Inne choróbska > Różne choroby

osteoporoza

(1/13) > >>

Becia:
dziewczyny nie znalazłam wątku o osteoporozie (jeśli jednak by był, to proszę SPA o przeniesienie mojego wpisu)
jest tylko o osteopenii

skołowana jestem... trzech lekarzy na temat leczenia osteoporozy ma inne zdanie  ::)

pierwszy - ortopeda - obejrzał mój wynik densytometrii, który zrobiłam prywatnie w ubiegłym roku i rzekł:
ma pani osteoporozę, ja mu na to - wiem
doktor: w biodrze nie ma, ale w kręgosłupie jest 37%
ja: wiem
lekarz: brała pani coś na kości?
ja: nie, tylko wit.D3 i calperos
on: to za mało, lek na osteoporozę musi pani brać
ja: wiem, po to tutaj przyszłam
on: wapń, to z wit. K2 należy brać, bo inaczej krąży on tylko w krwi i do nerek trafia, a nie do kości
ja na to, że obawiam się trochę tej K2, bo ona z soi, a ja miałam raka hormonozależnego
lekarz zrobił duże oczy i stwierdził, że mam to z onkologiem skonsultować albo nie brać w ogóle wapna
po czym dał skierowanie na ponowne wykonanie densytometrii i termin kolejnej wizyty za półtorej miesiąca i wtedy dopiero mam dostać receptę na lek  ::)

po dwóch tygodniach niespodziewanie dostałam się do śląskiego centrum osteoporozy w Kato (od października ub.r. próbowałam ustalić termin)
tam pani doktor n. med., specjalista rehabilitacji, obejrzała wynik i kartę konsultacyjną od onkologa, przepisała ibandronian, dała skierowanie na densytometrię i badanie wit. D (!) i poleciła zapisać się do kontroli po wakacjach
na moje pytanie co z wit. K2 przy braniu wapnia, odpowiedziała, że ona byłaby ostrożna, bo np. kardiolodzy nie zalecają brania K2, więc mam brać tylko D3 4000j/dzień

dzisiaj byłam z mamą prywatnie u ortopedy ze stopą, która dalej puchnie, boli, piecze
a że mama też ma osteoporozę, spytał jaki lek bierze
okazało się, że ten, który ja mam brać, na co lekarz, że to za mało i dołożył kalcytoninę
odezwałam się, że czytałam, że obecnie rzadko jest stosowana, ale on sywierdził, że przy osteoporozie i patologicznych złamaniach należy ją dołożyć
jest w zastrzykach, kuracja na 3 miesiące, podawana dwa razy w tygodniu
aha... a calperos mama ma brać, może być z wit. K2 i na słońce się wystawiać

i bądź tu mądry pacjencie  :-\ ::)

DanaPar:
Beciu, gratuluje przygotowania do rozmowy z doktorem i znajomości tematu  :oklaski:
no i zdrówka Tobie i mamie życzę  :-*
Densytometrii w życiu nie robiłam, więc fachowo nic nie doradzę

Becia:
Dana, dziękuję  :)
ale coraz częściej myślę, że gdy cokolwiek się wie w temacie leczenia, to nie wiadomo co zrobić, zwłaszcza gdy każdy lekarz ma inne zdanie  ::)
dalej nie wiem, czy brać te wapno z K2, czy w ogóle nie brać  :-\
oczywiście wiem, że ruch, gimnastyka obciążająca kości i uyrzymanie niskiej wagi ciała jest bardzo ważne przy stwierdzonej osteoporozie  :-[
ciekawe co przepisze mi ten pierwszy lekarz, bo muszę tam jechać, choćby po to, by wynik z densytometrii odebrać

Amor:
Beciu też nic nie potrafię doradzić, nie wiem co zrobiłbym na twoim miejscu. Życzę Ci   mądrego lekarza i  duzo zdrowia   :-*

Natalia:
Becia ja zapytałabym naszego eksperta tu byłaby chyba ostateczna odpowiedź.Co do diagnozy ,to niestety kilkakrotnie spotkałam się z przypadkuem - ilu lekarzy,tyle diagnoz i zaleceń. To Ty zdecyduj ostatecznie co wybrać ,jeżeli onkolodzy nie zalecajâ brania K2 przy raku chormonozależnym ,ja bym nie brała.Lepiej nie kusić losu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej