Autor Wątek: Warto obejrzeć i podyskutować.  (Przeczytany 8257 razy)

Offline eliza

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 253
  • nie mogę się poddać gadowi!
Warto obejrzeć i podyskutować.
« dnia: Lutego 06, 2017, 11:35:24 pm »
Dziewczyny tu będę załączać moje recenzje o filmach. Zapraszam, czytajcie, piszcie, a może podyskutujemy i coś ciekawego "wspólnie obejrzymy". Pozdrawiam Eliza
22.10.2014,biopsja carcinoma ductale invasivum G3,3-,6.11.14 mastectomia,+ węzły pachowe/1z19 zajęty/ACx4 + 12x Taxol/1xtydzien/
08-09.15-dobre wyniki, 2miesięczny czas radości
7.10.15- przerzut do węzłów nadobojcz.5.11.15 - cisplatyna,3/4.2016 radio
od 6.16 cisza, 17.08.18 guz lewa pierś nierakowy

Offline eliza

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 253
  • nie mogę się poddać gadowi!
Odp: Warto obejrzeć i podyskutować.
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 06, 2017, 11:40:11 pm »
 :welcome: Czekam tu na Was.
22.10.2014,biopsja carcinoma ductale invasivum G3,3-,6.11.14 mastectomia,+ węzły pachowe/1z19 zajęty/ACx4 + 12x Taxol/1xtydzien/
08-09.15-dobre wyniki, 2miesięczny czas radości
7.10.15- przerzut do węzłów nadobojcz.5.11.15 - cisplatyna,3/4.2016 radio
od 6.16 cisza, 17.08.18 guz lewa pierś nierakowy

Offline eliza

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 253
  • nie mogę się poddać gadowi!
Odp: Warto obejrzeć i podyskutować.
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 06, 2017, 11:54:48 pm »
Recenzja filmu pt. „Duchy Goi” - Reżyseria: Milos Forman , 2006

Goya (Stellan Skarsgard) jest malarzem na królewskim dworze. Maluje w czasach Hiszpańskiej Inkwizycji, gdzie jedną z jego modelek (Natalie Portman) oskarżają o herezje i ją więzią w kamiennych lochach. Goya prosi mnicha Lorenzo (Javier Bardem) o uwolnienie jej. Kiedy Lorenzo nie spełnia jego prośby, ojciec Ines podaje papier, który może świadczyć, że mnich zwariował. Wówczas odwraca się od Kościoła i zaczyna działać w polityce. Po 20 latach odwołują Inkwizycję i wypuszczają wszystkich więźniów, wśród nich Ines, która poszukuje swojej córki urodzonej w lochach.
Film ten jest bardzo mało skupiony na życiu i twórczości malarza. Tu raczej główną rolę odgrywa sytuacja polityczno-religijna Hiszpanii. Goya jest jakby tylko obserwatorem sytuacji, w którą został wplątany i usiłuje coś zrobić, lecz bezskutecznie. Chyba jako dobrą biografie możemy poznać tu mnicha Lorenzo i Ines, która w końcu zwariowała. Właśnie, kolejny przykład jak życie w niewoli,               po torturach, może zmienić wygląd porządnej panny. Szokujący widok tej zmiany. Zresztą cały film jest dramatyczny, to co robili niby w imieniu Boga, było pozbawione jakiegokolwiek rozsądku i sensu. Podobało mi się to doświadczenie na Lorenzie, jeśli chodzi o wiarygodność prawdy wyznanej                     na torturach. Słusznie zauważono i udowodniono. Przez te przesłuchania film ma klimat grozy, takiego prawie średniowiecznego mroku.
Fabuła ma niewiele wspólnego z tytułem, a szkoda. Jednakże film jest bardzo dobrze wykonany. Postać Lorenzo mi się najbardziej podobała. Z całej trójki jest on najbardziej pozbawiony litości i serca, skupiony bardziej na swoich potrzebach i pokazaniu jego władzy. Javier Bardem zagrał po prostu znakomicie. Jak wspomniałam wyżej niesamowite wrażenie wywołała na mnie metamorfoza Ines, po prostu dwie różne postacie, porządna i grzeczna dziewczyna zamieniona                 w czarownicę. Pozostała część obsady również była genialnie dobrana.
Film jest znakomitym dziełem z jedną wadą, która sprawiła, że jestem trochę zawiedziona. Mianowicie, jak pisałam wcześniej, brakowało mi postaci Goi, zdecydowanie za mało na nim skupili uwagi. Poza tym film warty obejrzenia.
22.10.2014,biopsja carcinoma ductale invasivum G3,3-,6.11.14 mastectomia,+ węzły pachowe/1z19 zajęty/ACx4 + 12x Taxol/1xtydzien/
08-09.15-dobre wyniki, 2miesięczny czas radości
7.10.15- przerzut do węzłów nadobojcz.5.11.15 - cisplatyna,3/4.2016 radio
od 6.16 cisza, 17.08.18 guz lewa pierś nierakowy

Offline eliza

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 253
  • nie mogę się poddać gadowi!
Odp: Warto obejrzeć i podyskutować.
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 08, 2017, 04:47:27 am »
Przepraszam dziewczyny. Ta pierwsza recenzja nie była moja. "Napisała" ją dla mnie córka. Wysłałam ją nie wiedząc, że jest  ściągnięta z neta. Ale juz dostała ochrzan, bo ja to wysłałam, jako pierwszą próbna recenzję przed tym festiwalem rok temu. Czas mnie naglił i poprosiłam ja o pomoc, bo byłam po chemii.. Zaufałam jej, a ona taki mi numer wycięła. Jeszcze raz przepraszam Pozostałe były juz moje, ale głupio mi i kończę wątek. ::((
22.10.2014,biopsja carcinoma ductale invasivum G3,3-,6.11.14 mastectomia,+ węzły pachowe/1z19 zajęty/ACx4 + 12x Taxol/1xtydzien/
08-09.15-dobre wyniki, 2miesięczny czas radości
7.10.15- przerzut do węzłów nadobojcz.5.11.15 - cisplatyna,3/4.2016 radio
od 6.16 cisza, 17.08.18 guz lewa pierś nierakowy

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Warto obejrzeć i podyskutować.
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 14, 2018, 06:45:29 pm »
Odkryłam fajny program TV "Planete+" I program "Widziane z góry"bardzo fajnie podróże po świecie pokazujący z lotu ptaka miejsca ciekawe,piękne I histoeyczne.Polecam
Natalia

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Warto obejrzeć i podyskutować.
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 14, 2018, 08:34:58 pm »
o tak!
często oglądam i uwielbiam świat z takiej perspektywy!!!



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Natallaod18

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Warto obejrzeć i podyskutować.
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 15, 2018, 11:46:53 am »
A ja polecam Wam obejrzeć 3 bilboardy... :) Film jest genialny, nie oderwałam wzroku ani na chwilę od ekranu, film pochłonął mnie całkowicie co ostatnio rzadko sie zdarza. Aż dziwię się, że film nie dostał Oscara
Cel - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom.

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Warto obejrzeć i podyskutować.
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 15, 2018, 12:41:50 pm »
Wybieram się w sobotę. Nie mogę się doczekać.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Meloli

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Warto obejrzeć i podyskutować.
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 11, 2018, 11:48:32 am »
O, to trzeba obejrzeć! :)

Offline eliza

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 253
  • nie mogę się poddać gadowi!
Odp: Warto obejrzeć i podyskutować.
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 14, 2018, 12:35:52 am »
A ja z moimi dziewczynami z okazji Dnia Dziecka poszłysmy do kina na Wyszczekanych. Usmiałysmy się i zrelaksowałysmy. Polecam fajna komedia familijna.  ztx
22.10.2014,biopsja carcinoma ductale invasivum G3,3-,6.11.14 mastectomia,+ węzły pachowe/1z19 zajęty/ACx4 + 12x Taxol/1xtydzien/
08-09.15-dobre wyniki, 2miesięczny czas radości
7.10.15- przerzut do węzłów nadobojcz.5.11.15 - cisplatyna,3/4.2016 radio
od 6.16 cisza, 17.08.18 guz lewa pierś nierakowy

Offline eliza

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 253
  • nie mogę się poddać gadowi!
Odp: Warto obejrzeć i podyskutować.
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 14, 2018, 01:21:38 am »
Oglądalismy z mężem film „Zanim się pojawiłeś” - Thea Sharrock
Młoda dziewczyna z dnia na dzień traci pracę. A równocześnie bardzo potrzebuje pracy.  Trafia do domu państwa Traynorów, gdzie zostaje zatrudniona do opieki nad ich ich synem Willem, który po wypadku samochodowym nie ma chęci do życia i chce je sobie odebrać.
 Lou wkracza do jego życia niczym kolorowy kwiat, a nawet ptak, bo nie tylko jest i ją widać, ale tętni życiem, porusza się, kolorowo ubiera i łamie stereotypy poukładanej wegetacji.
Wielka miłość, która daje nadzieje i zmienia scenariusz. Takie filmy też trzeba oglądać i popłakać na nich też.
Piękny melodramat, można popłakać nie powiem. Nie podoba mi się jednak ukazywanie ludzi niepełnosprawnych jako wyłącznie obciążenia dla rodziny i otoczenia. Owszem opieka nad niepełnosprawnym jest trudna i jest problemem, ale to tak bije z tego ekranu, że aż razi. Mam wrażenie, jakby rodzice bohatera  uciekali przed opieką nad nim, bo jest trudny, bo ani on ani oni nie chcą pogodzić się z tym, że jest kalectwo, że fakt się już dokonał, że ono będzie i trzeba nauczyć się z tym żyć. A wtedy przestanie być problemem i krzyżem nie do udźwignięcia.
Droga do rehabilitacji wiedzie przez akceptację stanu który jest, czyli niepełnosprawności. Gdybym ja o niczym innym nie myślała, tylko o tym, że jestem onkologiczna, a mój mąż  niewidomy, że nieszczęście mnie spotkało, że kalectwo odebrało nam życie, nie uczestniczyłabym w tym klubie, i właściwie wegetacja podpowiadałaby samounicestwienie. Bo życie mogłoby nie mieć sensu, i wieczne pretensje do otoczenia, do Pana Boga  itd…
Bardzo poruszyła mnie i zachwyciła osoba Lou Clark. Jej prostota, brak zakłamania, nieudolność, a także pomysłowość i cała aura, którą wytwarza wszędzie wokół siebie, sprawia , że nie można jej nie lubić
W życiu często zdarza się tak, że nagle nasz stały i dobrze znany rytm życia zostaje zaburzony i nie wiemy co teraz będzie.. Życie wywraca się do góry nogami i jeszcze na lewą stronę. Tak też dzieje się w przypadku głównych bohaterów filmu.
 Drażni mnie tylko ten wątek samobójczy.

Jak ktoś oglądał to zapraszam do dyskusji dziewczyny.
22.10.2014,biopsja carcinoma ductale invasivum G3,3-,6.11.14 mastectomia,+ węzły pachowe/1z19 zajęty/ACx4 + 12x Taxol/1xtydzien/
08-09.15-dobre wyniki, 2miesięczny czas radości
7.10.15- przerzut do węzłów nadobojcz.5.11.15 - cisplatyna,3/4.2016 radio
od 6.16 cisza, 17.08.18 guz lewa pierś nierakowy

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Warto obejrzeć i podyskutować.
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 14, 2018, 03:37:06 am »
Filmu nie oglądałam. Z racji tego, że są różne stopnie niepełnosprawności, to i są różne stopnie dawania sobie z tym radę, i to dotyczy zarówo poszkodowanego, jak i opiekunów. Młodym chyba najtrudniej jest pogodzić się z nagłą utratą normalnego życia. W obecnych czasach, kiedy jest taki kult sprawności, możliwości, a wszelkie "braki" ukrywać należy, to taka nagła zmiana jest tragedią, przekreśleniem możliwości.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline eliza

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 253
  • nie mogę się poddać gadowi!
Odp: Warto obejrzeć i podyskutować.
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 24, 2018, 11:58:10 pm »
Czy ktos oglądał  film  „ Zaćma“ w  reżyserii Ryszarda Bugajskiego?

"Historia spotkania Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia z Julią Brystygierową, jedną z najbardziej niesławnych postaci powojennej Polski. Zwana niegdyś „Krwawą Luną”, słynęła z tego, że osobiście i z sadystyczną zawziętością katowała więźniów politycznych. W swoich donosach do NKWD nie oszczędzała również partyjnych towarzyszy."
Fabuła filmu daje wiele do myślenia. Żadne zachowanie, postępowanie normalnie rozwiniętego człowieka nie pozostaje bez echa w jego psychice. Powinniśmy zawsze pamiętać, że to co robimy pozostawia ślady. Nie można przejść bezkarnie do porządku dziennego , gdy krzywdzi się innych, dokonuje się nieludzkich czynów. To zawsze gdzieś się koduje i wybuchnie w najmniej oczekiwanym momencie.
Właśnie to nas różni od zwierząt, że człowiek ma w sobie zakodowany pewien porządek moralny i podświadomie dąży do jego zachowywana, czyli z natury dąży do dobra. Gdy jednak przekracza te granice, jego czyny staja się „nieludzkie” prosto mówiąc, to ten kręgosłup moralny musi runąć. Pierwotny porządek nagle zaczyna się chwiać gdzieś głęboko w nas i kiedyś będziemy zbierać tego owoce. Dobrze jeżeli znajdziemy ukojenie dla swojej poranionej i poniszczonej duszy. Ale jak nie będziemy potrafili sobie wybaczyć i nie będziemy umieli uwierzyć, że nam to zostaje wybaczone, może to doprowadzić do nieszczęścia i tragicznego końca.

Bohaterka filmu to właśnie taka poraniona własnymi czynami osoba. Zmaga się z konsekwencjami swojego postepowania. Z niemożnością wybaczenia samej sobie.
Film ukazuje istotne kwestie związanych z moralnością, odkupieniem, wiarą oraz wewnętrzną przemianą człowieka. Daje do myślenia i prowokuje do refleksji.
                                           Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
22.10.2014,biopsja carcinoma ductale invasivum G3,3-,6.11.14 mastectomia,+ węzły pachowe/1z19 zajęty/ACx4 + 12x Taxol/1xtydzien/
08-09.15-dobre wyniki, 2miesięczny czas radości
7.10.15- przerzut do węzłów nadobojcz.5.11.15 - cisplatyna,3/4.2016 radio
od 6.16 cisza, 17.08.18 guz lewa pierś nierakowy

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Warto obejrzeć i podyskutować.
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 25, 2018, 09:57:09 am »
Oglądalismy z mężem film „Zanim się pojawiłeś” - Thea Sharrock

 Drażni mnie tylko ten wątek samobójczy.

Jak ktoś oglądał to zapraszam do dyskusji dziewczyny.

Film znam, oglądałam nie raz i nie dwa. Książkę także czytałam.

Ekranizacja zachwyciła mnie. Aktorka grająca opiekunkę jest barwna, naturalna, ludzka.

Wątek samobójczy mnie nie drażni. I wcale się decyzji nie dziwię.

Film ma rewelacyjną ścieżkę dźwiękową. Oto przedsmak https://www.youtube.com/watch?v=6tz1_znrbmc
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Warto obejrzeć i podyskutować.
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 25, 2018, 10:36:31 am »
Nie oglądałam "Zaćmy", ale z Twojego opisu Elizo wiem, że nie obejrzę. Nie obejrzę, bo bardzo ładnie/dobrze to zrobiłaś, wyjaśniłaś. To bardzo trudny temat i traumatyczny. Nie daję rady takim tematom, nie trawię takiej dzikiej/sadystycznej postawy. Nie znajduję wytłumaczenia.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna