Autor Wątek: Rozkład jazdy genów  (Przeczytany 16317 razy)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Rozkład jazdy genów
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 20, 2016, 07:26:00 pm »

osobną dyskusją jest rozmowa o tym, że można zachorować nawet gdy na możliwość zachorowania wskazuje  0,001%  - tylko, czy warto o tym dyskutować skoro wiele kobiet po takich profilaktycznych operacjach odzyskuje spokój życia,
tego się nie da wycenić
:)

Oczywiście że się nie da, całkowicie się zgadzam! :)

Tylko że JA tu o SOBIE, że JA, z niezmutowanym genem "wiodącym" za to bez obu cycków, już nie bardzo mam co ciachać profilaktycznie. No, jajniki jeszcze, ale to wiem i bez badania kolejnych genów. Zatem czy myślicie, że jest sens robienia U MNIE kolejnych badań?
« Ostatnia zmiana: Lutego 20, 2016, 07:27:31 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Rozkład jazdy genów
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 20, 2016, 07:27:26 pm »
przyznam, że nie wiem - ale jakby tak coś Ci wyszło, to prędzej dostaniesz skierowanie na jakoweś badania, chyba...


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Rozkład jazdy genów
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 20, 2016, 08:05:13 pm »
tak jak Mag pisze plusem skierowanie na badania i darmowe
tak jak napisałam głównie myślę o rodzeństwie bo przeraża mnie ich podejście - po co się badać lepiej nie wiedzieć  :-\
i gdybym miała coś w genach to byłaby większa szansa na usunięcie drugiej piersi bo to tylko 20 dkg i po co mi  ::)
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Rozkład jazdy genów
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 20, 2016, 09:05:45 pm »
plusem skierowanie na badania i darmowe

Na razie mam to szczęście, że mi onki dają: usg piersi i podrobów raz w roku, RM piersi - też, krew (markery i "pakiet onkologiczny") - co pół, płuca w poradni płucnej - co rok, gin z usg - nooo... raz na 8-9 miesięcy.

E, to nie będę robić, chyba... ;)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Rozkład jazdy genów
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 21, 2016, 01:10:41 pm »
Hamaczku mam na myśli darmową genetykę bo te pozostałe mamy w wyposażeniu  :)
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Rozkład jazdy genów
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 21, 2016, 08:03:14 pm »
a ja się wypięłam na "swoją" poradnię genetyczną i oni wypięli się na mnie
jak zadzwonią, że chcą coś dobadać, to powiem żeby spadali na dżewo

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Rozkład jazdy genów
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 10, 2016, 11:53:21 am »
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Rozkład jazdy genów
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 10, 2016, 01:33:03 pm »
wylądowałam z własnej woli w Gliwicach 2 lata przed zachorowaniem by zbadac sobie geny ( moja siostra również) . Wtedy badano BRCA1 i 2.  Na szczęście nie znalezion , ale powiedziano nam by za jakiś czas znow się zgłosić. Po chorobie nikt mnie tam nie kierował, onka wcale, tylko mój lekarz gastroenterolog ktory robi mi całościowe USG  wciąz mnie zachęcał  z powodu córki. Nie miałam  ochoty na dodatkowe stresy, ale w tym roku w styczniu, zdecydowałam się zapisac. Nawet zrobiłam to telefonicznie bo wciąż w tej genetyce figuruję i dostałam  termin na czerwiec  !
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat