Autor Wątek: Święta 2017  (Przeczytany 33889 razy)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Święta 2017
« Odpowiedź #45 dnia: Grudnia 07, 2017, 05:37:49 pm »
Tak, nie tak łatwo zamienić 'muszę' na 'chcę', a czasami się nie da, więc 'muszę' pozostaje. O ileż życie byłoby prostsze, gdybyśmy wszyscy mogli pozamieniać różne nasze 'muszę' ;)
Łącznie z tym najtrudniejszym - 'muszę umrzeć'... Tak, tak - kiedyś. Ale jednak muszę. Nie ma innego wyjścia. Zresztą tak samo jak z 'urodzić się'. Jeśli wybiorę 'nie muszę' to mnie/ciebie/ją wyjmą i już. I znowu wyjścia nie ma.

U mnie ze świętami dokładnie tak jest. Nie_chcem_ale_muszem.
Więc robię.
Ale jeszcze nie teraz. Jeszcze poczekam. Na razie są inne sprawy.

Madziu, baw się dobrze  :-* I dmuchnij na chmurce troszkę uśmiechu tu do nas  :)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Święta 2017
« Odpowiedź #46 dnia: Grudnia 10, 2017, 02:31:40 pm »
Ja zwykle nie mam pomysłów na prezenty...
Na razie nabyłam tylko taki (choć nie dokładnie ten https://sprzedajemy.pl/sliczny-stary-pojemnik-na-czosnek-inowroclaw-7897fb-nr35928837 ) sympatyczny pojemnik na czosnek (właściwie dwa, jeden dla siebie, drugi - jeszcze nie wiem, dla kogo).
Jak zwykle największy kłopot z chłopami (nieczytającymi, niestety..., a wód do golenia już pełne półki  ;) )
A jak idzie u Was?
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Święta 2017
« Odpowiedź #47 dnia: Grudnia 10, 2017, 02:42:57 pm »
Ja załatwiam w jak najprostrzy sposób.Małej kupiłam elementarz Falskiego i klocki domina.Dozyłam pieniądze na rowerek ( bez pedałów-nie wiem jak to się nazywa) i dla młodych.Mamie kupiłam dobry krem Vichy i odżywkę do paznokci.Koleżanki dostaną po butelce dobrego wina.Ufff załatwione ztx ztx
Natalia

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Święta 2017
« Odpowiedź #48 dnia: Grudnia 10, 2017, 03:07:03 pm »
ja raczej nie mam problemów z prezentami, bo u nas są "na zamówienie" , wcześniej się umawiamy, kto dla kogo, bo na wigilii jest prawie 30 osób, więc trudno aby kupic dla każdego i żeby to nie była duperela, która chwile po wigilii wyląduje w koszu lub gdzieś w zakamarku  ;)
jedynie najmłodsze dzieci dostają większą ilość prezentów - w tym roku jest ich dwójka dziewczynka 1 i 4 miesiące i chłopczyk 8 m-cy.

w tym roku mam jedynie problem z niby_zięciem, bo akurat na mnie spoczywa obdarowanie go prezentem, a on nie dał propozycji. Wiem z czego by się cieszył, ale to nie na moją kieszeń ;) jak nic nie wymyślę i nie otrzymam podpowiedzi to pewnie skończy się na butelce łiskacza.
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Święta 2017
« Odpowiedź #49 dnia: Grudnia 10, 2017, 04:30:54 pm »
W tym roku jestem do przodu ;)
Nareszcie udało mi się nie dość, że wymyślić wcześniej, ale i zamówić :) Wszystko przyszło. Skitrałam na dnie szafy. Teraz święta mogą już przyjść. No, prawie ;) Bo jeszcze muszę oddać artykuły do soboty; jak zwykle u mnie - robota_robota bez końca.

I tak - dla szanownego, zgodnie z jego nową-starą pasją - kupiłam mu plecak do noszenia aparatu foto, obiektywów i innych cioćków fotograficznych.
Synowej - szal. Jest piękny; sama bym taki chciała; chyba sobie zamówię po świętach ;)
Synom, eh... tu było szaleństwo, ale wcześniej zaplanowane i składkowe z resztą rodziny - młodszy młody dostanie pianino cyfrowe; jego marzenie od bardzo dawna. W gratisie nagroda dla mnie - koniec przymusowego słuchania 'kawałków', których nie lubię. Nareszcie pianino w salonie odzyska swoją funkcję  ztx jako podstawka do kwiatów  xhc A starszy młody dostanie nowy telefon; też od dawna go chciał.
To samo moja mama - pierwszy w życiu smartfon  ;D Ciekawe, czy nauczy się go obsługiwać  C:-)
No i ja, bo kto jak kto, ale prezent najlepszy sama sobie kupię  :P Książka o moim ukochanym malarzu, a do tego album z jego obrazami. Książkę na szczęście wydano przed chwilą w Polsce, ale album musiałam ściągnąć z daleka...
A, i jeszcze Alvin  ztx Zamówiłam mu czapkę  ;D Lwią grzywę  ;D A Romince - nakręcaną myszkę  ;D
No, jestem zadowolona :)
Żałuję tylko, że żadnych dzieci przy stole wigilijnym nie ma. Jeszcze nie ma...
 

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Święta 2017
« Odpowiedź #50 dnia: Grudnia 10, 2017, 06:15:27 pm »
Malarz? A któren to? :)
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Święta 2017
« Odpowiedź #51 dnia: Grudnia 10, 2017, 06:28:30 pm »
Ech, nie na moją kieszeń w tym roku takie prezenta... ::)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Święta 2017
« Odpowiedź #52 dnia: Grudnia 10, 2017, 06:47:06 pm »
Malarz? A któren to? :)

Poznajesz?




Po zawodowej znajomości - Lucjan Freud :)
Marzę, aby z tym obrazem plakat mieć.

Hamak, u nas na bogato, bo rok wyjątkowy był :)

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Święta 2017
« Odpowiedź #53 dnia: Grudnia 10, 2017, 07:59:30 pm »
Jasne! I też bardzo lubię! Ta jego "organiczność" i jakiś taki  ...pełzający niepokój.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Święta 2017
« Odpowiedź #54 dnia: Grudnia 10, 2017, 08:29:36 pm »
to ludzkie ciało, jego naturalna rzeczywistość...
i whippetY  ;D
Ponoć najdroższy malarz na świecie...

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Święta 2017
« Odpowiedź #55 dnia: Grudnia 10, 2017, 09:02:27 pm »
Sie_znalazły tajemnicze :P nazwisko chłop jakieś ma? ;)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Święta 2017
« Odpowiedź #56 dnia: Grudnia 10, 2017, 09:06:29 pm »
Przeca napisałam  ;D
Freud  ztx
Ino nie Zygmunt a Lucjan, czyli wnuk ;)
Ja tam monokochankowa jestem   >:D

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Święta 2017
« Odpowiedź #57 dnia: Grudnia 10, 2017, 09:07:59 pm »
Fakstycznie, sorki, czytałam, a potem mi gdzieś uleciało ::((
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Święta 2017
« Odpowiedź #58 dnia: Grudnia 10, 2017, 09:10:44 pm »
Eee też mi się podoba !!
A to futro całkiem podobne do Alvina  ;D
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Święta 2017
« Odpowiedź #59 dnia: Grudnia 10, 2017, 09:44:39 pm »


Jeszcze ten lubię :)
Ale inne lubię tylko w albumie, na ścianie bym nie chciała ;) Zerknijcie w google ;)