Autor Wątek: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)  (Przeczytany 31816 razy)

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #150 dnia: Sierpnia 25, 2018, 08:04:51 am »
Trzymam kciuki za dalsze leczenie Ruda.
Jeszcze jedna chemia i będzie super. :oklaski:
Dziękuję  :-* Jeszcze jedna chemia...  i lampki... i i hormonterapia... Ale finalnie będzie SUUUPER  bxu
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #151 dnia: Sierpnia 25, 2018, 08:31:23 am »
Brawo Ruda  :oklaski: :oklaski: reszta to mały "pikuś" cieszą takie wiadomości .Twoje pozytywne myślenie na pewno pomaga w tym okresie.
Natalia

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #152 dnia: Sierpnia 25, 2018, 09:10:12 am »
Twoje pozytywne myślenie na pewno pomaga w tym okresie.
Natalia teraz już ok, znowu myślę pozytywnie ale miałam kryzys ostatnio poważny. Samo jakby przeszło ale jestem zapisana do psychiatry bo był moment że słabo sobie radziłam. No ale to już pewnie tak jest czasem.  :))
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #153 dnia: Sierpnia 25, 2018, 09:15:18 am »
Ruda normalne każda z nas miała gorszy okres.Trudno chyba znaleźć kogoś ,co przez piekło chemioterapii myśli tylko pozytywne.Najważniejsze jest jednak,że te kryzysy mijają :oklaski: :oklaski:
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #154 dnia: Sierpnia 25, 2018, 09:39:23 am »
Ruda super. Pet dobry, zaraz będzie po chemii, a reszta to już pikuś.
Czy mi oczka się psuły podczas chemii. Specjalnie nie wiązałam mojej posuwającej się nadwzroczności starczej z chemią. Mniej więcej co 3 lata zmieniałam okulary, zwiększając (bliż i dal) o ca 025 dioptrii.
Trzymaj się i dobrego weekendu
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #155 dnia: Sierpnia 25, 2018, 10:20:33 am »
Czy mi oczka się psuły podczas chemii. Specjalnie nie wiązałam mojej posuwającej się nadwzroczności starczej z chemią.
Dana ja zawsze miałam sokoli wzrok a teraz od dwóch miesięcy lipa straszna podczas czytania, i to jakoś tak się pogorszyło od czasu wlewów. Jeszcze poczekam bo za trzy tygodnie kolejna chemia poleci i wtedy zrobię badanie wzroku, teraz bez sensu bo boję się że przy tej chemii i kolejnej jeszcze bardziej mi oczka polecą. Ale chciałabym jakieś ładne brylki do noszenia stałego bo od lat mam masakryczne "balkony" pod oczyma i może by ładne oprawki jakoś tą wątpliwą urodę moich worów zatuszowały  :P
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #156 dnia: Sierpnia 25, 2018, 11:22:17 am »
mnie sie wzrok "posunął" bardzo w czasie leczenia
podczas chemii mało czytałam bo mózg nic nie przyswajał...ale zaraz PO poszłam do okulisty i pierwsze okulary do czytania dostałam
byc może to był zbieg okoliczności bo i tak  wzrok ze starości by podupadł_był  ;D ...miałam wtedy 41 lat czyli juz na okulary czytające czas .....ale ja to i tak kojarze z leczeniem......za nagłe było to pogorszenie
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #157 dnia: Sierpnia 25, 2018, 12:31:50 pm »
Może i u mnie tak było. Zachorowałam mając 53 lata i do czytania już musiałam mieć okulary (mniej więcej od 45 roku), a do chodzenia od ca 50 lat. Potem zrobiłam sobie progresy i nie dokuczał mi problem
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #158 dnia: Sierpnia 25, 2018, 02:49:55 pm »
Ruda, dobrze czytać takie optymistyczne wieści  :)
oby tak dalej!  :0ulan:

miłego, spokojnego weekendu!
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #159 dnia: Sierpnia 25, 2018, 06:46:47 pm »

..ale zaraz PO poszłam do okulisty i pierwsze okulary do czytania dostałam
byc może to był zbieg okoliczności bo i tak  wzrok ze starości by podupadł_był  ;D ...

może to zbieg okoliczności  :-\
mi tez po leczeniu wzrosły minusy (mam minusy do czytania/kompa i minusy do jeżdzenia autem) i co ok. 1,5 roku musze zmieniac szkła. Okulistka powiedziała mi, ze tak postepująca wada to byc może po radioterapii, ale może byc tez dlatego, ze mam poczatki żaćmy, i trzecie ale, to jednak czlowiek się starzeje i baaaaaaardzo duzo siedzi przed kompem i w necie telefonicznym ;)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #160 dnia: Września 10, 2018, 12:14:09 pm »
Hej dziewczyny, na płytce paznokcia pojawiły mi się dzisiaj białe poziome paski, na internetach jak szukałam to straszą niewydolnością nerek, wątroby, itd, jestem po trzeciej AC, zastanawiam się co to może być. Lekarz dopiero w piątek  ::((
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #161 dnia: Września 10, 2018, 01:04:26 pm »
Już w piątek, a nie dopiero
Z pewnością lekarz Cię uspokoi. Też miałam gorsze paznokcie, ale nie pamiętam, czy były poprzeczne paski, miałam kurzajki na dłoniach i żadne środki nie skutkowały. Po skończonej terapii same minęły. Chemia działą na wszystko co się szybko namnaża. Tak sobie myślę (na chłopski rozum - bo w internecie się nie douczam) że dostają popalić nie tylko włosy, ale i paznokcie.
Trzymaj się  :0ulan:
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #162 dnia: Września 10, 2018, 01:18:06 pm »
Dzięki Dana, uspokoiłaś mnie nieco, tak myślałam że oczywiście to skutek chemii, ale zaniepokoiło mnie to, że te paski takie regularne,niemal na całej płytce. Myślę sobie no jak nic mój organizm chce mi coś powiedzieć, coś na bank jest nie halo i im więcej czytałam tym bardziej się nakręcałam, już tak mam kurcze  :-\
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #163 dnia: Września 10, 2018, 02:10:14 pm »
Nie czytaj za dużo.
Internet potrafi nieźle wystraszyć.

Mi w trakcie chemii wdała się grzybica pod kilkoma paznokciami.
Nie pamiętam, czy na płytce były paski, bo zamalowywałam paznokcie ciemnym lakierem.
Nawet na operację szłam z jednym zmytym paznokciem - anestezjolog pozwoliła.
Wybrałam taki najmniej brzydki, po operacji go zamalowałam.

2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #164 dnia: Września 10, 2018, 03:37:53 pm »
Ja miałam 4xAC i na paznokciach miałam 4x białe paski. Ciekawe czy gdybym miałam 6 chemii, to też 6 białych paseczków?  xhc Na pewno masz przy badaniu krwi też jakieś wskaźniki, czy wątroba i nerki są ok. Skoro nic Ci lekarze nie mówią, to znaczy, że jest ok.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna