Autor Wątek: Drogie amazonki, bardzo potrzebuje waszej pomocy 🙏🏻❤️ Ankieta do mgr "adaptacja"  (Przeczytany 4266 razy)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Ale też powiem, że co dla nas jest żartem, niekoniecznie nim musi być dla osoby zdrowej/niebędącej w temacie.
Ankiet już nie wypełniam od jakiegoś czasu, bo to trochę jak walka z wiatrakami.

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Natalio, czemu to robisz?


Droga Ewo, zaczęłaś kontakt z nami całkiem dobrze :) Zazwyczaj jesteśmy pomocne magistrantkom, które potrzebują naszej pomocy, ale też jesteśmy uważne na to, co wypełniamy. Niestety zdarza się, że ankiety są nieprzystające, bo i wiedza promotorów odnośnie aktualności medycznych na temat raka piersi jest niewystarczająca. Zapewniam (y) Cię, że jest zasadnicza różnica pomiędzy operacją oszczędzającą (pierś), a mastektomią - i do tego z żartem oraz bardzo bezpośrednio odniosła się Natalia.

Natomiast Twoja reakcja - wybacz bezpośredniość - jest zbyt emocjonalna, zareagowałaś zbyt uraźliwie i ksobnie. Powiem więcej: jako wieloletnia wykładowczyni różnorodnych przedmiotów psychologicznych oraz jako psycholog/psychoterapeuta praktyk - proponuję, abyś zastanowiła się nad wybranym kierunkiem kształcenia. Wybrałaś zawód, który jest zawodem niezwykle obciążającym emocjonalnie, powodującym długotrwały stres, sprzyjający wypaleniu zawodowemu (szczególnie, gdy nie ma się predyspozycji). Wiesz, że w naszym zawodzie jest tak, że naszym klientom można prawie wszystko, natomiast nam - nie. Nie wolno nam reagować emocjonalnie, gdy występujemy w swoich rolach zawodowych; a jak rozumiem, Ty w takiej roli tu występujesz prosząc nas o pomoc w pisaniu pracy magisterskiej na wydziale psychologii...

Mam ogromną nadzieję, że - Ewo - potraktujesz nasze wypowiedzi, łącznie z moją, jako wskazówki dla Twojego rozwoju, a nie napaść. Bo, zaprawdę powiadam, my tu nikogo nie atakujemy, prześladujemy, wyśmiewamy. My tu staramy się pomagać. I sobie wzajemnie, i osobom, które naszej pomocy - np. w wypełnianiu ankiet - potrzebują.

Serdeczności ślę :)


Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Zaczęłam, wypełniłam nawet sporo... I straciłam cierpliwość. Ewo, w wielu pytaniach brakuje mi opcji "nie dotyczy". Ja nie walczę teraz z chorobą, tym samym nie mam żadnych odczuć z tym związanych, dylematów itp. Nie do końca mam też przekonanie do jednego punktu, związanego z zakończeniem leczenia. Jak kwalifikować hormonoterapię, która jest długotrwała, ale mało uciążliwa? Dla mnie to już nie jest część leczenia.
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
🙏🏻❤️ Ankieta do mgr "adaptacja"
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 29, 2017, 10:28:55 pm »
a mnie się udało wypełnić
Powodzenia  :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++