Autor Wątek: Kondycja psychoseksualna kobiet po leczeniu raka piersi  (Przeczytany 3399 razy)

Offline psmiechowska

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 12
Kondycja psychoseksualna kobiet po leczeniu raka piersi
« dnia: Kwietnia 10, 2018, 09:13:28 am »
Witam wszystkie waleczne kobiety!
Nazywam się Paula Śmiechowska i jestem położną oraz studentką Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Piszę pracę magisterską o tytule zamieszczonym powyżej. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety, która jest oczywiście objęta całkowitą anonimowością. Mam nadzieję, że sam temat również Panie zainteresuje, dotyka bowiem bardzo delikatnego, ale jednocześnie ważnego w życiu każdej kobiety jego aspektu. Będę bardzo wdzięczna za pomoc w stworzeniu tej pracy i każdą uwagę i spostrzeżenie dotyczące tematu. Bardzo Panie podziwiam i serdecznie pozdrawiam!
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScP-pzCFW9QZ4ZSpQpcyvnCx-nrDbgwEBEhXaG38qcvJ4tGsA/viewform

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Kondycja psychoseksualna kobiet po leczeniu raka piersi
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 10, 2018, 10:29:18 am »
świetna ankieta, tytuł prawidłowy...ale

21. Jak ocenia Pani swoje potrzeby seksualne PO ZABIEGU MASTEKTOMII?


miesiąc PO mastektomii? ......rok PO mastektomii? ....czy 13 lat PO mastektomii?
jakoś to powinno być rozgraniczone...chyba.....bo dzis ja ja już stara jestem  ;D....ale te 13 lat temu to ooohooooho
  xhc
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Kondycja psychoseksualna kobiet po leczeniu raka piersi
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 10, 2018, 10:40:49 am »
o to to, jak można sprowadzać potrzeby seksualne do mastektomii

A swoją drogą, założony jest drugi wątek o tym samym tytule, a zniknęła nasza dyskusja dotycząca tej ankiety  ???
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Kondycja psychoseksualna kobiet po leczeniu raka piersi
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 10, 2018, 11:29:10 am »
świetna ankieta, tytuł prawidłowy...ale

21. Jak ocenia Pani swoje potrzeby seksualne PO ZABIEGU MASTEKTOMII?


miesiąc PO mastektomii? ......rok PO mastektomii? ....czy 13 lat PO mastektomii?
jakoś to powinno być rozgraniczone...chyba.....bo dzis ja ja już stara jestem  ;D....ale te 13 lat temu to ooohooooho
  xhc 
xhc xhc xhc
Róża jak zwykle trafnie, w samo sedno!!  :D trzeba by jeszcze napisac jak mężowie reagują na nas -cyborgi po mastektomii! Bo mój tak samo jak i przed mastektomią czyli hohohohohohojhoho itd.  xhc
tylko mnie się jakby chce mniej :0ulan: ( podejrzewam, a nawet pewna jestem, ze raczej z powodu starości , a nie mastektomii)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2018, 11:32:41 am wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline amado

  • SPA
  • Zakorzeniona
  • *****
  • Wiadomości: 3444
  • mój tekst
Odp: Kondycja psychoseksualna kobiet po leczeniu raka piersi
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 10, 2018, 02:03:56 pm »

A swoją drogą, założony jest drugi wątek o tym samym tytule, a zniknęła nasza dyskusja dotycząca tej ankiety  ???

założony jest drugi wątek, więc dyskusji tamtej tu nie ma 🙂, jest za to zmiana w tytule 🙂
dyskusja nie zniknęła tylko jest w pierwszym wątku, który spokojnie sobie wisi obok 🙂


diagnoza: rak piersi przewodowy inwazyjny G3 - 09.2005
operacja: mastektomia - 10.2005
chemioterapia: AC x 4, Taxol x 4
radioterapia
tamoxifen
arimidex

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Kondycja psychoseksualna kobiet po leczeniu raka piersi
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 10, 2018, 05:45:46 pm »
Dzięki Amadku za reakcję
Choć sama też już się do tamtej dyskusji dogrzebałam, sprawdzając, czy zainteresowana się odezwała
Wygląda na to, że w kopercie ma tę swoją pracę. Może za nią ja napiszemy  ;) >:D
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline psmiechowska

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kondycja psychoseksualna kobiet po leczeniu raka piersi
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 10, 2018, 06:57:23 pm »
Witam ponownie!

Pani Różo, odnosząc się do pytania 21, nie rozgraniczałam dokładnie okresu po zabiegu, ze względu na to, że chodzi mi ogólnie o specyfikę życia seksualnego po jego ponownym podjęciu (jeśli tak mogę to oczywiście określić :) ), kiedy było to już możliwe po wykonaniu zabiegu. Jak najbardziej jest więc zasadne, aby zaznaczyć w ankiecie jak to wyglądało te 13 lat temu. Jednocześnie jest mi bardzo miło, że tak pięknie określiła Pani swoje życie seksualne po zabiegu "ohohohohooo", aż serce rośnie. :)

Dziękuję za uwagę i serdecznie pozdrawiam,
Paula Śmiechowska

Offline psmiechowska

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kondycja psychoseksualna kobiet po leczeniu raka piersi
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 10, 2018, 07:09:01 pm »
Szanowna Pani DanaPar,

Absolutnie nie było moim celem zawężanie potrzeb seksualnych do mastektomii, ponieważ jak wszystkie zapewne wiemy seksualność  jest bardzo złożonym aspektem naszego życia i od wielu czynników jest również zależne. Jednakże w związku z pracą magisterską musiałam zawężyć moje badanie do korelacji pomiędzy wyglądem życia seksualnego, a między innymi postrzeganiem własnego ciała.

Co do Pani uwagi o mojej "pracy w kopercie", to jest mi bardzo przykro, że wystosowała Pani taką uwagę w moją stronę. Nie odpowiedziałam w krótkim czasie ze względu na to, że jestem osobą pracującą i nie mogłam zrobić tego wcześniej. Informuję, że moja praca jest tworzona wyłącznie przeze mnie oraz staram się wykonać ją jak najbardziej rzetelnie, gdyż sam temat bardzo mnie zainteresował, a wyciągnięte wnioski chciałabym wykorzystać w przyszłej współpracy z Amazonkami właśnie. Jeśli chodzi o dyskusję w drugim wątku, to nie jest ona dla mnie po prostu widoczna, gdyż (i tutaj biję się w pierś) nie bardzo potrafię odnaleźć się na forum.

Pozdrawiam serdecznie,
Paula Śmiechowska

Offline psmiechowska

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kondycja psychoseksualna kobiet po leczeniu raka piersi
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 10, 2018, 07:10:46 pm »
o to to, jak można sprowadzać potrzeby seksualne do mastektomii

A swoją drogą, założony jest drugi wątek o tym samym tytule, a zniknęła nasza dyskusja dotycząca tej ankiety  ???
Dzięki Amadku za reakcję
Choć sama też już się do tamtej dyskusji dogrzebałam, sprawdzając, czy zainteresowana się odezwała
Wygląda na to, że w kopercie ma tę swoją pracę. Może za nią ja napiszemy  ;) >:D
Szanowna Pani DanaPar,

Absolutnie nie było moim celem zawężanie potrzeb seksualnych do mastektomii, ponieważ jak wszystkie zapewne wiemy seksualność  jest bardzo złożonym aspektem naszego życia i od wielu czynników jest również zależne. Jednakże w związku z pracą magisterską musiałam zawężyć moje badanie do korelacji pomiędzy wyglądem życia seksualnego, a między innymi postrzeganiem własnego ciała.

Co do Pani uwagi o mojej "pracy w kopercie", to jest mi bardzo przykro, że wystosowała Pani taką uwagę w moją stronę. Nie odpowiedziałam w krótkim czasie ze względu na to, że jestem osobą pracującą i nie mogłam zrobić tego wcześniej. Informuję, że moja praca jest tworzona wyłącznie przeze mnie oraz staram się wykonać ją jak najbardziej rzetelnie, gdyż sam temat bardzo mnie zainteresował, a wyciągnięte wnioski chciałabym wykorzystać w przyszłej współpracy z Amazonkami właśnie. Jeśli chodzi o dyskusję w drugim wątku, to nie jest ona dla mnie po prostu widoczna, gdyż (i tutaj biję się w pierś) nie bardzo potrafię odnaleźć się na forum.

Pozdrawiam serdecznie,
Paula Śmiechowska

Offline psmiechowska

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kondycja psychoseksualna kobiet po leczeniu raka piersi
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 10, 2018, 07:12:25 pm »
świetna ankieta, tytuł prawidłowy...ale

21. Jak ocenia Pani swoje potrzeby seksualne PO ZABIEGU MASTEKTOMII?


miesiąc PO mastektomii? ......rok PO mastektomii? ....czy 13 lat PO mastektomii?
jakoś to powinno być rozgraniczone...chyba.....bo dzis ja ja już stara jestem  ;D....ale te 13 lat temu to ooohooooho
  xhc 
xhc xhc xhc
Róża jak zwykle trafnie, w samo sedno!!  :D trzeba by jeszcze napisac jak mężowie reagują na nas -cyborgi po mastektomii! Bo mój tak samo jak i przed mastektomią czyli hohohohohohojhoho itd.  xhc
tylko mnie się jakby chce mniej :0ulan: ( podejrzewam, a nawet pewna jestem, ze raczej z powodu starości , a nie mastektomii)
Witam ponownie!

Pani Różo, odnosząc się do pytania 21, nie rozgraniczałam dokładnie okresu po zabiegu, ze względu na to, że chodzi mi ogólnie o specyfikę życia seksualnego po jego ponownym podjęciu (jeśli tak mogę to oczywiście określić :) ), kiedy było to już możliwe po wykonaniu zabiegu. Jak najbardziej jest więc zasadne, aby zaznaczyć w ankiecie jak to wyglądało te 13 lat temu. Jednocześnie jest mi bardzo miło, że tak pięknie określiła Pani swoje życie seksualne po zabiegu "ohohohohooo", aż serce rośnie. :)

Dziękuję za uwagę i serdecznie pozdrawiam,
Paula Śmiechowska

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Kondycja psychoseksualna kobiet po leczeniu raka piersi
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 10, 2018, 08:09:18 pm »
Pani Paulo, proszę się nie obrażać i przyjąć nasze (moje) uwagi jako chęć pomocy. Gdyby było nam wszystko jedno, nie zastanawiając się, wypełnialibyśmy kolejne ankiety. A my włączamy się, próbujemy podjąć dyskusję i jeśli praca magisterska jest dla Pani ważna, to trudno mnie sobie wyobrazić, że nie jest się ciekawym naszej reakcji.
A naszą dyskusję znajdzie Pani w wątku:
"Ocena jakości życia kobiet po mastektomii w aspekcie psychoseksualnym" w dziale Ankiety
Pozdrawiam 
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline psmiechowska

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kondycja psychoseksualna kobiet po leczeniu raka piersi
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 10, 2018, 08:27:08 pm »
Pani Paulo, proszę się nie obrażać i przyjąć nasze (moje) uwagi jako chęć pomocy. Gdyby było nam wszystko jedno, nie zastanawiając się, wypełnialibyśmy kolejne ankiety. A my włączamy się, próbujemy podjąć dyskusję i jeśli praca magisterska jest dla Pani ważna, to trudno mnie sobie wyobrazić, że nie jest się ciekawym naszej reakcji.
A naszą dyskusję znajdzie Pani w wątku:
"Ocena jakości życia kobiet po mastektomii w aspekcie psychoseksualnym" w dziale Ankiety
Pozdrawiam

Oczywiście wszystkie Pań uwagi są dla mnie ważne i jestem z nich ogromnie wdzięczna. Bardzo dziękuję za okazane zainteresowanie. Jedynie uwaga o „kopercie” mnie zabolała. Oczywiście przyjrzę się i odniosę  również dyskusji w drugim wątku jak tylko do niego trafię.
Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru!

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Kondycja psychoseksualna kobiet po leczeniu raka piersi
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 10, 2018, 08:34:55 pm »


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich