Autor Wątek: Ankieta do pracy magisterskiej studentki fizjoterapii :)  (Przeczytany 9053 razy)

Offline rudajażka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 11
Ankieta do pracy magisterskiej studentki fizjoterapii :)
« dnia: Kwietnia 26, 2017, 10:12:05 pm »
Witam Miłe Panie! :)

Mam na imię Marta i jestem studentką fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Piszę pracę magisterską pod tytułem: "Dobrostan psychologiczny pacjentek z chorobą nowotworową gruczołu piersiowego wykorzystujących profesjonalne wsparcie w procesie rehabilitacji". Pewnie część z Pań zastanawia się dlaczego wybrałam taki temat?
Otóż zainteresowałam się tematem nowotworów piersi ze względu na występowanie tej choroby w mojej rodzinie (a dodatkowo - w ostatnim czasie miałam możliwość popracować z Paniami na praktyce w Wielkopolskim Centrum Onkologii co było dodatkowym bodźcem do wybrania właśnie takiego tematu pracy magisterskiej, gdyż był to naprawdę motywujący dla mnie czas i bardzo dobrze współpracowało mi się z Paniami.) Kolejne pytanie to dlaczego w swojej pracy piszę o stanie emocjonalnym? Myślę, że ważne w powodzeniu rehabilitacji jest holistyczne podejście do człowieka. Człowiek to nie tylko ciało i jego ograniczenia ale również dusza i emocje, które wbrew pozorom odgrywają bardzo istotną rolę w procesie rehabilitacji. Czasem miłe słowo, szeroki uśmiech i odpowiednia motywacja działają cuda.

To już koniec mojego jakże długiego wywodu, jeśli któraś z Pań dobrnęła do końca i chciałaby mi pomóc w uzyskaniu upragnionego tytułu Magistra to proszę aby wypełniła ankietę, którą tutaj zamieszczę. :) :)

Z góry dziękuję wszystkim Paniom za chęć pomocy i cenny czas jaki poświęciły aby mi pomóc.
(Należę do grona osób,które uważają,że uśmiech i dobro wraca dlatego serdecznie dziękuje) :)

A jeśli któraś z Pań nie ma ochoty wypełniać kolejnej, nudnej ankiety a chciałaby np porozmawiać to mój e-mail jest podany i śmiało można pisać. :)

Pozdrawiam Wszystkie Miłe Panie i życzę dużo zdrowia i uśmiechu :)

Tutaj wklejam link do ankiety:

https://www.ankietka.pl/ankieta/268275/wsparcie-pacjentek-z-choroba-nowotworowa-gruczolu-piersiowego-w-procesie-rehabilitacji.html
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2017, 10:15:44 pm wysłana przez rudajażka »
Ruda :)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej studentki fizjoterapii :)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 26, 2017, 10:24:20 pm »
cześć rudajażko,

bardzo podoba mi się temat Twojej pracy i to, że nie ma w nim słowa 'mastektomia', które później okazuje się niezgodne z pytaniami w ankiecie, gdzie można wybrać opcję "operacja oszczędzająca"  :)

podoba mi się też, że chciało Ci się opowiedzieć coś o sobie - to miłe i profesjonalne,

bardzo chętnie wypełnię ankietę, na razie tylko zerknęłam i widzę, że będę miała trudność z odpowiedzią na pytanie 8,

wydaje mi się, że w podobnych pytaniach, gdzie naprawdę motywów postępowania można znaleźć kilkadziesiąt (bo tylko laikowi wydaje się, że najważniejsze jest poczucie kobiecości kobiety i zadowolenie jej partnera) powinna być opcja 'inne',
i ja wtedy będę miała łatwość odpowiedzi, bo w motywach podanych do wyboru się nie mieszczę
  :)


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej studentki fizjoterapii :)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 26, 2017, 10:40:54 pm »
Wypełniłam, powodzenia  :0ulan:
Wiele pytań o odczucia w ostatnim miesiącu, w moim wypadku (11 lat od mastektomii) niekoniecznie wiążę z przebytą chorobą. Nasz stan emocjonalny, to nie tylko przebyta choroba, a zawężenie odczuć do okresu ostatniego miesiąca może prowadzić do błędnych wniosków. Mimo tych wątpliwości wypełniłam
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline rudajażka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej studentki fizjoterapii :)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 26, 2017, 11:16:47 pm »
Dobry Wieczór Mag i DanaPar :)

Dziękuje za tak miłe słowa, jest mi niezmiernie miło to wszystko czytać :)
Jeżeli chodzi o 8 pytanie to zgodzę się w 100% z Panią i pierwotna ankieta wyglądała tak, że Panie same miały wpisać odpowiedź.
Nie chcę tutaj zganiać wszystkiego na moją Panią Promotor jednak to Ona zasugerowała aby wpisać odpowiedzi by Panią było łatwiej...
Jednak pod wpływem tego co Pani napisała (a przy okazji tak samo myślę) dodałam do 8 pytania możliwość samodzielnej odpowiedzi :)

tutaj wklejam link do poprawionej ankiety: https://www.ankietka.pl/ankieta/268275/wsparcie-pacjentek-z-choroba-nowotworowa-gruczolu-piersiowego-w-procesie-rehabilitacji.html

DanaPar bardzo dziękuje za wypełnienie ankiety jak i za życzenie powodzenia a jeśli chodzi o pytania o odczucia to nie ukrywam,że ciężko było mi znaleźć idealne narzędzie do badania, które odzwierciedlało by wszystko w 100% mimo tego iż bardzo się starałam...
Mimo to bardzo dziękuje za to co Pani napisała, jest to dla mnie cenne spostrzeżenie.

Pozdrawiam Ciepło Panie w ten chłodny kwietniowy wieczór :)
I życzę spokojnej nocy.
Ruda :)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej studentki fizjoterapii :)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 27, 2017, 01:05:45 pm »
Ja, niestety, wypełnić nie mogę.
Jestem amazonką obustronną, operacje odległe od siebie o 8 lat, różne rodzaje leczenia - ankieta nie jest skonstruowana dla takich przypadków.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline rudajażka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej studentki fizjoterapii :)
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 27, 2017, 01:27:27 pm »
Hamak dlaczego uważa Pani,że ankieta jest źle skonstruowana i nie może jej Pani wypełnić?
Jaki metod leczenia brakuje? Każda wskazówka,spostrzeżenie jest dla mnie ważne dlatego dziękuje bardzo za Pani wypowiedź. :)
Ruda :)

Offline Ewka_79

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1006
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej studentki fizjoterapii :)
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 27, 2017, 03:53:26 pm »
Dla mnie ta ankieta też nie jest. Nie ma w niej odpowiedzieli mastektomie podskórna więc nie wiem co mam zaznaczyć 🤔🤔🤔
Rak pierwsi lewej potrójnie ujemny G3 -mastektomia podskórna piersi lewej z rekonstrukcją - grudzień 2014
chemioterapia 6xFEC, 3xTaxoter - 21.01.- 31.07.2015
radioterapia - 10.08. - 15.09. 2015
olaparib
profilaktyczna mastektomia piersi prawej i usunięcie jajników - X-WOMEN BRCA1

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej studentki fizjoterapii :)
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 27, 2017, 04:36:42 pm »
Hamak dlaczego uważa Pani,że ankieta jest źle skonstruowana i nie może jej Pani wypełnić?
Jaki metod leczenia brakuje? Każda wskazówka,spostrzeżenie jest dla mnie ważne dlatego dziękuje bardzo za Pani wypowiedź. :)
Zastosowano wszystkie wymienione metody, ale nie do jednej piersi - przy pierwszej, blisko 14 lat temu, miałam chemio- i radio-, przy drugiej (wkrótce minie 6 lat) tylko hormonoterapię. Jeśli zaznaczę wszystkie, to można to rozumieć tak, że ankietowana miała je wszystkie hurtem, wynik będzie więc zakłamany.

Za pierwszym razem miałam mastektomię radykalną z usunięciem wszystkich dostępnych węzłów chłonnych, a po pięciu latach zdecydowałam się na rekonstrukcję;
za drugim: mastektomia podskórna, jednoczasowa (czyli od razu z rekonstrukcją), z procedurą oceny wartownika, więc węzły zachowano - czyli prosta właściwie.

Za pierwszym razem nie byłam w szpitalu pod opieką fizjoterapeuty - za drugim tak. Za pierwszym miałam potem długą fachową rehabilitację - za drugim wcale, bo i sprawność była duuużo większa, i miałam już doświadczenie, więc mogłam sobie poćwiczyć sama.

itede, itepe... ;)

Po prostu: dwa zachorowania, każde przeszłam inaczej, dlatego na wiele pytań z tej ankiety nie mogę udzielić jednej odpowiedzi.

Takich pokręconych przypadków nikt nie bierze pod uwagę ;)

Aaaaa, ale skoro babeczki zadowolone, to proszę absolutnie pode mnie nie próbować ankiety zmieniać;D
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 27, 2017, 04:48:39 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej studentki fizjoterapii :)
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 27, 2017, 04:51:24 pm »
Hamak dlaczego uważa Pani,że ankieta jest źle skonstruowana i nie może jej Pani wypełnić?
Jaki metod leczenia brakuje? Każda wskazówka,spostrzeżenie jest dla mnie ważne dlatego dziękuje bardzo za Pani wypowiedź. :)
Zastosowano wszystkie wymienione metody, ale nie do jednej piersi - przy pierwszej, blisko 14 lat temu, miałam chemio- i radio-, przy drugiej (wkrótce minie 6 lat) tylko hormonoterapię. Jeśli zaznaczę wszystkie, to można to rozumieć tak, że ankietowana miała je wszystkie hurtem, wynik będzie więc zakłamany.

Za pierwszym razem miałam mastektomię radykalną z usunięciem wszystkich dostępnych węzłów chłonnych, a po pięciu latach zdecydowałam się na rekonstrukcję;
za drugim: mastektomia podskórna, jednoczasowa (czyli od razu z rekonstrukcją), z procedurą oceny wartownika, więc węzły zachowano - czyli... prosta ???

Za pierwszym razem nie byłam w szpitalu pod opieką fizjoterapeuty - za drugim tak. Za pierwszym miałam potem długą fachową rehabilitację - za drugim wcale, bo i sprawność była duuużo większa, i miałam już doświadczenie, więc mogłam sobie poćwiczyć sama.

itede, itepe... ;)

Po prostu: dwa zachorowania, każde przeszłam inaczej, dlatego na wiele pytań z tej ankiety nie mogę udzielić jednej odpowiedzi.

Takich pokręconych przypadków nikt nie bierze pod uwagę ;)

Aaaaa, ale skoro babeczki zadowolone, to proszę absolutnie pode mnie nie próbować ankiety zmieniać;D

Hehe, ale się napoprawiałam ;)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej studentki fizjoterapii :)
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 27, 2017, 06:05:49 pm »
babeczki zadowolone, bo miały tylko jedną mastektomię i jedną rekonstrukcję,
(ale pomyślałam od razu o Tobie hamaczku)

ale - o ile jako amazonka dwustronna z różnymi przypadkami - mogłabyś po prostu wypełnić ankietę dwa razy  ;D ,
to już uwaga o mastektomii z jednoczasową rekonstrukcją jest słuszna - takiej opcji w ankiecie nie ma, a wiemy, że tego typu operacje przeprowadzane są coraz częściej

i już absolutnie tylko i wyłącznie dla własnego spokoju związanego z nazewnictwem dodam , że właściwie nie ma w ankiecie mastektomii z procedurą węzła wartowniczego, co jest metodą stosowaną od niedawna, by uniknąć niepotrzebnego okaleczania,
jest w ankiecie mastektomia prosta bez usuwania węzłów, ale to medycznie zupełnie co innego,
tyle że w tej akurat ankiecie nie ma znaczenia sama nazwa - fakt mania lub niemania węzłów jest istotny



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej studentki fizjoterapii :)
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 27, 2017, 06:16:07 pm »
ja też jestem pokręconym przypadkiem (bo najpierw miałam mastektomię, a potem BCT tej samej piersi  xhc), ale trudno żeby w ankiecie były uwzględnione wszystkie możliwe konfiguracje
chciałam więc wypełnić dla pierwszego zachorowania; nie da się przez pytanie  6. Jaki rodzaj leczenia zastosowano u Pani? , bo za pierwszym razem nie miałam żadnego leczenia uzupełniającego (to też się rzadko zdarza, ale zdarza się); jak się nie zaznaczy nic, to wyskakuje komunikat Prosimy o uzupełnienie brakujących odpowiedzi, myślę, że ten drobiazg warto poprawić

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej studentki fizjoterapii :)
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 27, 2017, 07:08:38 pm »
o tak! bo często po mastektomii nie jest potrzebne żadne leczenie


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej studentki fizjoterapii :)
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 27, 2017, 07:21:44 pm »
jako amazonka dwustronna z różnymi przypadkami - mogłabyś po prostu wypełnić ankietę dwa razy  ;D ,

No nie wiem..., musiałabym zaznaczyć takie same odpowiedzi przy pytaniach o samopoczucie w ostatnim miesiącu i teraz:
jeśli wypełnie raz (a tego się zrobić nie da) i raz tylko zaznaczę, że kompletnie straciłam zainteresowanie seksem  >:D - to przy stu ankietach (i w tym przypadku - stu osobach) będę stanowiła 1%;
jeśli ankiety wyślę dwie, każdą do jednej piersi ;D, zaznaczając w obu to samo - to już będę stanowić 2%;
jeśli znajdzie się 5 obustronnych amazonek, które zrobią tak samo jak ja, to się okaże, że aż 10 % amazonek straciło to cenne zainteresowanie ;D, gdy tymczasem jest ich tylko 5%
- no i wyjdzie statystyczne zakłamanie.

Nie wiem, ile studenci muszą takich ankiet zebrać, żeby wyniki były wiarygodne, bo jeśli mniej niż sto, to oczywiście rozbieżność staje się jeszcze większa.

Tak  że teges   :D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej studentki fizjoterapii :)
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 27, 2017, 07:39:14 pm »
nie, no z seksem nie ma żartów  :))


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline rudajażka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej studentki fizjoterapii :)
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 27, 2017, 07:55:12 pm »
Dziękuje Wszystkim Panią za cenne wskazówki i uwagi, starałam się zrobić tę ankietę najlepiej jak potrafię, jednak chyba nie do końca mi to wyszło.  :( Co nie popatrzę na tę ankietę to chciałabym coś zmienić, udoskonalić ale chyba przynosi to odwrotny skutek. Chciałabym bardzo żeby każda z Pań mogła bez problemu wypełnić tę ankietę, nie chcę i nie miałam zamiaru wykluczać żadnej Pani z ankiety bo według mnie nie ma przypadku który bardziej by się nadawał do wypełnienia ankiety i przypadku który nadawał by się mniej. W sumie to trochę przykro mi się zrobiło jak przeczytałam "Takich pokręconych przypadków nikt nie bierze pod uwagę ;)"bo kompletnie nie chciałam żeby któraś z Pań poczuła się wykluczona...Przepraszam, że może nie do końca poradziłam sobie z tą ankietą i wywołałam takie odczucia wśród Pań.

Jeżeli chodzi o 4 pytanie (Jaki zabieg chirurgiczny wykonano u Pani?) to troszkę je zmodyfikowałam i dodałam odpowiedź (inne) żeby każda Pani mogła sama wpisać zabieg chirurgiczny jaki był u Niej wykonany.

Mam nadzieję,że wybaczą mi Panie te błędy w ankiecie....

Jeszcze raz dziękuje Wszystkim Panią za pomoc !  ;) 
Ruda :)