Autor Wątek: Japonia  (Przeczytany 23544 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Japonia
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 11, 2017, 10:21:03 pm »
Ja w sprawie kasy.


A przez 14 dni w Japonii wydałam tyle - ile w Paryżu wydaje się przez tydzień, albo tyle ile kosztuje wycieczka z Tui na Kanary. Jedyna różnica to cena biletu lotniczego. Dlatego nocami siedzę na portalach podróżniczych i szukam okazji. Aby za bilet do Tokio i z powrotem nie zapłacić 4000, a 600.

o cholera teraz na moją nadwrazliwośc kolej? :D to do mnie bo byłam tydzień w Paryzu ? tylko hmm z Tui nie byłam na Kanarach  xhc xhc xhc kurde i nawet do pracy nie chodzę , a to menda ze mnie xhc xhc xhc
 agawa a ty kradniesz, że się wstydzisz swoich pieniędzy? idź się wyspij dziecinko i nie pier...l
 
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Japonia
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 11, 2017, 10:23:11 pm »
idź się wyspij dziecinko i nie pier...l
xhc xhc xhc :oklaski: :oklaski: :oklaski:
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Japonia
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 11, 2017, 10:24:59 pm »
 xhc
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Japonia
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 11, 2017, 10:46:07 pm »
Dobra, nie pier...lę; ale i tak nie wiecie jak to jest, gdy oczy się kleją, a zegar biologiczny mówi, że ciągle jest środek dnia, i że z pewnością nie usnę  :o
I że pomimo tego za kilka godzin znowu będę musiała być w stanie nie_zużycia, a już teraz wiem, że nie będę  :-X Ale dzielnie będę udawać, że jestem świeżutka i przytomna.
Opcja: "kasuj" potrzebna na forum, bo niepotrzebnie puściłam w chwili słabości.

Na dobranoc zdjęcie japonskiego smakołyku - zupka ramen; aby było taniej: jedzona pospołu  :P
500 jenów = ok 17 zł/2 = 8,5zł - tyle wystarczało na obiad w Tokio; smacznego   >:D
(na zdjęciu widoczny pojemnik z marynowanym imbirem - nie wliczany w cenę, jadałam hektolitrami  ;D + bezpłatna zielona herbata dawana do wszelkich posiłków  C:-) )



Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Japonia
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 11, 2017, 10:51:17 pm »
idź się wyspij dziecinko i nie pier...l
xhc xhc xhc :oklaski: :oklaski: :oklaski:

hahaha, właśnie  xhc

fajnie, że Cię stać, ja lubię se pojechać mimo, że w sumie mnie nie stać ;)
i nie oszczędzam, tylko rozpuszczam, bo to mam w genach po tacie, to niedobre niby jest, ale skoro nie wiem ile jeszcze pożyję, to co mam se odmawiać
a jeszcze tera oprocentowanie lokat jest tak żenująco niskie..

Offline amado

  • SPA
  • Zakorzeniona
  • *****
  • Wiadomości: 3444
  • mój tekst
Odp: Japonia
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 11, 2017, 10:53:43 pm »

cudna fotka  :oklaski:  xhc

i opowieści  :)


diagnoza: rak piersi przewodowy inwazyjny G3 - 09.2005
operacja: mastektomia - 10.2005
chemioterapia: AC x 4, Taxol x 4
radioterapia
tamoxifen
arimidex

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Japonia
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 11, 2017, 10:56:13 pm »
Mniam mniam Jezu jaka głodna jestem ale bym zjadła takie pyszności z makaronikiem mmmm
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Japonia
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 11, 2017, 11:39:32 pm »
cuś gęsta ta zupka  ;)
świetne ujęcie  :)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Japonia
« Odpowiedź #38 dnia: Maja 11, 2017, 11:47:19 pm »
Mniam mniam Jezu jaka głodna jestem ale bym zjadła takie pyszności z makaronikiem mmmm
 

Też mi ślinka pociekła ..  mnx
Chyba jednak do kuchni zajrzę ...  ::((
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Japonia
« Odpowiedź #39 dnia: Maja 12, 2017, 05:06:32 am »
Ja straszny dzikus jestem. Z jednej strony kocham podrózować, z drugiej- wszystkiego się boję. Żeby naprawde pozwiedzać muszę miec towarzystwo, inaczej mi się nie chce  >:D

Zamarzyło mi się zwłaszcza odwiedzenie tego "basenu dla golasów", w moim tropikalnym prysznicu woda zimna  :-[
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Japonia
« Odpowiedź #40 dnia: Maja 12, 2017, 07:50:31 am »
wyglądacie na głodnych  :))

braja słusznie zauważyła, zwiedzać trzeba z kimś,
bo mieć komu westchnąć z zachwytem nad jakimś pięknem zobaczonym, to uczucie bezcenne!


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Japonia
« Odpowiedź #41 dnia: Maja 12, 2017, 08:49:22 am »
Podziwiam tych, którzy potrafią zaoszczędzić i zdecydować się na takie podróże. Z nas (ja i małż) za duże trzęsidpoopy.

Agawo, masz prawo chodzić z uniesioną głową: bo zarabiasz robiąc to, co lubisz. Bo masz cel, który skrupulatnie realizujesz. Bo jesteś odważna i otwarta.  :oklaski: :oklaski: :oklaski:

I na następne warsztaty szykuj się, by nas tego nauczyć!
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Japonia
« Odpowiedź #42 dnia: Maja 12, 2017, 09:30:07 am »
w wielu krajach jest bezpieczniej niż w Polsce, w sensie mniejsze prawdopodobieństwo dostania wpierdolu za twarz
ale i tak podziwiam kobiety samotnie podróżujące, a trochę takich napotkalim podczas naszych wyjazdów; my generalnie nie kozaczymy i choć podróżujemy samodzielnie, bez biura, to o bezpieczeństwo zawsze staramy się dbać, jednak sama tak to bym się bała

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Japonia
« Odpowiedź #43 dnia: Maja 12, 2017, 09:58:34 am »
Parabolciu- ja wczoraj musiałam zjeść przynajmniej banana- na noc! tak mi się soki trawienne wytworzyły. Makaronik na zdjęciu przypomniał mi wietnamską zupę Pho, którą uwielbiam i jak mam okazję  zawsze się na nią rzucam  :D
ja tez lubię podrózowac  i zawsze mam ogromnego pietra przed każdym wyjazdem.  Dodaje mi odwagi towarzystwo  dlatego sami gdzies dalej rzadko  jeździmy. Razem oczywiście, bo mój chłop to najchętniej nawet sam  poleciałby jeszcze na księżyc. I mag ma rację - super jak można się swoimi emocjami na żywo dzielic, szczególnie jak się jest bardzo emocjonalnym. CHociaz  tak różne są nasze odbiory, widxenie świata bo dla mnie Wenecja była cudowna dla koleżanki- tylko śmierdząca. Ja byłam oczarowana pobytem w Nowym Jorku mój kolega był rozczarowany - ze taki przereklamowany itd. itd. mnie zachwycała  sama możliwośc dotknięcia chińskiego muru i zobaczenia na żywo armii terakotowej - dla innych były to stare skorupy. Teraz na nowo  przeżywałam w Berlinie ( chociaż byłam tam 11 lat temu tuz po chorobie)) dramatyczną historię tego miasta, podziwiałam jego piękno, nowoczesnośc , moja koleżanka pozostawała  bez zachwytu.  Fajnie jak spotyka się osobę , osoby , które podobnie przeżywają, czują, mają  zbliżoną wrażliwośc. Jesteśmy jednak inni i super jak można się z tą innością wzajemnie tolerować.
I super jeśli przyjmujemy życzliwie i  z zainteresowaniem  kogos kto opisuje z radością , to  co go spotyka , co miał możliwośc zobaczyć czy tez przeżyć. Ja czasem aż pękam z emocji i tak bardzo chcę się podzielić przezyciem , radosćią . Gorzej jak reaguje się na takiego człowieka  krytyką, zazdrością czy tez z kwaśnymi słowami, albo niesprawiedliwie przyjmuje się jego podniecenie za chwalipięctwo.
Powtarzam za Ancią- Aga cudownie , ze jesteś szczera i otwarta , kocham takich ludzi bo sama jestem taka , aż do własnego bólu bo i mnie zdarzało się płakac z powodu ludzkiej zazdrości.
Zazdrość jeszcze można zrozumieć , ktoś tego nie ma, a  chciałby mieć , gorzej jak przechodzi ona w zawiść.
 Agula mam nadzieję , ze się wyspałas bo jestem pewna , ze to zmęczenie powoduje w nas taka nadwrażliwosć i cieńkoskórność ( takie słowo wymysliłam , w końcu mamy gruboskórność  ;D) i będziesz nam opisywac swoją podróż  i już się nie tłumacz. Przypominam , ze nikogo nie okradłaś ( chyba ,ze czegoś nie wiem  ;D, nie bij  :-*)
 Wybaczcie, tak mnie szczerze i otwarcie  poniosło  z rana ....może miejsce nieodpowiednie, ale w końcu kurcze czego mamy się wstydzić???? :0ulan:
 ( a jak SPA uważa może te słowa przenieść do innego wątku)

« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2017, 10:01:33 am wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Japonia
« Odpowiedź #44 dnia: Maja 12, 2017, 11:46:14 am »
jestem, czytam
ale w robocie...
na 3 dni muszę wyjechać; może kabelek do aparatu kupię, to zdjęcia lepsze i ciekawsze poznawczo pokażę
na razie - wielkie Buzi - tak, trochę odespałam

a słowo: cienkoskóry - znane :) i używane :)