Amazonki > Niepełnosprawność

Urlop wychowawczy a dodatkowy urlop dla niepełnosparwnego - ważne pytania!

(1/6) > >>

renifer:
Cała moja nadzieja w Tojce - bo nikt tego nie wie :)

Chodzi o dodatkowe dni urlopu przysługujące osobie niepełnosprawnej. Nabywa się je po przepracowaniu roku od uzyskania stopnia niepełnosprawności. I teraz:
- czy urlop wychowawczy wlicza się do tego roku czy też nie?
- jeśli najpierw miałam stopień znaczny na rok, a potem umiarkowany na 3 lata (ciągiem, bez przerwy), to ten rok liczy się od pierwszego orzeczenia, czy drugiego?

Help!!!!!!!

lulu:
Jak jest ciągłość w orzeczeniach, to masz ciągłość w urlopie. To nabycie prawa do urlopu to jest od chwili stwierdzenia choroby. Wyjaśnię to na moim przykładzie. Wynik biopsji miałam 5 grudnia 2007, operację 31 grudnia 2007. Na komisję stanęłam w marcu 2008. Komisja orzekła, że powstanie niepełnosprawności powstało 5 grudnia 2007. Od 6 grudnia 2008 miałam już zwiększony urlop.

renifer:
No właśnie Lulu przepisy mówią co innego. Być może kiedyś było inaczej, teraz liczy się od uzyskania stopnia, nie zaistnienia niepełnosprawności. Moja kadrowa mi pokazywała konkretne przepisy.

roza3:

--- Cytat: renifer w Maja 29, 2017, 10:41:37 am ---dodatkowe dni urlopu przysługujące osobie niepełnosprawnej. Nabywa się je po przepracowaniu roku od uzyskania stopnia niepełnosprawności. I teraz:
- czy urlop wychowawczy wlicza się do tego roku czy też nie?

--- Koniec cytatu ---

po przepracowaniu! ....... a na urlopie się nie pracuje  ;)

lulu:
A na orzeczeniu masz napisane od kiedy powstała niepełnosprawność.
Bo widzę pewien absurd. Data kolejnego orzeczenie jest np. 29 maja 2017, a niepełnosprawność trwa, to mam czekać kolejny rok aby minął rok od orzeczenia.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej