 10:58:45 pm »
jajka i niektóre sezonowe warzywa mam z naturalnego źródła
ale na prawdziwe mleko nie mam szans
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: OSTEOPENIA
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 18, 2017, 11:00:45 pm »

hamaczku, biały ser nie przechodzi mi przez gardło, może z jakimś humusem spróbuję, ale to dopiero w łikend


Mnie też nie bardzo :P, ale jak zmiksujesz go trochę tylko, niedużo ze szprotkami + dodasz pietruszkę albo szczypiorek to go nie będzie czuć, a ostki się w nim "zgubią".
Smaku humusu bym szprotkami nie psuła ;D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: OSTEOPENIA
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 18, 2017, 11:05:48 pm »
he_he, ja raczej odwrotnie
smak humusu zabiję szprotkami  ;)

spróbuje z tym serkiem (mniej roboty niż z humusem), najwyżej wypierniczę
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: OSTEOPENIA
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 18, 2017, 11:08:00 pm »
Od jakiegoś czasu kupuję wiejskie mleko (w Szczecinie gospodarstwo - 15 krów) i kobieta sprzedaje ser, mleko śmietanę. Mleko nastawiam na kwaśnie i codziennie pijemy je rozbełtane z truskawkami lub malinami (z mrożonek) + szczypta stewi, co by nie słodzić cukrem. Jest przepyszny
Mirusia ma rację, jedzenie nabiału nie ma bezpośredniego przełożenia na wchłanianie wapnia, ale myślę, że i tak lepiej jest jeść nabiał, niż wapno w tabletkach
Jeszcze gęstości kości nigdy nie robiłam, ruchu mam dużo, a nabiał uwielbiam, bez niego co bym jadła  ???
ToJka powodzenia, trzymam kciuki  :0ulan:
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: OSTEOPENIA
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 18, 2017, 11:19:38 pm »
jajka i niektóre sezonowe warzywa mam z naturalnego źródła
ale na prawdziwe mleko nie mam szans



No nie wierzę !!! ...   ::(( .....  Ty masz sąsiadów ??? ....
Ja w blokowisku i przyjeżdża kobita co wsio_sprzedaje ...

Noż 'jajka od_szczęśliwych_kur' mam cały rok ...warzywa też sezonowo, bo nie wszystko rośnie cały_rok !! // heh pomidory,ogórki//
Ale mleko można mieć cały rok !! ...  8)
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska