Autor Wątek: Mastektomia  (Przeczytany 2566 razy)

Offline Malgosiadesomma

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 1
Mastektomia
« dnia: Listopada 01, 2017, 02:32:20 am »
 xhc.     Jestem po masektomi obustronnej -z zastosowaniem ekspandera ,teraz 7go listopada będę mieć rekonstrukcje piersi -będzie to ostatnia operacja wymiana ekspandera na sylikon -bardzo się martwię jak będą wyglondac moje piersi !teraz wyglondaja brzydko -jedna pierś w której był rak jest twarda jak głaz !moze któraś z was była w podobnej sytuacji i napisze mi czy jest zadowolona (wiem ze piersi nie będą wyglondaly tak jak przed choroba -będę wdzięczna -pozdrawiam wszystkie amazonki

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Mastektomia
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 01, 2017, 10:44:00 am »
Pierś z silikonem nie będzie już tak twarda. Ja mam zwykły kształt, nie miałam pojęcia że jest inny kształty, zbliżony do naturalnej piersi. Wzięłam co dali i jest nie najgorzej. Ważne, że nie wkładam protezy do stanika.
Witaj Małgosiu (przepraszam, że skróciłam Twój nic)  :welcome:
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Mastektomia
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 01, 2017, 08:16:37 pm »
Małgosiu, tak - niestety pierś już nigdy nie będzie taka jak poprzednio. Trzeba stratę opłakać. Teraz najważniejsze, że w zwykłym biustonoszu będzie się pięknie układać.
Ja mam protezę beckera, czyli od razu z silikonem, a w środku wypełniona jest płynem. Jest twardsza niż pierś naturalna. Gdy leżę - sterczy dumnie... w przeciwieństwie do drugiej ;) Trzeba się przyzwyczaić :)


Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Mastektomia
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 01, 2017, 09:20:51 pm »
ale Małgosia ma obie piersi jednocześnie zrekonstruowane, więc finalnie powinna mieć podobne,
mam nadzieję, że po wymianie na silikon wszystko będzie ok  :)


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich