Autor Wątek: Odp: Usg guzek BIRADS 4/5  (Przeczytany 19869 razy)

Offline MagdaWG27

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Usg guzek BIRADS 4/5
« dnia: Lutego 10, 2018, 02:53:24 am »
Hej dziewczyny zaraz dobiegnie 3 w nocy a ja nie potrafię zasnąć.  Od jakiegoś czasu bolała mnie piers wiec poszłam w środę  do lekarza ginekologa. Stwierdził zmianę 1,5 cm w lewej piersi i kazał skonsultować z innym specjalista.  Wczoraj byłam u chirurga i potwierdził guza a w opisie usg opisał birda 4/5 kazał zrobić mammografie i chce położyć mnie do szpitala na biopsje grubo igłowa. Ze strachu zrobiłam tez badania krwi i crp mam nieznacznie podwyzszone.  Norma 5 a mam 5.1. Ob w normie, monoc yty dwa razy podwyzszone i tsh nieco niskie. Mam niecałe 28 lat i w głowie setki myśli o najgorszym. Nikt w rodzinie nie chorował na raka. Niepokoi mnie ta skala birda bo ob czytałam się w internecie...... ::((
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2018, 05:11:16 pm wysłana przez b_angel »

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Usg guzek birda 4/5
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 10, 2018, 03:30:05 am »
Ten birads jest niepokojacy, ale to tylko ocena wizualna. Poczekaj na wynik biopsji, może się okazę ze to nic groxnego. Nie wiem czemu ma byc w szpitalu, może tak bedzie szybciej? Bo to nie jest bardzo skomplikowana procedura. No chyba, że doktor przy okazji zrobi Ci i inne badania. Dobrze, że się przejąl, lekarzom zdarza się lekcewazyc mlode osoby z takimi problemami.
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Usg guzek birda 4/5
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 10, 2018, 04:36:29 am »
Dobrego masz lekarza. Zaczął od grubej igły, nie traci czasu na biopsję cienkoigłową.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline MagdaWG27

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Usg guzek birda 4/5
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 10, 2018, 08:32:33 am »
Słyszałam że biopsja gruboigłowa może różnią ewentualneewentualnego raka....

Offline MagdaWG27

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Usg guzek birda 4/5
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 10, 2018, 08:38:01 am »
Może rozsiac raka

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Usg guzek birda 4/5
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 10, 2018, 09:42:22 am »
Może rozsiac raka
musi być przeprowadzona diagnoza.Posłuchaj lekarzy a nie dr.Google!!! Czytanie informacji z internetu może przyprawić cię o zawał serca!!!
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Usg guzek birda 4/5
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 10, 2018, 10:40:04 am »
Jak raka nie ma (guzki łagodne u młodych zdarzają się znacznie częściej niż rakowe) to się nic nie rozsieje, a jak jest, to wynik biopsji będzie miarodajny i szybko przystąpi się do leczenia.
Życzę by było yo coś łagodnego, jeśli jednak okaże się inaczej, jest leczenie i dobrze, że lekarz wziął się solidnie za Ciebie. Trzymaj się  :-* i witaj na naszym forum
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Usg guzek birda 4/5
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 10, 2018, 12:39:36 pm »
świetnie, że lekarz chce to dokładnie zdiagnozować, niestety tylko cierpliwie trzeba czekać ( a wcale się nie dziwię twoim  nerwom , dość mocno to potrafi potrząsnąć człowiekiem) ale masz jeszcze całkiem sporo szans na to ,z etoto okaze się łagodnym byle czym ! oby tak było! :0ulan:
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Usg guzek birda 4/5
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 10, 2018, 02:01:25 pm »
Kciuki trzymam :0ulan:
Może na pocieszenie: niedawno mojej przyjaciółce birads 4 (do tego najpierw jeszcze usłyszała, że "nieoperacyjne" >:( ) okazało się po wycięciu (jednak) zwyczajnym włókniakiem.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Usg guzek birda 4/5
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 10, 2018, 02:55:36 pm »
Mam to samo doświadczenie, co Hamak: listopadzie/grudniu dwie znajome robiły biopsje, bo birads po USG był 4. Wyszły zmiany łagodne. Czego i Tobie życzę.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline marzena72

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 202
Odp: Usg guzek birda 4/5
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 10, 2018, 03:19:01 pm »
Hej Magda, rozmawiałyśmy wczoraj przez telefon  :)). Fajnie, że znalazłaś forum :). Mam nadzieję, ze dziewczyny dodały Ci otuchy.
Rak piersi lewej. Carcinoma invasivum G2 . Ki-67 40%. ER (-) PR (-) HER2 (+1). Operacja oszczędzająca, marginesy czyste. Usunięte 5 węzłów, w tym jeden z przerzutem poza torebkę, zatory z komórek nowotworowych w świetle naczyń. Leczenie: 4 AC,4 PXL. Radioterapia 3D 25fr + 5 celowanych.

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Usg guzek BIRADS 4/5
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 10, 2018, 05:10:23 pm »
Magdo
ja miałam guzek oznaczony w skali BIRADS jako 4c - który okazał sie być łagodnym włókniakiem
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline MagdaWG27

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Usg guzek BIRADS 4/5
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 10, 2018, 07:11:58 pm »
Marzena dziękuję za wczorajsza rozmowę i podziwiam za Twój optymizm! Oby tak dalej !😊😊😊

Offline MagdaWG27

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Usg guzek BIRADS 4/5
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 10, 2018, 07:20:54 pm »
Jako ze jak juz zapewne niektóre z Was zauważyły jestem panikara. Umówiłam się po wczorajszej wizycie do innego lekarza na poniedziałek tym razem do specjalisty chirurga onkologa. Oczywiście nie wytrzymałam i uprosilam chłopa żeby przyjął mnie już dziś.  Zgodził się bo przecież bym mu wywiercila dziurę w brzuchu. Zrobił usg i stwierdził że zmiana mieści się w skali 2 max 3 i ze jestem bedzietną kobitka przed 30stka i guz może się zdarzyć. Wg jego opinii na 99 procent to łagodna zmiana ale zrobił tez biopsje gruboigłowa ze względu na litość guza. Nie wiem czy powiedział mi to co chciałam usłyszeć czy faktycznie jest tak pewny diagnozy. Jestem w miarę uspokojona ale czarne myśli tez mnie nachodzą. Czekam 2 tygodnie na wynik. Dziękuję Wam za wsparcie😘😘😘

Offline Barbara

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 313
Odp: Usg guzek BIRADS 4/5
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 10, 2018, 07:23:05 pm »
To ja też dorzucę, kilka miesięcy temu moja koleżanka miała dwie mammografie i 2 usg. Lekarze z CO widzieli raczej zmianę złośliwą, która po biopsji gruboigłowej okazała się być zmianą łagodną. Teraz będzie częściej wykonywać stosowne badania. Dobrze, ze lekarz nie bagatelizuje i szybko działa, Trzymaj się i diagnozuj, a my trzymamy kciuki za Ciebie.
Mastektomia -09.2011
Rak piersi przewodowy inwazyjny, G2, Er i PGR dodatnie, HER2 (-), p T1b
Tamoxifen
Egistrozol