Autor Wątek: Japonia  (Przeczytany 23465 razy)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Japonia
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 10, 2017, 07:12:55 pm »
fajno fajno, też myślę o dżapanie kiedyś kiedyś  :0ulan: :0ulan: :0ulan:

(ale już wim, że trzeba się upewniać, że normalny prysznic jest w hotelowej łazience, bo ja z tych ąsenów ni chuchu za nic na świecie nie skorzystam ;))

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Japonia
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 10, 2017, 09:29:40 pm »
Aquila, nawet sobie nie wyobrażasz, co przeżyłam, gdy postawiono mnie przed faktem_golaskowym  >:( :-X Bo ja kostium miałam w torebusi  C:-) Gdybym miąła wcześniej podjąć decyzję - wiedząc co i jak - pewnie bym nie poszła. I bym żałowała. Choć czułam się skrępowana. Za trzecim razem też   :-\
Aby w hotelu na onsen zamiast łazienki nie trafić trzeba wybierać jedynie te na modłę europejką, a unikać japanese style  ;D


w takim kraju na pewno nie jest łatwo się porozumieć nawet biegłym angielskim.

tiaaaa, angielski w Japonii, to osobny temat  ;D Nawet tam, gdzie powinni mówić biegle, czyli recepcja hotelowa, zdarza się, że znają jedynie podstawowe zwroty, ale odpowiedzi już ani_du_du nie rozumieją  >:D Czasami to śmieszy, czasami wQ_wia. Na ulicach ludzie bardzo mlodzi generalnie nie mają problemów - porozumiewają się sprawnie i chętnie; dla nich to ćwiczenie językowe. Starsi - ani_ani.
Natomiast wszyscy, ale to absolutnie wszyscy wobec turystów są niezwykle pomocni i opiekuńczy; nawet jeśli angielskiego nie znają ni w ząb. Sami zaczepiają i oferują pomoc. Wystarczy rozłożyć mapę, lub zbyt długo studiować plan metra - natychmiast ktoś się zjawia i chce pomóc.
W metrze w każdym miejscu jest wielu pracowników, którzy też pomagają; nieznajomość języka im w tym nie przeszkadza  ;D
Kilkukrotnie zdarzyło się nam, że ludzie prowadzili nas nawet kilka km przez miasto, aby doprowadzić do miejsca, gdzie chcieliśmy trafić  :)

No i druga strona medalu - nasz japoński  ;D
Nauczyliśmy się kilku podstawowych słów; autochtoni rozpromieniali się, gdy próbowaliśmy mówić; z uśmiechem nas poprawiali i dodawali kolejne słówka :) Na początku nauczyliśmy się 'dziękuję', czyli 'origato'. Ale: zgubiłam się na targu, nie mogłam odnaleźć miejsca, gdzie umówiłam się z szanownym. Pytam się policjanta wskazując mu miejsce na mapie; wyjaśnił mi sprawnie, na migi oczywiście. Więc ja mu na to - 'origami'. Swoją pomyłkę zarejestrowałam dopiero, gdy przestał się śmiać i zaczepiał ludzi wokoło opowiadając o mojej pomyłce znowu się zaśmiewając  xhc W końcu zaprowadził mnie na miejsce; zapewne powziął wątpliwości co do mojej sprawności intelektualnej  ;D

Amorku, takie własne grupy wycieczkowe to moje marzenie. Niestety jakoś nam to nie wychodzi. Albo kierunek nie pasi, albo termin, albo brak kasy...
Plan z adresami oczywiście prześlę :) I w Kioto i w Tokio trafiliśmy na bardzo w porządku hotele, i w dobrej cenie.

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Japonia
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 10, 2017, 09:42:54 pm »
dobrze się czyta :)
następnym razem kupię świnkę na "piątki" duuuużą i będę marzyć, że środek wystarczy na taką wycieczkę ;)
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Japonia
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 10, 2017, 10:48:14 pm »
ale super przeżycia  :)
czekamy na resztę wrażeń i zdjęć  :)
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline Ewka_79

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1006
Odp: Japonia
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 10, 2017, 11:17:17 pm »
Zazdroszczę 🤗
Rak pierwsi lewej potrójnie ujemny G3 -mastektomia podskórna piersi lewej z rekonstrukcją - grudzień 2014
chemioterapia 6xFEC, 3xTaxoter - 21.01.- 31.07.2015
radioterapia - 10.08. - 15.09. 2015
olaparib
profilaktyczna mastektomia piersi prawej i usunięcie jajników - X-WOMEN BRCA1

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Japonia
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 10, 2017, 11:19:27 pm »
Z braku czasu czytam wyrywkowo, ale z ogromną ciekawością.
Pisz, wkrótce przeczytam od deski do deski i z przyjemnością pochłonę Twoje wrażenia/spostrzeżenia/przemyślenia :)
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2017, 11:26:20 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Japonia
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 11, 2017, 08:01:31 am »
dzięki Aguś za nowe info :) fajnie, mieć już taka wiedzę:)
co do tych grup wyjazdowych, to Olek już rok do przodu zbiera ludzi, znajomych, rodzinę ( teraz tez jest grupa ponad 10 osob)i właściwie on zajmuje się prawie wszystkim, cała organizacją. Dlatego ten na Filipiny jest już dawno zaklepany , bilety kupione ( tez łapie wszelakie okazje) a lecą jak zwykle w listopadzie.
 Pisz dalej, przekazuj ciekawostki i czekamy na fotki:)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Japonia
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 11, 2017, 04:18:42 pm »
Aga, cudownie! Podróże, to jest coś, dla CZEGO chce mi się żyć. Materialnie już niewiele potrzebuję, bo właściwie...wszystko mam. Trza wykorzystać wątły czas na poznanie tego świata. Twoje opisy działają na wyobraźnię.Fajnie choćby poczytać.
Piątki w skarbonce...mam taką puszkę już prawie całą napełnioną (15 cm wysoka). Jak myślicie...ile można z niej wyjąć? :)
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Japonia
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 11, 2017, 08:44:38 pm »
na Japonie raczej nie wystarczy  ;)
ale na jakąś Hiszpanię, Paryż albo cuś w tym rodzaju raczej styknie  :)
z dzbanka, który pięciozłotówkami ledwo dni miał przykryte - wyjęłam 5 stów  :)

jak zobaczyłam Perłe w japońskim wątku, to mi sie jej bystrzańskie opowieści o kulkach przypomniały  xhc
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Japonia
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 11, 2017, 09:07:02 pm »
może i Egipt w last minute , ale tam chyba lepiej nie  >:(
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Japonia
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 11, 2017, 09:24:58 pm »
Piątki w skarbonce...mam taką puszkę już prawie całą napełnioną (15 cm wysoka). Jak myślicie...ile można z niej wyjąć? :)

Trochę mniej niż pół pudełka pa vanishu dwuzłotówek to 500 zł  ;D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Japonia
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 11, 2017, 09:30:48 pm »
Ja w sprawie kasy.
Głupio mi. Bo mnie stać. Bo dobrze zarabiam. Bo oszczędzam jak głupia na wszystkim. Bo wykasowałam sobie większość przyjemności, aby na kolejną okazję biletową się załapać.
Bo z podróżowania - po chorobie - zrobiłam swój cel życia. Bo postanowiłam ani roku dłużej nie czekać. Bo całe życie czekałam, bo zawsze było coś ważniejszego. A teraz chromolę nowe buty, ale też ewentualne potrzeby syna. Jest młody, silny i mądry. I musi zadbać o siebie. Bo ode mnie już wszystko co materialne dostał.

Zmęczona jestem. I dlatego ze mnie się wylewa...
Przepraszam.
Minie.
I może opowiem o Japonii więcej. Ale na razie muszę odpocząć. Chyba ciągle zmiana czasu ze mnie uchodzi. Bo z roku na rok ciężej mi znosić jet lag.

A przez 14 dni w Japonii wydałam tyle - ile w Paryżu wydaje się przez tydzień, albo tyle ile kosztuje wycieczka z Tui na Kanary. Jedyna różnica to cena biletu lotniczego. Dlatego nocami siedzę na portalach podróżniczych i szukam okazji. Aby za bilet do Tokio i z powrotem nie zapłacić 4000, a 600.

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Japonia
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 11, 2017, 09:42:52 pm »
Ja w sprawie kasy.
Głupio mi. Bo mnie stać.

:o Zwariowała ???  E, to na pewno tylko z przemęczenia ;)

I może opowiem o Japonii więcej. Ale na razie muszę odpocząć.
Nie może, tylko koniecznie :) -prosimy :) Jak odpoczniesz, oczywizda :-*

No przecież to super, że są tacy, jak, Ty, co ich stać i podzielą się tymi podróżami z innymi :-*
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Japonia
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 11, 2017, 09:44:14 pm »
To se odpoczywaj  :)
Ja w sprawie kasy.
Głupio mi. Bo mnie stać. Bo dobrze zarabiam.

tego nie rozumiem  >:D Skoro stać, to super, dobrze zarabiasz, też super - nie kradniesz, więc dlaczego miałoby być Ci głupio  ???
i do tego odwaga i pomysłowość w organizacji wyjazdu  :oklaski:

Nieustannie zazdroszczę (nie bij za to  :-*) i lubię Twoje opowiadania
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Japonia
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 11, 2017, 10:15:15 pm »


jak zobaczyłam Perłe w japońskim wątku, to mi sie jej bystrzańskie opowieści o kulkach przypomniały  xhc



...mi też  ztx
Nie mam skarbonki na piątki  ::) ... ale chyba se kupie  O0
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska