Kto ma tak jak ja > Zmutowane geny

Rozkład jazdy genów

<< < (2/5) > >>

ptaszyna:
zapomniałam że jeszcze brat taty miał raka krtani

--- Cytat: hamak w Lutego 19, 2016, 09:07:31 pm ---.. jeszcze w międzyczasie moja Mama odeszła na raka macicy, ale dochtory cicho_sza.

--- Koniec cytatu ---

mnie tak uświadamiał genetyk ze szczecina już na pierwszej wizycie

TOJKA:

--- Cytat: hamak w Lutego 19, 2016, 08:57:32 pm ---Czy w związku z tym ktoś mi w ogóle zrobi jakieś badania pod kątem innych mutacji?

--- Koniec cytatu ---
dzwonić trzeba na genetykę do Szczecina i tam pytać i zamówić se wizytę
na kartce wypisać wszystkie raki w rodzinie / zaznaczyć te śmiertelne - wraz z rokiem zachorowania i zgonu
i z tą kartką jechać na wizytę
pobiorą materiał i zrobią badania - wynik na życzenie wysyłają pocztą (ja odbierałam osobiście)


Barbara:
W Kielcach też robią badania, tzn. wysyłają materiał do Szczecina. Wystarczy się zgłosić i opisać przypadki zachorowań w rodzinie. U mnie nie wyszedł BRCA1, ale ponieważ było sporo różnych zachorowań na ..., to poszerzyli mi badania i znaleźli wadliwy NOD2. Siostra nie ma, syn niestety tak :( Nie miałam badanego BRCA2. Na tym forum nie znalazłam nikogo z taką mutacją NOD2. Chyba, że się mylę.

hamak:

--- Cytat: Barbara w Lutego 20, 2016, 11:07:09 am ---ale ponieważ było sporo różnych zachorowań
--- Koniec cytatu ---

Właśnie. A u mnie nie.

DanaPar:
U mnie w rodzinie były raki (mamusia, babcia) i brali mi 3 x krewkę w Szczecinie (jestem z okolic) i nic nie znaleźli. Dla nich to materiał do badań, a ja jak chcę to mogę u nich ustalić termin badań kontrolnych, niezależnie od tego, co robię na onkologii. Wszystko u nich mogę załatwić w jeden dzień, znaczy USG dół, góra i krew na marker CA125.
W razie co, jak się zdecydujecie na przyjazd do Szczecina, chętnie przepilotuję, odbiorę z dworca, zawiozę na Pomorzany, no i pogawędzimy

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej