Autor Wątek: Wniosek o uzyskanie stopnia niepełnosprawności  (Przeczytany 69478 razy)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Wniosek o uzyskanie stopnia niepełnosprawności
« Odpowiedź #60 dnia: Marca 18, 2014, 02:37:14 pm »
Jakimi papierami powinnam się podeprzeć?

Chyba Tojka będzie wiedzieć najwięcej; zajrzy to z pewnością napisze :)
A moim zdaniem - starać się warto :)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Wniosek o uzyskanie stopnia niepełnosprawności
« Odpowiedź #61 dnia: Marca 18, 2014, 03:25:48 pm »
Próbować zawsze warto  :)
Złóż ponownie wniosek. Dopilnuj lekarza coby Ci dobrze wypisał: o poprzedniej chorobie, o innych chorobach współistniejących (przypomnij sobie o wszystkich, na które masz jakikolwiek papier  ;) ), noooo i koniecznie odpowiednio o obecnej. Koniecznie do wniosku dołącz nową dokumentację (poprzednia już jest w Twojej teczce): wynik z Peta + inne wyniki badań, jakiś papier o lekach, które obecnie przyjmujesz (chemia + inne? ).
Do wniosku.który Ci wypełni lekarz, możesz dołączyć swoje pismo (koniecznie wpisz na niego znak sprawy: masz na ostatnim orzeczeniu),w którym opiszesz o pogorszeniu stanu zdrowia i potrzebie angażowania rodziny(opiekunów) do codziennych spraw: nie możesz chodzić sama na zakupy, nie możesz sama gotować, nie możesz sama jeździć do lekarzy itp.
Dobrze by było gdybyś na komisję poszła z opiekunem.

operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Wniosek o uzyskanie stopnia niepełnosprawności
« Odpowiedź #62 dnia: Marca 18, 2014, 04:58:59 pm »
koniecznie składaj szarlotko!
wg mnie powinnaś dostać znaczny - ale to oczywiście zależy też od orzecznika, a wiadomo, że z nimi nic nie wiadomo
  ;)


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Wniosek o uzyskanie stopnia niepełnosprawności
« Odpowiedź #63 dnia: Marca 18, 2014, 05:02:22 pm »
no przy rozsiewie choroby
znaczny sie należy jak psu kość ....

ale pamiętam jak Renacic orzecznik nie dał znacznego twierdząc, ze nie przedstawiła mu dostatecznych dowodów na to, że ma przerzuty ...
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Wniosek o uzyskanie stopnia niepełnosprawności
« Odpowiedź #64 dnia: Marca 18, 2014, 05:06:01 pm »

ale pamiętam jak Renacic orzecznik nie dał znacznego twierdząc, ze nie przedstawiła mu dostatecznych dowodów na to, że ma przerzuty ...

dlatego napisałam, żeby dopilnować co lekarz pisze we wniosku
noooo i papiery z Peta i obecnej chemii koniecznie
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline szarlotka

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 632
  • Szukam ładnego awatara z szarlotką...
Odp: Wniosek o uzyskanie stopnia niepełnosprawności
« Odpowiedź #65 dnia: Kwietnia 09, 2014, 12:41:15 am »
Dzięki dziewczyny za wszystkie rady.
Wzięłam je sobie do serca, ale...
Odebrałam od onki dokument i d..._blada, nie dopilnowałam co wpisuje...
Ale prawda jest taka, że to dobry lekarz, tylko się irytuje, kiedy pacjent ją instruuje, poprawia i dlatego nic nie powiedziałam...

Mam więc tylko napisane  "nawrót choroby"... nie ma nic o chemioterapii, przerzutach itp. I jest zaznaczone, że nie potrzebuję pomocy drugiej osoby  ::((
Czy mogę sama wspomnieć w piśmie od siebie o chemioterapii? Czy to będzie miało jakąś wartość?
Czy mogę tam opisać inne przypadłości (oczy, bark, problemy neurologiczne)? Tylko na oczy nie mam papieru, na pozostałe mam wyniki badań.

Hmmm.... Chciałabym jeszcze w tym tyg. złożyć to do urzędu, ale czy warto tracić tam czas jeśli tak mam wypełnione zaświadczenie od lekarza?  ::)
Contra spem spero 

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Wniosek o uzyskanie stopnia niepełnosprawności
« Odpowiedź #66 dnia: Kwietnia 09, 2014, 08:04:23 am »
Jak najbardziej możesz od siebie (ale nie na "doktorskim" papierze ;D ), możesz nawet dopowiedzieć w trakcie - zwłaszcza że nie będziesz gołosłowna, bo masz dokumentację. No i zbolałam mina ;) Zawsze warto :0ulan:
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Wniosek o uzyskanie stopnia niepełnosprawności
« Odpowiedź #67 dnia: Kwietnia 09, 2014, 11:57:18 am »
Szarlotko, a masz już jakieś zalecenia na piśmie, co do stosowanej keselody?
Może spróbuj z tymi papierkami pójść do rodzinnego (mówiąc, że onk nie chciał Ci wypisać, bo uważa, że robi to rodzinny) i tam ponarzekaj. Opowiedz, jak źle czujesz się po lekach i jak boisz się sama gdziekolwiek iść. Wyolbrzym to co czujesz.
Lekarz rodzinny musi Ci wypisać i powinien w opisie uwzględnić wszystkie Twoje inne choroby. Może napisze konkretniej niż onk.

Komisja mogłaby sama zweryfikować to co napisze lekarz we wniosku, ale oni zwykle się spieszą i o pierają się na tym, co napisane.
Powodzenia i walcz o to, co słusznie Ci się należy  :0ulan:
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Wniosek o uzyskanie stopnia niepełnosprawności
« Odpowiedź #68 dnia: Kwietnia 09, 2014, 12:22:26 pm »
Jak czytam znów o problemach z uzyskaniem stopnia niepełnosprawnosvi to mnie szlak zalewa.Coś takiego tu też mamy ,tylko że ja poszłam do urzedu zlożylam wniosek dołaczylam wypis ze szpitala i dostalam legity acje inwalidy na 4 lata.Przecież wszystkim wiadomo jak my sie po całej terapii czujemy
Natalia

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Wniosek o uzyskanie stopnia niepełnosprawności
« Odpowiedź #69 dnia: Kwietnia 09, 2014, 12:26:16 pm »
Przy składaniu dokumentów na ostatnią komisję miałam dwa zaświadczenia lekarskie - jedno od rodzinnej, gdzie były wymienione choroby: onkologiczna, ortopedyczna, okulistyczna, ginekologiczna i jeszcze jakaś piata, ale nie pamiętam  ;). Na wszystkie te choroby miałam załączoną dokumentację. Drugie zaświadczenie miałam od specjalisty choroby,która nie była wymieniona w zaświadczeniu od rodzinnej.Do tej choroby nie załączałam dokumentacji (bo ściśle tajna ;), lekarz tylko ogólnie opisał w zaświadczeniu.

Myślę, że pomysł Dany jest dobry: poproś rodzinnego o wystawienie zaświadczenia i na komisję złóż obydwa.
Dowodem na to, że jesteś w czasie chemioterapii może być jakikolwiek papier (zlecenie, zaświadczenie, w moim WCO dawali po każdej chemii papierek o podawaniu chemii w warunkach ambulatoryjnych ).
Od siebie papier możesz też napisać, ale nie wiem czy to ma sens, bo oni i tak nie czytają wszystkiego. Lepiej dokładnie przygotuj się co powiedzieć na komisji.
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Wniosek o uzyskanie stopnia niepełnosprawności
« Odpowiedź #70 dnia: Kwietnia 09, 2014, 12:32:07 pm »
ToJka ja bym złożyła to lepsze. A przecież i tak mamy zawsze kopie wypisów dla lekarza rodzinnego i on powinien we wszystkich naszych chorobach się orientować. Szarlotko, działaj, bo szkoda czasu, wcześniej uzyskasz świadczenie.
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline szarlotka

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 632
  • Szukam ładnego awatara z szarlotką...
Odp: Wniosek o uzyskanie stopnia niepełnosprawności
« Odpowiedź #71 dnia: Kwietnia 09, 2014, 01:28:01 pm »
Przygotowałam już w międzyczasie papier od siebie... W punktach napisałam co i jak oraz wskazałam na odpowiednie wyniki badań. Co do oczu - nie mam żadnych dokumentów, a oczy są na prawdę upi...e ...  :-X
Hmmmm.... Rodzinna to dobry pomysł... Jednak musiałabym odłożyć składanie wniosku do przyszłego tyg.
Onka mi wystawiła papier 20.03, więc niedługo się przeterminuje....
Hmmmmm....
Chyba dobrze mi jednak radzicie z rodzinną... Odłożę wszystko do przyszłego tyg., a teraz zapiszę się do rodzinnej.

Wielkie dzięki!  :-*

PS. Dowodu na chemię nie mam, bo to zlecenie dostaję tylko na parę minut, aby przenieść z gabinetu lekarskiego do apteki szpitalnej, gdzie wydają mi Xelodę i zabierają ten papier. Mam tylko pudełko po Xelodzie, już puste  ::)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2014, 01:32:25 pm wysłana przez szarlotka »
Contra spem spero 

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Wniosek o uzyskanie stopnia niepełnosprawności
« Odpowiedź #72 dnia: Kwietnia 09, 2014, 01:44:51 pm »
Dowodu na chemię nie mam,

Wiecie co? w głowie się nie mieści  ::) :o  >:(

Offline debora48

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Wniosek o uzyskanie stopnia niepełnosprawności
« Odpowiedź #73 dnia: Kwietnia 09, 2014, 01:45:14 pm »
Ja za pierwszym razem to byłam przed operacją, miałam tylko wstępne wyniki badań i i kartę szpitalną z 1szej chemii......to dałam rodzinnej i ona wypełniła długi kwestionariusz, łącznie z innymi chorobami towarzyszącymi, dalej to wypełniałam drugi papier z PCPR starostwo sama.

Zaświadczenia od onka nie brałam to wystarczyło na 2 lata znaczny z kartą parkingową.
Drugi raz było podobnie, dołączyłam tylko karty choroby z dalszego leczenia i rodzinna wypełniła wniosek.......to było już 2 lata po leczeniu, dostałam st. umiarkowany na stałe, bez karty parkingowej, odwoływałam się do Warszawy,ale tez karty nie dali.

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Wniosek o uzyskanie stopnia niepełnosprawności
« Odpowiedź #74 dnia: Kwietnia 09, 2014, 03:46:19 pm »

Dowodu na chemię nie mam,
Cytuj
Na pewno w dokumentacji poradni jest - idż, poproś, niech dadzą ksero. Masz prawo mieć dokumentacje własnego leczenia. Ja żadnych papiórków podczas "normalnych" wizyt nie dostaję, ale jak trzeba było właśnie na komisję, to mi pani w rejestracji bez żadnego ale wydrukowała wsio z ostatnich dwóch lat.

Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)