Autor Wątek: Zaburzenia seksualne kobiet po mastektomii - proszę o wypełnienie ankiety  (Przeczytany 2391 razy)

Offline zanrad

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 2
Witam, nazywam się Żaneta Radosz. Jestem położną aktywnie zawodową i studentką studiów magisterskich na kierunku położnictwo na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Piszę pracę magisterską na temat "Zaburzenia seksualne kobiet po mastektomii". Temat raka piersi jest mi bliski, gdyż osoba z mojego otoczenia zmaga się z  tą chorobą. O akceptacji siebie po chorobie wiele można poczytać, ale o seksualności już jest niewiele badań. Uważam, że powinniśmy głośno mówić także o seksualności kobiet, które pokonały raka piersi. Celem mojej pracy jest poznanie problemów kobiet po mastektomii, bo tylko w ten sposób można pomóc im w powrocie do normalnego życia i chciałabym, aby zebrane i opracowane przeze mnie badania naprawdę się temu przyczyniły. Dlatego też temat mojej pracy magisterskiej nie jest przypadkowy.. Zwracam się do Pań z ogromną prośbą o udostępnienie i wypełnienie mojej ankiety, która będzie niezbędna do napisania pracy dyplomowej. https://goo.gl/forms/GsVMg3q9Ik7RpEhx2
Serdecznie dziękuję za poświęcony czas.

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Zaburzenia seksualne kobiet po mastektomii - proszę o wypełnienie ankiety
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 10, 2018, 09:16:08 pm »
Przejrzałam i mi się podoba :) Nie sam temat  :P ;D, ale już dawno nie było u nas tak rzetelnie przygotowanej ankiety. Nie dość, że jak w tytule "mastektomia", to rzeczywiście dla kobiet po mastektomii (nie ma pytań o operację oszczędzającą), to jeszcze (wreszcie!) skonstruowana tak, że mój pokręcony dubeltowy przypadek może ją wypełnić. Brawo :)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Zaburzenia seksualne kobiet po mastektomii - proszę o wypełnienie ankiety
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 10, 2018, 10:13:41 pm »
No hamaczku jak tak zarekomendowałaś, to też wypełnię.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline zanrad

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Zaburzenia seksualne kobiet po mastektomii - proszę o wypełnienie ankiety
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 17, 2018, 09:53:26 pm »
Drogie Panie,

Jest mi niezmiernie miło, że zechciałyście podzielić się swoim doświadczeniami.
Dzięki Wam światopogląd niektórych osób może się zmienić!
Dziękuję bardzo za wypełnienie mojej ankiety ❤

Offline eliza

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 253
  • nie mogę się poddać gadowi!
Odp: Zaburzenia seksualne kobiet po mastektomii - proszę o wypełnienie ankiety
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 25, 2018, 12:07:59 am »
Wypełniłam ankiete, nie wiem czy nie za późno. ztx
22.10.2014,biopsja carcinoma ductale invasivum G3,3-,6.11.14 mastectomia,+ węzły pachowe/1z19 zajęty/ACx4 + 12x Taxol/1xtydzien/
08-09.15-dobre wyniki, 2miesięczny czas radości
7.10.15- przerzut do węzłów nadobojcz.5.11.15 - cisplatyna,3/4.2016 radio
od 6.16 cisza, 17.08.18 guz lewa pierś nierakowy