Autor Wątek: wITAM WSZYSTKICH  (Przeczytany 7057 razy)

Offline Kasia

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 10
wITAM WSZYSTKICH
« dnia: Czerwca 08, 2018, 02:44:56 pm »
 :welcome:MAM TAKI OPIS BADANIA USG JAK MAM GO INTERPRETOWAC
obie piersi o budowie tłuszczowej z gruczołową skupioną zabrodawkowo oraz w kgz. W kw. górnych prawej piersi godz12 widoczne  dwa dobrze ograniczone, położone jeden na drugim hypoechogeniczne guzki wym. 4x3mm, 5x3mm BIRADS2 W kgz lewej piersi godz. 12 - 1 widoczny dobrze ograniczony guzek wym. 7x4mm o nierównomiernie obniżonej echogenicznoci BIRADS3, kw Zew. pomiędzy godz.2-3 widoczny hypoechogeniczny guzek wym 4x3mBIRADS2 kw. zew. godz3 nadpowięziowo hypoechogeniczny guzek tkankowy o wym. 9x4 mm BIRADS3 Poszerzonych przewodów o obu piersiach nie uwidoczniono. Skóra wł. prawidłowej grubości. w obu dołach pachowych prawidłowe ( z symetryczną w rdzenną i korową ) dł. Do 15mm węzły chłonne ok. nad. podobojczykowe obustronnie bez zmian.

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: wITAM WSZYSTKICH
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 08, 2018, 03:41:04 pm »
Na pewno ktoś odpowie.Ja nie podejmuję się interpretacji.Możesz również zapytać naszego eksperta Pozdrawiam
Natalia

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: wITAM WSZYSTKICH
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 08, 2018, 04:32:05 pm »
Kasiu, w tym opisie nie ma niczego niepokojacego, choc to nie jest oczywiście diagnoza. Guzki sa hypoechogeniczne i to jest "podejrzane", ale wiele guzków tak ma. Natomiast sa dobrze odgraniczone, a to znaczt, że nie naciekaja na sasiedne tkanki czyli prawdopodobienstwo, że sa zlośliwe jest bardzo male.
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: wITAM WSZYSTKICH
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 08, 2018, 08:23:25 pm »
BIRADS 2 i 3 to guzki do obserwacji - wskazane usg kontrolne za 3 miesiące lub 6 miesięcy,Kasiu, ale masz tego w tych piersiach dość dużo, ile masz lat?masz jakąś historię raka piersi w rodzinie?


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: wITAM WSZYSTKICH
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 09, 2018, 12:09:28 am »
A ja z moim doświadczeniem powiem tak. Nie czekałabym, nie obserwowałabym, tylko dogadała się z lekarzem jak on widzi dokładniejsze sprawdzenie co to jest. Może biopsja, może mammotom? Ja z USG wyszłam z BIRADS2, (dodatkowo była tylko podana wielkość węzła, nie było nawet napisane że powiększony) gdyby nie moja dociekliwość i upór, to ..... Skierowanie na mammografię dostałam po to abym już całkiem była spokojna, że jest dobrze. Dwa dni po mammografii sami zadzwonili i wezwali mnie. Nie straszę, nie mam takiego zamiaru ale lubię mieć pewność.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: wITAM WSZYSTKICH
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 09, 2018, 12:45:49 pm »
myślę jak lulu....w końcu 2 z nich są birads3
mój był "prawdopodobnie gruczolakowłókniak" - do zbadania za 3 miesiące........a ja za miesiąc już byłam po mastektomii z 3 zajętymi węzłami
czasem się lepiej trochę przestraszyć i działać niż spojnym obudzić się z ręką w nocniku
Kasiu oby to nic nie było grożnego....ale sprawdż!!!
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline Kasia

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: wITAM WSZYSTKICH
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 11, 2018, 08:07:20 am »
Zapomniała napisać 35 lat bez raka piersi w rodzinie jedynie u Babci taty rak jelita grubego ale to chyba nie ma ze sobą związku????? ??? :o Pierwszy guzek pojawił się w 2016 mała zmiana włóknista bez biopsji wtedy też miałam wykonaną mammografię.  lulu a czy u Ciebie w rodzinie ktoś miał raka? Ile masz lat? Najbardziej mnie niepokoją zmiany BIRADS3  i to te zmiany radiolog dość długo oglądał.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2018, 08:19:51 am wysłana przez Kasia »

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: wITAM WSZYSTKICH
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 11, 2018, 11:10:37 am »
Jam dojrzała pani, 63 wiosen sobie liczę. W rodzinie sporo skorupiaków było (znam historię począwszy od moich dziadków), ale różnych, o raku piersi nie wiem. Wygląda, że raczej pierwsza jestem
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Kasia

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: wITAM WSZYSTKICH
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 11, 2018, 02:30:17 pm »
Mag mam 35 lat

Offline Kasia

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: wITAM WSZYSTKICH
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 11, 2018, 02:36:14 pm »
A może za wcześnie ta panika może to tylko włókniaki. Nikt w rodzinie nie miał raka piersi.

Offline Kasia

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: wITAM WSZYSTKICH
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 19, 2018, 09:17:42 pm »
Witam i wizyta się odbyła a ja wciąż nie mam pojęcia co z tymi wynikami lekarz oznajmił bez biopsj że t moje zmiany nie złośliwe nie ma prawdopodobieństwa zezlosliwienia za rok proszę zrobić usg. ::)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: wITAM WSZYSTKICH
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 19, 2018, 09:36:28 pm »
No i super!!! :oklaski: :oklaski: Jeżeli masz wątpliwości ,to możesz takie badanie wykonać prywatnie.Nie sądzę jednak ,żeby lekarz się mylił
Natalia

Offline Kasia

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: wITAM WSZYSTKICH
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 19, 2018, 09:45:36 pm »
Z tym że ekspert jest innego zdania i zalecałby biopsj guzików z oznaczeniem Birads3. Wydaje mi się że tylko na podstawie biopsj można określić jaki charakter ma zmiana  :-\

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: wITAM WSZYSTKICH
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 19, 2018, 09:55:14 pm »
Ja robiłam prywatnie biopsję cienką igłą, kosztowało mnie to 120 zł., w 2015 roku.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: wITAM WSZYSTKICH
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 19, 2018, 09:59:36 pm »
lub wycięcia zmiany.
Większość kobiet, które leżały w szpitalu ze mną, miała wyłuskiwane łagodne zmiany
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++