Autor Wątek: Rak zapalny sutka T4N3M0, G3  (Przeczytany 16064 razy)

Offline CórkaMamy

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Rak zapalny sutka T4N3M0, G3
« Odpowiedź #30 dnia: Lipca 30, 2018, 02:28:10 pm »
Witam drogie forumowiczki :)
Mama jest już po amputacji sposobem Maddena, wyszła z drenem do domu i już 2 tydzień z nim chodzi bo produkuje dużo chłonki. Mamy też wynik histopatologiczny, a moje pytanie to co oznacza rozpoznanie patomorfologiczne: Hyperplasia intraductalis (UDH) et atypica (ADH), fibrosis et cicatrisatio focalis mammae. Structuare histoligicae mamillae normales. Lymphonodulitis chronica reactiva. Fibrosis focalis lymphonodorum (yp No).
Czy są tu kobiety u których nie stwierdzono nawrotu choroby? czy istnieje możliwość, że ona nie nastąpi? czy raczej w tym przypadku trzeba sie z tym liczyć? jeżeli tak to w jakim okresie może nastapić?
czy jest tu jakaś kobietka która z tym przypadkiem nowotworu żyje więcej niż 5 lat?
pozdrawiam serdecznie.

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Rak zapalny sutka T4N3M0, G3
« Odpowiedź #31 dnia: Lipca 30, 2018, 03:37:03 pm »
Nie wypowiadam się co do wyniku ,bo nie wiem.Ja ten wynik przedstawiłabym naszemu ekspertowi .Dostaniesz na pewno wytłumaczenie.Co do nawrotu choroby ( pytałam naszego eksperta) i powiedział mi,że gwarancji 100% wyleczenia ( brak nawrotów) nigdy nie ma.Bo jak napisał :Pan Bóg strzela a diabeł kule nosi.Co do długości przeżycia 5+ ( i więcej ) jest tu baaardzo dużo dziewczyn.Im późniejsze zachorowanie ,tym większa szansa na wyleczenie i pozbycie się gada.Nie martw się na zapas ,bo Tobie stres ,też nie jest potrzebny.
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Rak zapalny sutka T4N3M0, G3
« Odpowiedź #32 dnia: Lipca 30, 2018, 04:45:49 pm »
Dodam, ja ponad 12 lat od skończenia terapii. Miałam 50 % szans. Cieszę się, że wykorzystuję te dane mi 50 %. Nie zastanawiam się, czy będą przerzuty.
Nie martw się na zapas, ani Tobie, ani mamie nie jest to potrzebne. Wyniku nie zanalizuję, ale nie widzę tam słowa "Carcinoma" - rak i tylko to słowo znam po łacinie
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline thole

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Rak zapalny sutka T4N3M0, G3
« Odpowiedź #33 dnia: Lipca 30, 2018, 06:36:31 pm »
I słusznie mam mame chorą na raka trzeba cieszyć sie z każdej chwili, którą spędzamy razem. Niedawno bo 2 msc temu skończyła leczenie chemią podobno wyeliminowało to wirusa, ale czy tak jest? Niedługo przed nią badania to sie dowiemy, trzymajcie kciuki prosze żeby nie było źle

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Rak zapalny sutka T4N3M0, G3
« Odpowiedź #34 dnia: Lipca 30, 2018, 06:37:32 pm »
Trzymam mocno
Natalia

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Rak zapalny sutka T4N3M0, G3
« Odpowiedź #35 dnia: Lipca 30, 2018, 09:33:17 pm »
Wynik taki nietypowa łaciną, rozumiem, że jest hiperplazja z  komórkami atypowymi. To zmiana lagodna, o rakowych nic nie pisze, wiec chyba ich już nie ma  :oklaski:
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Rak zapalny sutka T4N3M0, G3
« Odpowiedź #36 dnia: Lipca 30, 2018, 09:40:30 pm »
....... mam mame chorą na raka . Niedawno bo 2 msc temu skończyła leczenie chemią podobno wyeliminowało to wirusa
:o :o :o :o :o
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline CórkaMamy

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Rak zapalny sutka T4N3M0, G3
« Odpowiedź #37 dnia: Lipca 31, 2018, 08:29:25 am »
Tak wiem, jak się ciesze z każdej chwili. Ale w mojej rodzinie było już dużo przypadków zachorowań na raka z późnieszymi przerzutami i wolę być przygotowana. Zapytać się. Lekarze przy raku piersi nic nie mówią o badaniach narządów rodnych, nie zlecają.... a warto by było wiedzieć co jaki czas w takim przypadku badać się profilaktycznie, tym bardziej że jest to rak hormonozależny. Ale też nie biegać co miesiąc.... Moja Mama była na badaniach i nic jej nie wykryto, a po dwóch miesiącach okazał się rak zapalny inwazyjny. Więc lepiej przeciwdziałać, a nie czekać.

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Rak zapalny sutka T4N3M0, G3
« Odpowiedź #38 dnia: Lipca 31, 2018, 04:39:24 pm »
To może lepiej wyciąć dół i nie musiec beigać na badania?
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Rak zapalny sutka T4N3M0, G3
« Odpowiedź #39 dnia: Lipca 31, 2018, 08:57:37 pm »
Zwłaszcza, że mamie ten dół chyba już raczej nie za bardzo potrzebny ;D To po co się o niego ciągle martwić.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Rak zapalny sutka T4N3M0, G3
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 02, 2019, 06:14:54 pm »
Córko Mamy jeśli tu jeszcze czasem zaglądasz to daj znać co słychać, czy była rekonstrukcja? :)
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline CórkaMamy

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Rak zapalny sutka T4N3M0, G3
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 04, 2019, 09:58:17 am »
Witam,
nie było bo nawet na razie nie można po radioterapii,
ale Mama też nie chce się zdecydować później. Pozdrawiam.

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Rak zapalny sutka T4N3M0, G3
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 04, 2019, 03:50:51 pm »
Ja też nie zrobiłam nigdy i jak na razie (a to już 8 lat) to dobrze mi z tym. Pozdrowienia dla Mamy! :)
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline CórkaMamy

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Rak zapalny sutka T4N3M0, G3
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 13, 2019, 01:15:14 pm »
Cześć dziewczyny, mam pytanie do Was, Mama miała badanie PET/CT i wyszło, że ma dwa pobudzone metabolicznie węzłu chłonne 5 mm do tyłu od prawej żyły szyjnej wewnętrznej- na poziomie kąta żuchwy SUV 9,2 i na poziomie trzonu kosci gnykowej SUV 6,5. Poza tym prawidłowy obraz metabolizmu glukozy, Węzły chłonne niepowiększone. A także w prawej jamie pachwowej ( po stronie amputowanej) otorbiony płyn z pobudzeniem w torebce- 21x46x76 mm SUV 4,0.
 Po USG w okolicy lewego kąta żuchwy krągły węzeł wlk. 7x6 mm niejednoznaczny - do BAC. Podobny przynaczyniowo po stronie prawej, w górnej części szyi wlk. 8x6 mm- także do weryfikacji.
Czy oznacza to, że są przeżuty? niedługo ma biopsję. Jakie jest postępowanie w przypadku przerzutów w tym wypadku? Da się to wyleczyć?
Proszę o odpowiedź jeżeli któraś z Was miała podobną sytuację lub wie coś na ten temat. Pozdrawiam.

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Rak zapalny sutka T4N3M0, G3
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 13, 2019, 03:31:32 pm »
Ja z węzłami nie miałam problemów. Jedna z koleżanek przy diagnozie miała już komórki rakowe w węzłach, chemia i naświetlania wyleczyły.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna