Autor Wątek: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)  (Przeczytany 31658 razy)

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 06, 2018, 07:53:39 am »
Cześć wszystkim z samego rana, dzisiaj mam scyntygrafe kości, trochę poczytałam,  według tego co napisali to nie muszę być na czczo, żadnej biżuterii i to chyba by było tyle ? Może macie jakieś swoje doświadczenia z tym konkretnym badaniem? Trzymajcie kciuki kobiety coby ta gadzina wstrętna nie zaatakowała moich gnatków  ::) Miłego dnia wszystkim z całej Polski hihi, to tak apropos naszych wcześniejszych spostrzeżeń  ;D
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 06, 2018, 08:04:03 am »
Się leży, nad Tobą wędruje skaner i to wsio :) A, przed badaniem dostałam w żyłę jakiś kontrast. Najbardziej bolesne jest... oczekiwanie na opis.

Trzymamy :0ulan:
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 06, 2018, 08:04:16 am »
Powodzenia i dobrych wyników :0ulan: co by gnatki były czyste
Natalia

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 06, 2018, 08:05:07 am »
Samo badanie nie trwa długo, ale nastaw się na dluuugie czekanie przed. Po podaniu izotopu trzeba wypić chyba 2 litry wody. Po badaniu też, żeby wypłukać izotop.
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 06, 2018, 08:17:19 am »
Dziękuję dziewczyny, a badanie to w odzieniu czy bez, bo nie wiem czy nogi ogolić  xhc No bo jak sztriptiz to nie chciałabym nikogo zniesmaczyć z obsługi tego ustrojstwa  xhc
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 06, 2018, 08:28:02 am »
Samo badanie nie trwa długo, ale nastaw się na dluuugie czekanie przed. Po podaniu izotopu trzeba wypić chyba 2 litry wody. Po badaniu też, żeby wypłukać izotop.
    O, no to jak podadzą mi to świństwo to se na zakupy weekendowe podjadę, a co! A tak na poważnie to bardzo się boję  ::(( od dwóch tygodni boli mnie biodro, mój lekarz błyskawicznie umówił mnie na to badanie, więc może on też ma jakieś podejrzenia  :-\
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 06, 2018, 08:31:19 am »
W odzieniu, o ile nie ma żadnych metalowych rzeczy.
I nigdzie nie pójdziesz, trzeba siedzieć na doopie;)

Nie martw się na zapas (wiem wiem, łatwo powiedzieć..). Zasygnalizowałaś problem, a lekarz dla spokoju wysłał Cię na badanie. To lepiej, niż miałby zignorować.
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 06, 2018, 09:32:23 am »
:welcome: u nas Ruda :)
dawno_dawno temu - pewnie z 8 lat (bo po operacji jestem ponad dyche) - napierdzielał mnie kręgosłup - mój ortopeda dał mi wtedy skierowanie na RM z dopiskiem "podejrzenie meta". Ja pitole, ale miałam stracha (pierwsza mysl - przerzut do kości)  ::((  . Się okazało, że to tylko starośc :) A "podejrzenie meta" dopisal, aby mi szybko  termin dali :)

sie zastanawiam, czemu mi nie dał wtedy na scynty  :-\  Jeszcze nie miałam tego badania, trzeba_by se zrobić dla spokojności, tym bardziej, że inna maszyna badająca wykazała mi osteopenie

operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 06, 2018, 09:38:16 am »
Gdyby moje bolące kości brać pod uwagę, to strach się bać, okolice biodra po prawej stronie to więcej boli niż nie boli, a scyntygrafię miałam już ze trzy razy i jak stara byłam, tak jestem.  xhc
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 06, 2018, 09:39:12 am »
nie dośc, że bedziez siedzieć te 2 godziny ...to jeszcze w zamknietym pomieszczeniu żebyć nie napromieniowała innych
nawet zapalić nie dali mi wyjśc   >:( ...wez se książkę na zabicie czasyu
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 06, 2018, 09:49:45 am »
nie dośc, że bedziez siedzieć te 2 godziny ...to jeszcze w zamknietym pomieszczeniu żebyć nie napromieniowała innych
nawet zapalić nie dali mi wyjśc   >:( ...wez se książkę na zabicie czasyu

  Ło matko aż tak? To się napalę na zapas przed. Książka spakowana do torebki. Jedno dobre, wieczorem będę mogła poczytać przy zgaszonym świetle jak mnie napromieniują  xhc
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 06, 2018, 09:51:33 am »
zasuwak w gaciach jest metalowy i można w nich zostać,
zdejmuje się tylko biustonosz i ewentualnie cycka,

no i niby nie wolno wychodzić, ale w Gliwicach nikt nie pilnuje, ja po podaniu sustancji promieniotwórczej poszłam odwiedzić moją lekarkę  :P

można jeść, ja zawsze zabieram kanapkę


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 06, 2018, 10:16:49 am »

........ ja po podaniu sustancji promieniotwórczej poszłam odwiedzić moją lekarkę  :P
że niby chciałaś ją poczestować promyczkiem ;) przeca ja lubisz :D
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 06, 2018, 10:41:17 am »
Nie wiem Ruda jak znosisz rozmowy w poczekalniach, ale ja to zawsze mam też słuchawki.
Bez nich w ogóle nie ruszam się do CO..
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 06, 2018, 10:49:00 am »
Nie wiem Ruda jak znosisz rozmowy w poczekalniach, ale ja to zawsze mam też słuchawki.
Bez nich w ogóle nie ruszam się do CO..
  Mam to samo, słuchaweczki w uszy jak już mam dosyć. Gdyby jeszcze wiedza zdobyta w poczekalniach na coś się zdała i były by to jakieś inspirujące do działania tematy,  to spoko ale niestety jest zupełnie inaczej najczęściej. Tylko się potem nakręcam a to mi już zupełnie nie potrzebne  ::(( Wystarczy mi że za dużo w internetach czytam
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.