Autor Wątek: obiad bezmięsny  (Przeczytany 4064 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
obiad bezmięsny
« dnia: Stycznia 14, 2016, 01:00:45 pm »
propozycja na dziś: zupa z dyni, placki z cukinii i do popicia kwas buraczany
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: obiad bezmięsny
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 14, 2016, 01:08:23 pm »
...mniam   :D
Zupa dyniowa  mnx
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: obiad bezmięsny
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 14, 2016, 02:53:29 pm »
mniam! placki z cukini!

jedno nas łączy - kwas buraczany ;-)  Czas zrobić następną porcję.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: obiad bezmięsny
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 14, 2016, 03:57:49 pm »
dodam ,ze zrobiłam jeszcze racuchy z kaszy jaglanej :) po prostu miałam dużo ugotowanej kaszy ,wykorzystałam ją i do plackow z cukinii i do racuchów (  bez drozdzy) .Rety ,ale się obżarałam, przesadziłam!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: obiad bezmięsny
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 14, 2016, 06:40:14 pm »
Amorku - wykorzystam Cię :) ….mogę?… może zajrzysz, może coś wpadnie Ci do głowy :)
Jutro mam na kolacji kilka osób vege + bezglutenowce - ma być elegancko, ale nie czasochłonnie (będę miała nie więcej niż niecałe 2 godziny na przygotowanie). Jakieś jedno dobre danie. I jeszcze żeby kieszeni nie urwało ;)
Masz jakiś pomysł?
Ostatnio podałam im gulasz warzywny i placuszki w kaszy jaglanej. Teraz bym chciała coś zupełnie odmiennego, a pomysły mi się kończą…
Na razie dziś przygotowałam ciasto bez mąki (a w zasadzie trochę orzechowej dodałam, bo nie wierzyłam, że bez mąki jakiejkolwiek wyjdzie) czekoladowe; jutro na nie położę konfiturę malinową wymieszaną z mrożonymi malinami i zalaną bezą

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: obiad bezmięsny
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 14, 2016, 06:49:52 pm »
cholewcia , ale mi zadanie dałas ! ja nie jestem super kucharka! :)
a ta zupa dyniowa nie mogłaby być? ona jest super, kremowa, gęsta,  pyszna, zdrowa  i można  przyrządzić ja na różne sposoby. I łatwa do wykonania !!
można dodac do niej jakiś ser, albo kaszę, albo tofu .
a może kotlety z selera. dyni czy innej gadziny - panierowane w siemieniu , ja osobiście wolę gulasze. Robiłam tez bigos wegetariański, ale potrzebuje czasu. Ja to głownie na gulaszach warzywnych jadę  i kaszy jaglanej.
A ostatnio robie często pieczone  warzywa( marchew, dynia, pieczarki, papryka,ziemniaki pietruszka i inne )i to tez jest fajne można dodac soso jogurtowy do polania . POlecam makowiec wegański od mag- jest  to najsmaczniejsze ciasto z tych z tych "dziwnych" :) pomyslę jeszcze . Wejdź  na blog smakoterapii, albo OLgi Smile one mają tam wspaniałe przepisy. Oczywiście możesz tez zrobić makaron( bezglutenowy, ryzowy)  z różnymi dodatkami. Czy to sos pomidorowy, czy serowy ( udaje serowy )
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2016, 07:00:41 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: obiad bezmięsny
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 14, 2016, 06:52:09 pm »
dzięki :) lecę do smakoterapii :) może mi coś podejdzie, bo jeszcze bym chciała, cobym gotowała coś, na co sama mam ochotę  :P

Znalazłam  ztx Bakłażany pieczone z pomidorami i czosnkiem  mnx Na to miałam ochotę ;) i kasza jaglana :) Już, ufff… 
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2016, 07:05:21 pm wysłana przez agawa »

Offline Barbara

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 313
Odp: obiad bezmięsny
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 14, 2016, 07:16:51 pm »
Kwas buraczano-warzywny często gości na naszym stole. Mąż też się uzależnił, zupę z dyni uwielbia cała rodzina i znajomi :D No ale te placki i racuchy robią na mnie wrażenie i  coś czuję, że znowu coś od Amorka "zgapię". Powiedz tylko Amorku czy Ty je smażysz, czy pieczesz... A może gdzieś jakiś przepis jest? 
Mastektomia -09.2011
Rak piersi przewodowy inwazyjny, G2, Er i PGR dodatnie, HER2 (-), p T1b
Tamoxifen
Egistrozol

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: obiad bezmięsny
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 14, 2016, 07:28:25 pm »
Niestety były usmażone, ale na pewno można je piec na blasze w piekarniku.
KOtlety z cukinii-
cukinia starta na grubych oczkach( posolić poczekać az pusci wodę ,odlać) dodac ugotowaną kaszę jaglaną ( zmiksowałam ją) , dodałam jajko ale można je zastąpić płatkami ryzowymi , ziemniaczanymi, otręby, skrobia , mąka sol pieprz i turlac kotlety panierować jak lubisz lub jak możesz ( ja wyjątkowo w bułce tartej zrobiłam)

- racuchy jaglane powinny być w watku zdrowe dania , znalazłam ( po chwili dodaję )
 placki z kaszy jaglanej
2 jajka zmieszac z 150g jogurtu naturalnego, dodac kaszę ugotowaną  ( mała miseczkę ), tylez mąki ( można ryzowej- dla bezglutenowcow  lub innej) , szczyptę sody oczyszczonej, cynamon lub wanilię,starte jabłko ,  cukier, lub inny słodzik odrobina soli
smazyc placki na oleju rzepakowym  z odrobiną masła klarowanego .Do każdego placka można powtykac plastry banana  lub inne owoce   ( ja dziś robiłam bez jogurtu i z jednym jajkiem, bez sody , a banana zmiksowałam i dodałam do całości)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2016, 07:34:35 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Barbara

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 313
Odp: obiad bezmięsny
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 14, 2016, 08:01:34 pm »
Dziękuję. Jutro będzie coś nowego :D
Mastektomia -09.2011
Rak piersi przewodowy inwazyjny, G2, Er i PGR dodatnie, HER2 (-), p T1b
Tamoxifen
Egistrozol

Offline Irena1919

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: obiad bezmięsny
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 14, 2018, 02:16:11 pm »
Dziewczyny, a z sałatek? Co polecacie? :)

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: obiad bezmięsny
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 14, 2018, 03:15:33 pm »
A Ty co nam polecasz?
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna