Autor Wątek: osteoporoza  (Przeczytany 15154 razy)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: osteoporoza
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 14, 2018, 10:59:16 pm »

na końcu opisu są leki zawierające denosumab, kliknąć na "Prolia" i będzie cena, nie jest niska, ale bierze się co pół roku

Jeśli ktoś bierze - zwróćcie koniecznie uwagę na działania niepożądane. U mojej mamy wystąpił komplet - bóle wędrujące nóg, bóle głowy i (chyba niewymienione w ulotce) zanik dziąseł. Żaden z lekarzy do których zwracała się o pomoc - nie łącząc dolegliwości z lekiem - nie wpadł na pomysł, aby zapytać o to, co bierze.... dopiero dentystka  :o

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: osteoporoza
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 21, 2018, 05:26:19 pm »
Mag, zadałam pytanie obsłudze DOZu, dlaczego na ich stronie Calperos osteo stoi jako lek na receptę, skoro według mojej wiedzy można go już kupić bez recepty. Hihi, dziś otrzymałam niezwykle lakoniczną odpowiedź: "Szanowna Pani,calperos osteo jest na receptę" - tyle :P


a ja wczoraj kupiłam bez recepty, 3 opakowania 😜
może on tylko w mojej apteće jest bez recepty  xhc

agawo, jest cała masa skutków ubocznych, łącznie z martwicą żuchwy, ktora występuje chyba w razie leczenia zebów,
trzeba też uzupełniać wapno, bo lek obniża jego poziom,

ja na razie, przy moich zastrzykach (Xgeva) podawanych co 4 tyg. czyli chyba częściej lub w większej dawce niż Prolia, nie mam kłopotów, nic mnie nie boli,
wapno (nadal bez recepty  ;D ) uzupełniam


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: osteoporoza
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 21, 2018, 05:46:31 pm »
Wczoraj spytałam w jednej mojej. Pani powiedziała, że MOŻE mi sprzedać bez, próbowała wyjaśnić, dlaczego jedni sprzedają, inni nie, ale tak, że nic nie zrozumiałam. Coś o własnej odpowiedzialności farmaceuty to było. I że dawka przecież nie jakaś zabójcza.
Ale ponieważ różnica w cenie między apteką normalnie a zamówieniem przez doz.pl to aż 11 zł na opakowaniu, więc zadzwoniłam do mojej doktórki, recepta będzie czekać w rejestracji jutro rano, a calperos - zamówiony dziś w nocy na doz - już dotarł do apteki.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: osteoporoza
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 21, 2018, 05:52:35 pm »
tyle kasy różnicy? ja płacę chyba 32 zeta


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: osteoporoza
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 21, 2018, 08:41:38 pm »
W aptece 41, przez doz - niecałe 30.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: osteoporoza
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 21, 2018, 09:09:49 pm »
co to za apteka? strasznie drogo!


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: osteoporoza
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 21, 2018, 09:30:16 pm »
U nas tak niemal wszędzie >:( Bogaty region to i ceny na bogato :P
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: osteoporoza
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 22, 2018, 08:30:48 am »
Jest sieć aptek GEMINI tam są leki najtańsze.
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: osteoporoza
« Odpowiedź #23 dnia: Września 29, 2018, 10:22:01 am »
Już tu pisałam, że nigdy nie robiłam densytometrii. Złamań nie miałam, ale tak chodzi mi po głowie, by sprawdzić. Będzie przed przychodnią osterobus i pomiar z kości udowej i/lub kręgów lędźwiowych. Nie doczytałam na ogłoszeniu, czy 35 zł to za pomiar w obu miejscach, czy jednym. Co sądzicie, jest wiarygodne takie badanie, czy sobie nie zawracać głowy. Będąc u stomatologa wypełniałam ankietę. Jedno z pytań: czy choruję na osteoporozę. Zaznaczyłam kwadracik, że nie.
Beciu, a jak Twoje leczenie, jakie decyzje, jak leczenie? Co z K2?
Jak sie będziesz nudzić, to proszę skrobnij coś  :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: osteoporoza
« Odpowiedź #24 dnia: Września 29, 2018, 11:09:52 am »
Dana ja też nigdy złamań nie muałam.Sprawdzić nie zaszkodzi.Jak już są złamania to diagnoza bardzo spóźniona.U mnie stwierdzono osteropenię .Sprawdź Dana to ważne.
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: osteoporoza
« Odpowiedź #25 dnia: Września 29, 2018, 01:02:25 pm »
Ale z kości udowej i z lędźwiowej. Becia pisała, że z jednego wyszło ok, a z drugiego 37 % (chyba)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: osteoporoza
« Odpowiedź #26 dnia: Września 29, 2018, 07:59:33 pm »
ja miałam dwa razy z kręgosłupa L2-4 i kości udowe, 130 zł za całość

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: osteoporoza
« Odpowiedź #27 dnia: Września 29, 2018, 10:42:28 pm »
Dana, biorę raz w miesiącu kwas ibandronowy, czyli standard przy osteoporozie, do tego wit. D3
wit. K nie biorę
pani doktor powiedziała, że mam nie dźwigać ciężko, przesuwając np. wersalkę, nie nosić ciężkich zakupów i uważać, żeby się nie przewrócić, bo kręgosłup mi się złamie  ::)
siedem lat brania letrozolu daje mi po prostu w kość i myślę, że dziedziczna podatność na tę chorobę
w październiku mam badanie wit. D, zobaczymy co wyjdzie

w osteobusach robią albo z kręgosłupa lędźwiowego, albo z biodra, jeśli nie było złamania
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: osteoporoza
« Odpowiedź #28 dnia: Września 29, 2018, 10:45:58 pm »
Biodro miałam, w zeszłym roku, z programu przesiewowego, osteopenia niby - biodro to mało?
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: osteoporoza
« Odpowiedź #29 dnia: Września 29, 2018, 11:29:29 pm »
hamaczku, nie wiem, czy u Ciebie mało  :-\
u mnie, gdybym miała tylko z biodra, to nie wyszłaby osteoporoza, więc dobrze, że był też lędźwiowy zbadany
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."