Autor Wątek: Gorąca prośba o pomoc w napisaniu pracy magisterskiej :)  (Przeczytany 4638 razy)

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Gorąca prośba o pomoc w napisaniu pracy magisterskiej :)
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 05, 2018, 12:31:59 am »
Tojka, myślę, że chemioterapia uzupełniajaca to ta po opercaji, jak u mnie, gdy sie okazalo, że pierwsza seria tak sobie zadzialała

Pytanie o trwanie choroby potraktowałam własnie jako pytanie o długośc leczenia, choc to kontrowersyjne, bo teoretycznie po operacji to my som zdrowe  ???
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Gorąca prośba o pomoc w napisaniu pracy magisterskiej :)
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 05, 2018, 12:58:21 am »
Jak to zdrowe, braja? Ja nie miałam nic przed operacją, dopiero potem chemię i radio - to już nie było leczenie :o To by wyszło, że ja "chorowałam" za pierwszym razem raptem kilkanaście dni >:D A hormono - to leczenie czy już nie?
Należałoby zatem rzeczywiście to pytanie doprecyzować.

To_ja ;) jeszcze się odniosę do "mojego" kawałka 8)

22. nadal jest proteza "tymczasowa"

29. Czy istniały przeciwwskazania do wykonania operacji rekonstrukcji piersi?
( jeśli przeszła Pani operację oszczędzającą, proszę przejść do pytania nr 31)

Ten dopisek pod pytaniem jest zbędny, bo i po operacji oszczędzającej w przypadku dużego ubytku jest możliwość wykonania rekonstrukcji - czyli pytanie dotyczy także kobiet po oszczędzającej.

I proszę wyrzucić to nieszczęsne 59.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Gorąca prośba o pomoc w napisaniu pracy magisterskiej :)
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 05, 2018, 03:31:33 am »
Pewnie niektórych nie mozna wyrzucić bo WHO kazało  O0 >:D  Co mi przypomina, ze pare miesięcy temu widzialam na FB jakąś ankiete z WHO, przetłumaczona i też byla tam jakaś bzdura ale zdaje się, że tylko mi ona przeszkadzala  :P
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Gorąca prośba o pomoc w napisaniu pracy magisterskiej :)
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 05, 2018, 11:20:29 pm »
Pewnie niektórych nie mozna wyrzucić bo WHO kazało  O0 >:D  Co mi przypomina, ze pare miesięcy temu widzialam na FB jakąś ankiete z WHO, przetłumaczona i też byla tam jakaś bzdura ale zdaje się, że tylko mi ona przeszkadzala  :P
Tych, co WHO "kazało" nawet nie czytałam, więc się ich nie czepiam
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Aminda

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 240
Odp: Gorąca prośba o pomoc w napisaniu pracy magisterskiej :)
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 09, 2018, 10:36:32 pm »
Wkręciłam się dziewczyny w ten ankietowy watek i myślę sobie, że Sylwia ma w sumie fart, że trafiła na to forum z ankietą, bo przecież najwięcej wiedzy zwykle pozyskuje się od "wypraktykowanych" czyli amazonek ( pacjentek). Przynajmniej moja praktyka dowodzi, że od lekarzy dowiedziałam się najmniej w kwestii  interesujących mnie pytań.
Wartościowa ankieta to najpierw dobrze sformułowane pytania, a tu padło wiele cennych spostrzeżeń od mądrych głów :) Tylko korzystać.  :oklaski: