Autor Wątek: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)  (Przeczytany 31728 razy)

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« dnia: Lipca 05, 2018, 12:04:25 pm »
Hej dziewczyny, po krótce przedstawiłam się w wątku Witamy się. Jestem Hania, mieszkam pod Bydgoszczą, leczę się w bydgoskim CO. Mam 45 lat, świetnego męża i syna. Pod koniec marca przeżyłam małe trzęsienie ziemi ... Dziwny guzek, pani ginekolog która miała mocno niewyraźną minę, skierowane na biopsję no a potem to już  wszystko potoczyło się błyskawicznie. Gruba igła, ponowne usg, no jak byk nowotwór złośliwy piersi z przerzutami do węzłów. Pierwszego czerwca miałam mastektomię metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Teraz sobie  czekam na scyntygrafię kości ( już jutro na szczęście) i na pierwszą chemię którą dostanę jak dobrze pójdzie w piątek trzynastego  ::(( Włoski ścięte na krótko, śliczne chusteczki i czapeczki już czekają. No przygotowana do chemii jestem na cacy  ztx Pewnie będę miała do was kobitki dużo pytań, czy mam pisać o "technicznych sprawach" tutaj czy gdzie indziej, nie chciałabym robić bałaganu na forum. Pozdrawiam was cieplutko i dużo zdrowia życzę nam wszystkim  :)
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 05, 2018, 12:32:50 pm »
Haniu, polataj sobie po różnych wątkach.
A Twój wątek, Twoje pytania, rozterki są tu (jak pobędziesz z nami dłużej zorientujesz się, że zdarza nam się zbaczać z tematu)..
Też mam 45 lat, ale amazonką jestem od prawie 14 lat.
Pytaj o wszystko o co chcesz, zawsze ktoś odpowie.
😘
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 05, 2018, 12:35:12 pm »
Witaj Ruda :) 
Dobrze, że załozyłas swój wątek. Będzie łatwiej nam odpowiadać na Twoje pytania.
Widzę, że jesteś doskonale przygotowana na chemię a i optymizm Cię nie opuszcza, super tak trzymaj.

Tez miałam 45 lat jak wywaliłam gada. W listopadzie stuknie mi 15 lat.
Bierz byka za rogi i do boju   :0ulan:
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 05, 2018, 12:37:18 pm »
 :welcome:
Do pierwszej chemii jeszcze czasu jak lasu ;), więc zdążysz wyoglądać wszystkie działy (bo wyczytać to raczej nie  xhc) i zorientować się co i gdzie.
Te najbardziej "techniczne" próbuj może w "specjalistycznych" wątkach, to przydadzą się potem jeszcze innym. Jak będzie trzeba, to pomożemy, przekierujemy :)

Ale! Tu jest Twój wątek - tu możesz WSZYSTKO :0ulan: :)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 05, 2018, 01:37:49 pm »
Witaj Ruda ,my prawie sąsiadki ,bo ja z Torunia.Ty młode dziewcze jesteś ja już stara KOPERTA.Jakby co to na kawę możemy się umówić.Powodzenia Haniu.
Natalia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 05, 2018, 01:39:56 pm »
Jeszcze raz ja:
BARDZO, ale to BARDZO podoba mi się tytuł Twojego wątku   :)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 05, 2018, 03:31:34 pm »
Natalia od wieków Bydgoszcz miała problem z Toruniem i na odwrót , kurcze nigdy się nie dowiedziałam dlaczego. Ja tam osobiście Toruń uwielbiam, moi dziadkowie i mama pochodzi stamtąd,  mam ogromny sentyment do tego miasta. Bardzo dobrze je znam, mama mi tak fajnie opowiadała i pokazywała niektóre miejsca, np. gdzie babcia ją zabierała na lody na zakończenie roku szkolnego itd... Jak będę w Toruniu to umowa stoi, idziemy na kawę  :oklaski:
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 05, 2018, 03:39:03 pm »
Ja w Bydgoszczy studiowałam na ATR .Ta niechęć między miastami jest mi znana a przyczyny są czysto polityczne .To raczej chodziło o miasto wojewódzki które Zen Status uzyska.Pozdrawiam i zapraszam
Natalia

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 05, 2018, 04:41:46 pm »
To zupełnie takie coś jak między Śląskiem a Zagłębiem.
Dziewczyny próbowaly mi to wytłumaczyć, ale i tak ni cholery nie rozumiem.
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 05, 2018, 06:58:18 pm »
Ot i cała historia:
Województwo toruńskie – jedno z 49 województw istniejących w latach 1975-1998
Jak zmienili administrację, to zaczęły się boje o urzędy, nikt nie chciał stracić ważności. Podobnie jest z Olsztynem i Elblągiem.
W Bydgoszczy to się leczyłam, tam pojawiam się na kontrole i badania. Najbliższa moja bytność, to wrzesień.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 05, 2018, 07:50:13 pm »
No to pewnie Lulu jesteś z bliższej bądź dalszej okolicy? Może będzie nam dane się spotkać przy okazji. Operowana byłaś w bydgoskim CO?
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 05, 2018, 07:58:15 pm »
Nie, operację miałam w Warszawie. Do Bydgoszczy mam okolo100 km, mieszkam przy granicy kujawsko - pomorskiego, w pomorskim. Jak będę jechać do Bydgoszczy to się wcześniej odezwę.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 05, 2018, 10:19:30 pm »
ooooo....tyle konfliktów w całej Polsce...a ja myślałam, że tylko kielce z Radomiem sie nie lubią  ;) xhc
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 05, 2018, 10:23:09 pm »
jest jeszcze Zielona Góra z Gorzowem
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 05, 2018, 11:04:02 pm »
ooooo....tyle konfliktów w całej Polsce...a ja myślałam, że tylko kielce z Radomiem sie nie lubią  ;) xhc

Haha !! ... ;D

A Podhale czyli N.Sącz czy N.Targ ...to co !! ...
nie konflikty  xhc  xhc  xhc
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska