Autor Wątek: chproba tarczycowa  (Przeczytany 1523 razy)

Offline KRYSTIN59

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 6
chproba tarczycowa
« dnia: Stycznia 04, 2018, 01:47:56 pm »
Posiadam wyniki badań tarczycy-i tak wynik biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej mówi:treść białkowo-krwista,koloid,rozsiane,w grupach i płatach normotypowe tyreocyty,pojedyncze i w skupieniach makrofagi.Obraz cytologiczny odpowiada zmianie  łagodnej,kategoria II wg.protokołu Bathesda.Natomiast odnośnie USG opisano mi iż gruczoł tarczycowy powiększony w zakresie obu płatów.Dolne bieguny obu płatów schodzą poniżej wcięcia obojczykowego mostka.Pośrednie cechy ucisku na tchawicę.W prawym płacie zmiana ogniskowa płynowo-lito,izoechoujemna o wymiarach 27mmx38mmx46mm.W lewym płacie zmiana ogniskowa izoechoujemna,płynowo-lit o wym.28mmx36mm oraz zmiana ogniskowa o wymiarach 7mmx4mm.Wymiary płatów prawy 30mmx42mmx56mm + częściowo zamostkowo,lewy 28mmx36mmx56mm+częścioiwo zamostkowo i na końcu dopisane wskazanie operacyjne.Natomiast w badaniu RTG tarczycy mam napisane lewostronne wole zamostkowe z niewielkim przemieszczeniem i niewielkim uciskiem tchawicy na strone prawą.Cechy Spondylosis def.C5/C6 ze zwężeniem przestrzeni międzytrzonowej,sklerotyzacją podchrzęstną blaszek granicznych i obecnościa spondylofitów na krawędziach w/w trzonów.W związku z w/w opisem badań mojej tarczycy czy moge się czegoś obawiać i czy rzeczywiście jestem zmuszona do zabiegu operacyjnego.Proszę  o  udzielenie mi odpowiedzi i wskazówek do powyższego tematu za co serdecznie z góry dziękuje.Wszystkie badania miałam robione w dniach 3,4 i 5 10.2017 roku

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: chproba tarczycowa
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 04, 2018, 02:40:00 pm »
Moja mama ma bardzo powiekszona tarczycę i jej proponuja leczenie jodem, a nie operację. Ale osobiscie chyba wolalabym operacje, bo wtedy przynajmniej częśc tarczycy zostawią, a jod może zniszczyć całą. Czytałam też, że jest jakas metoda wstrzykiwania alkoholu do guzków, podobno jednak bardzo bolesna. Oczywiście możesz czekać i liczyć na to, że tarczyca się zmniejszy od leków, skoro jednak naciska na tchawicę to pewnie czujesz dusznosci, a to nie jest przyjemne
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia