Autor Wątek: Wędrowanie po górach  (Przeczytany 5615 razy)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Wędrowanie po górach
« dnia: Marca 13, 2017, 02:03:56 pm »
Góry kocham od zawsze. Aż się dziwię, że dotąd nie założyłam w naszym forumowym domku miejsca, gdzie byśmy dzieliły się wszystkim, co dotyczy gór  ???
W młodości wędrowałam głównie po Karkonoszach, potem pokochałam Bieszczady, a gdy już poznałam Tatry, to inne polskie góry odstawiłam. Ciągnęło mnie tylko do nich. Teraz spokojniej, cieszę się z każdego wyjazdu w góry i w ogóle z faktu, ze mogę po nich połazić.
Wczoraj wróciłam z pobytu w Karkonoszach Czeskich. Wyprawy z Dolnych Miseczek. Każdego dnia do innej Boudy (schroniska). Łącznie w ciągu 6 dni zrobiliśmy 97 km (jak dobrze, że są aplikacje w komórce, która podaje odległość, czas i wysokość n.p.m.) Jeden lajtowy 7 km, pozostałe dni, to średnio 18 km/dzień. Dwa razy mieliśmy śnieżycę, czasem była mgła, a czasem przezierało słoneczko, że widać było z trasy do Łabskiej Boudy, Śnieżne Kotły, wg mnie najładniejszą trasę w Karkonoszach, po stronie polskiej.
Wróciłam naładowana energią, przybył mi kilogram, ale to albo masa mięśniowa  ;) albo efekt nadmiaru nalewek rozgrzewających na trasie i dobrego czeskiego piwka  :)
A tak wyglądają ośnieżone smreczki na szczycie, w drodze do Łabskiej Boudy
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Wędrowanie po górach
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 13, 2017, 02:07:10 pm »
Pięknie  :)
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Wędrowanie po górach
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 13, 2017, 02:16:26 pm »
Gratulacje Dana!!! :oklaski: :oklaski:
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Wędrowanie po górach
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 13, 2017, 02:54:07 pm »
super  :oklaski: :oklaski: :oklaski: :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Barbara

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 313
Odp: Wędrowanie po górach
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 13, 2017, 08:35:19 pm »
Krajobraz bajkowy. Dana, gratuluję kondycji. Też bym chciała taką mieć, ale nie zapracowałam sobie. Może kiedyś ;)
Mastektomia -09.2011
Rak piersi przewodowy inwazyjny, G2, Er i PGR dodatnie, HER2 (-), p T1b
Tamoxifen
Egistrozol

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Wędrowanie po górach
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 13, 2017, 10:09:46 pm »
Barbaro, chcieć to móc  :)
I nie ważne ile się przejdzie, jeśli widoki gór cieszą, można robić krótkie wycieczki, każdy w tym zakresie ma swój "Mont Everest" Na naszym obozie było kilka grupek i każda chodziła w swoim tempie i na miarę swoich możliwości
Byli też narciarze zjazdowi i biegacze. Nikt z nikim się nie ścigał.
Ja faktycznie dbam o kondycję. I niestety jest to proces ciągły i jak się zaniecha szybko ja się traci  :-\
U mnie do niedawna (mam na myśli czas po raku) takie wypady w góry kończyły się zapaleniem płuc lub oskrzeli  :(
Ale się nie poddaje  :0ulan:
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2017, 10:11:43 pm wysłana przez DanaPar »
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Wędrowanie po górach
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 14, 2017, 10:31:35 am »
Też uwielbiam. Ostatnio rzadziej mam okazję, ale gdy taka się pojawia - nie odpuszczam. Mam zaplanowane sudeckie góry po czeskiej stronie pod koniec lipca; już się cieszę :)

Offline Devilishka85

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Wędrowanie po górach
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 14, 2017, 10:37:27 am »
DanaPar super, gratuluję ! Pozytywnie tylko zazdroszczę ! Zgadzam się z Tobą, że nieważne ile się zrobi km, jakie trasy i gdzie, dla lubiacych góry, każdy widok oko cieszy. Przed chorobą bardzo dużo chodziłam po górach, głównie Beskid Śląski. Pamiętam jak po zakończonej chemii wybrałam się na Równicę, dla niektórych tylko 885 m m.p.m, ale dla mnie wtedy to było aż. Sapałam, dyszałam, ale weszłam i jaka satysfakcję miałam. Było to zimą. Nadrabiam kondycję, w tamtym roku byliśmy jesienią w Tatrach, zaliczone szlakami Kasprowy, Ciemniak i Czarny Staw. Teraz w maju chcemy się wybrać też gdzieś w Tatry. Nieznane są mi Karkonosze, cały czas marzenie i wiem,że też kiedyś odwiedzę, a Bieszczady cudne! Zjeździliśmy większość dwa late temu na rowerach.
".. Always look on the bright side of life ... "

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Wędrowanie po górach
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 14, 2017, 10:46:34 am »
Tak góry są piękne i ta satysfakcja jak się wejdzie na szczyt i zobaczy piękny widok.ja swoje wędrówki zaczęłam w wieku ok 50 lat.Będąc w senatorium wypoczynkowym była fajna grupa zapalonych alpinistów i mnie też ze sobą zabrali.Kilkakrotnie chciałam zawrócić,bo nie dam rady.Wsparcie ,pomoc zrobiło swoje.Byłam BARDZO dumna z siebie.Zobaczymy jak będzie tym razem  ::(( ::((
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Wędrowanie po górach
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 14, 2017, 10:57:04 am »
Natalko, a do 50-siątki tylko niziny  ???
U mnie potrzeba łażenia po górach i zdobywanie kolejnych szczycików, jest chyba od urodzenia
W górach najlepiej mi się medytuje, tam widzę Boga i robię rozrachunek ze swoim życiem, choc pot z czoła, pleców kapie
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Wędrowanie po górach
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 14, 2017, 03:47:57 pm »
Tak,do 50 raczej doliny,rower,pływanie ztx ztx
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Wędrowanie po górach
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 08, 2019, 02:38:41 pm »
Jestem kolejny raz na obozie narciarskim (żeby nie było - nie jeżdżę) w Górach Izerskich. Niestety mam powtórkę z rozrywki, już któryś raz na wyjeździe dopadło mnie choróbsko. Dwie doktórki mnie osłuchały, cos tam w lewym płucu znalazły i stwierdziły - antybiotyk konieczny, bo inaczej będę się leczyć jeszcze długo. A stało się to po dwóch dniach wędrówek po górach. Był Smerek, Chatka Górzystów (cudna, jak tu jestem zawsze ją odwiedzam). Wtorek odpuściłam górom (już nieźle kaszlałam i temperatura była), bo ciekawy wieczór się zapowiadał, u nas zwany tłustym czwartkiem. W tym roku obowiązkowym kolorem były kwiatki, no i hulanki swawole do 12-nastej. Śledzik zaliczony. W środę zaczęłam brać antybiotyk i cały dzień w wyrku. W czwartek już spacer w góry, lajtowy (8 km) i dziś też. Wspinaczka ze Świeradowa na Sępią Górę (828 m n.p.m.) Tylko 3,1 km, ale cały czas w górę. Wypociłam się tak, że dziś ibuprom zbędny.
Jutro koniec obozu. Jeszcze do niedzieli będę w Szklarskiej u znajomych i do domku.
Dzięki, jeśli miał ktoś cierpliwość, by doczytać. Tak mnie jakoś naszło. Wróciłam z gór, dogrzewam się w łóżeczku
« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2019, 02:40:27 pm wysłana przez DanaPar »
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Wędrowanie po górach
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 08, 2019, 03:07:39 pm »
Ty wróciłaś a ja wyjeżdżam.Kurcze jak mnie to męczy pakowanie,przygotowanie i dwa dni w drodze.Mamuśka jak zwykle pochlipuje,ma 1000 spraw do omówienia ::(( a ja znów jej wciskam bzdety o tęsknocie za Austrią,koleżankami itd itp.
Chciałabym już jechać do swojego mieszkania i być niezależną.Może w przyszłym roku plany się zrealizują ztx
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Wędrowanie po górach
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 08, 2019, 03:20:42 pm »
Natalko, ja jeszcze nie wróciłam. Wracam do domu dopiero w niedzielę

Może mama kiedyś da się namówić na wyjazd z Tobą
Sama starzejąc się, coraz bardziej rozumiem ludzi starych. Strach zaczyna dominować. Pewnie dlatego mama tyle chce z Tobą omówić
Natalko udanej podróży
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Wędrowanie po górach
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 08, 2019, 03:53:56 pm »
Dana, odpoczywaj. mnie też łapią oskrzela od byle wiatru i też po raku to się zaczęło
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/