Autor Wątek: moje auto  (Przeczytany 8570 razy)

Offline anka21

  • Swojaki
  • Zadomowiona
  • *
  • Wiadomości: 1366
Odp: moje auto
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 15, 2018, 07:16:27 am »
a ja polecam kia cee'd. Jezdze już 6 rok i dobrze się sprawdza. Pali na trasie około 6,2 litra ale silnik 1,6.
Mi bardzo się podoba Volvo XC40 :) ale na to musze poczekać, albo Skoda SUPERB kombi.
Ostatnio stwierdziłam,że nie potrzebuje kamer cofania w samochodzie a czujnik żeby noga otwierac bagażnik:)
życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiesz na co trafisz...
Moja mama po wycięciu raka piersi lewej w 2011.
pT1cMONO, Er 100%, Prg 100%, Her-.
Leczenie: 20 lamp, tamoksyfen 5 lat

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: moje auto
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 15, 2018, 11:10:39 am »
Dano,  jesli chcesz, to moge zapytac syna, ktory jest bardzo "motoryzacyjny", co by polecil. Daj wtedy info, jakiej wielkosci, nowy czy uzywany.Bo to, ze raczi na trasy ma byc to juz wiem, pozdrawiam
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: moje auto
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 15, 2018, 04:06:56 pm »
Dzieki Danusiu, możesz podpytać  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: moje auto
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 17, 2018, 09:10:17 pm »
Agawo, super ze spalaniem. Mój dizel palił średnio dla całego przebiegu 160 000 km 6,2 l/100. Na trasie gdy nie jechałam szybciej jak 120 to 5,9, ale w mieście to 7- 9 l/100.
Dostałam pismo od ubezpieczyciela. Wstępnie szkoda oszacowana na ponad 70 % wartości auta. Choć nie jest to jeszcze decyzja Raczej nie będą naprawiać. Niby na taki wynik oględzin czekałam, bo jeździć powypadkowym autem strach. Ale i tak mi smutno. Sama nie mogę podjąć decyzji, co teraz kupić. Zależy, czy rozsądek ma wziąć górę, czy emocje. Siedzę i wciąż wertuję automotogiełdy. I wiem coraz mniej  :(
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: moje auto
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 17, 2018, 09:40:40 pm »
warto autko pokochać :)
byle rozsądnie  ;D

a może hebrydy obejrzysz? niby drogie, ale za chwilę paliwo będziemy mieć najdroższe na świecie, więc może się kalkulować  ???

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: moje auto
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 17, 2018, 09:40:53 pm »
A co mówi rozsądek, a co emocje. Ja, jak do tej pory, to tylko rozsądkiem się kierowałam i raczej nie narzekam. Całkiem chłodno kalkulowałam ale ja używane auta kupowałam.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: moje auto
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 18, 2018, 08:45:32 am »

do hybrydy też się leje paliwo....ale zanim ją obejrzysz  to się zapytaj o koszt akumulatora w razie gdyby trzeba było wymienić
    ::((
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: moje auto
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 18, 2018, 11:38:06 pm »
Róża nie spytałam, ale ponoć na akumulator gwarancja 10 lat.
Nawet dziś przejechałam się Ajriską hybrydą automatem, nie żeby kupić, ale odwiedzam salony i jeżdżę różnymi autami. Dziś jechałam jeszcze golfem i leonem. Raczej kupie coś używanego w Niemczech, ale najpierw muszę wiedzieć co chcę. Odwiedziłam też salon audi, by zobaczyć A3, ale cena zawrotna w porównaniu do innych marek, więc już nie pytałam o wyprzedaże, czy auta po testowej jeździe. Salon też najbardziej wypasiony.
W Szczecinie parkowanie autem hybrydowym za 15 zł na cały rok (normalna cena takiego biletu 150 zł). Jest to jakaś zachęta. Ale jakoś tak boję się nowości.
Jeszcze mam inny dylemat. Niby szkoda całkowita, AC na wartość bez amortyzacji, ale najpierw trzeba ten wrak sprzedać, bym odzyskała całość. Mogą oni, znaczy ubezpieczyciel to zrobić, mogę sama. W ogóle sugerują naprawę w jakimś innym warsztacie i wzięcie odszkodowania. W środę się rozstrzygnie jakie to odszkodowanie. W ogóle to nie jest taka prosta sprawa. Myślałam, że wrak wezmą, a mi wypłacą kasę. Silnik TDI ma tylko 160 tys. Więc jak na dizla to niewiele. I lubię moje autko. Ale jeździć powypadkowym, też nie halo. Już łeb mi pęka od myślenia.
Chciałabym mieć to już za sobą
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: moje auto
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 19, 2018, 12:44:29 am »
Chciałabym mieć to już za sobą

 :-* :-* :-*

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1957
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: moje auto
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 19, 2018, 04:03:20 am »
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: moje auto
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 19, 2018, 06:06:51 am »
Zdaj się na dzieci,ona na pewno coś znajdą.
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: moje auto
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 26, 2018, 10:22:24 pm »
Nie wiem, czy dobrą decyzję podjęłam, ale skonsultowałam ją ze swoim mechanikiem i kuzynem (fachowcem w branży).
Będzie auto naprawiane, ale nie w mercedesie, bo tam uznano całkowitą szkodę (naprawa przekracza 70 % wartości auta).
Wezmę odszkodowanie i mam nadzieję za nie naprawić autko. Mogę rozbite auto sprzedać. Już ubezpieczyciel znalazł kupca i ktoś z mercedesa chce je kupić. Więc teoretycznie mogłabym odzyskać kasę z tych kwot. Ale zostaję bez auta, a tak na hura pod przymusem nie chcę kupować. Naprawa ma trwać do trzech tygodni. I jak trzeba będzie to będę sprzedawać auto po naprawie i w dogodnym dla mnie czasie.
Z tego zdarzenia zostało mi skrzywienie i ciągle rozglądam się za autem. Spoglądam do wnętrza i patrzę jak kobita, głownie na wygląd.
Ktoś jakby mnie obserwował, to powie, jakaś nienormalna. Zagląda do aut na parkingach
No i mam nadzieję (jeszcze nie postanowienie) na delikatniejsze naciskanie gazu
« Ostatnia zmiana: Maja 26, 2018, 10:24:28 pm wysłana przez DanaPar »
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: moje auto
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 27, 2018, 01:02:18 am »

Ktoś jakby mnie obserwował, to powie, jakaś nienormalna. Zagląda do aut na parkingach
;D           ;D              ;D                ;D                  ;D                ;D                   ;D                  ;D              ;D                  ;D                   ;D           ;D

Kochana :) Też tak mam :)
A dziś widziałam takie cudne :) Ani marki ani koloru ani niczego nie pamiętam, za to pamiętam, że za kierownicą miło sliczne białe kwiatki powtykane :) Wiem, że zapewne nie Twoja bajka, ale gapiłam się kilka minut jak zaczarowana. Bo autko mus mieć 'to coś', nie?

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: moje auto
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 27, 2018, 08:00:03 am »
No  :)
I kolor musi być odpowiedni.
Ostatnio z tych podglądanych zwraca moją uwagę kawa z mlekiem (jasna czekolada) biały, pastelowy niebieski
No i wnętrze, też musi sie podobać. Niby VV sprtvan w parametrach ok. ale wnętrze, mimo wyposażenia we wsio co potrzebne, nie podoba mi się.
Moje autko musi tez mieć podłokietnik (prawa ręka bezwęzłowa) możliwie daleko wysuwany. Bo fotel przesunę (dla moich gabarytów blisko kierownicy) a podłokietnik zostaje daleko w tyle  :
 
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2018, 08:01:35 am wysłana przez DanaPar »
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: moje auto
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 21, 2018, 01:06:28 pm »
Dzięki za wszelakie uwagi co do ewentualnego wyboru autka  :-*
Zbyt jestem zakochana w swoim dotychczasowym, więc je naprawiłam w warsztacie, który naprawia tylko mercedesy.
Powiedział, że daje 1000 % gwarancji, że jest całkiem sprawne. Przy okazji lakierowania klapy polakierowany bok, który miał rysę. Autko wygląda jak nowe i marzy mi się, by posłużył mi jeszcze 3 lata, a potem jak dożyję i będę na tyle sprawna, by prowadzić autko, pomyślę o wymianie.
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++