Autor Wątek: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)  (Przeczytany 31706 razy)

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #30 dnia: Lipca 06, 2018, 01:28:40 pm »
 :welcome: Ruda
Fajnie się ciebie czyta :)
scyntygrafię miałam 3 razy, nie pozwolili wychodzić, każdy pacjent w osobnej kabinie (jak w kibelku) :)
po wszystkim trzeba pić dużo wody i dzieci raczej na odległość
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #31 dnia: Lipca 06, 2018, 01:36:14 pm »
Na odległość to małe dzieci i kobiety w ciąży.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #32 dnia: Lipca 06, 2018, 01:46:17 pm »
:welcome: Ruda
Fajnie się ciebie czyta :)

Prawda?
Czuć moc w Rudej👍
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #33 dnia: Lipca 06, 2018, 03:48:50 pm »
zdejmuje się tylko biustonosz i ewentualnie cycka,

 :o Mi nie kazali. Nawet  binokli. Tylko buty :P
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #34 dnia: Lipca 06, 2018, 05:00:44 pm »
Hello już po,  :oklaski: cycka nie kazali zdejmować na szczęście bo bym musiała sobie ekspandera jakoś wyłuskać pilniczkiem chyba  xhc dali szprycę i kazali sobie iść na dwie godziny, jak zapytałam dokąd, czy mam gdzieś czekać w pobliżu to mi powiedzia miła pani że gdzie tam sobie chcę, nawet na obiad jak mam ochotę, no i tyle mnie widzieli... Wróciłam, poskanowali co mieli i teraz najgorsze... oczekiwania na wynik. Miłego popołudnia dziewczyny i dużo słoneczka
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #35 dnia: Lipca 06, 2018, 05:05:17 pm »
będziemy czekac z Tobą  ;)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #36 dnia: Lipca 06, 2018, 10:28:14 pm »
ano co CO to inne zwyczaje
we W-wie to se chodziłam (13 lat temu to było _...ale potem w Kielcowie jakem właśnie chciała na tego papierosa se wyskoczyć cichaczem....to na drzwiach pielęgniarki zaczął brzęczeć jakiś licznik Geigera...pańcia wyskoczyła i mię zawróciła 
C:-)
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #37 dnia: Lipca 07, 2018, 02:52:45 pm »
Tak se siedzę w ogrodzie i myślę, coś tam w glebie podłubie i znowu posiedze i pomyślę a żar z nieba się leje że pot po tyłku cieknie (Hanka bleee bez takich szczegółów prosimy  xhc) i tak moje myśli uciekły w tym kierunku... w kierunku tej strużki potu znaczy się. I sobie pomyślałam Hanka co tak sama będziesz myśleć, dziewczyn na forum zapytaj, one w bojach zaprawione, będą wiedzieć i się tą wiedzą podzielą na bank bo ty bidny zielony świeżak jeszcze w tym wszystkim... kurczę teraz się zastanawiam czy czytacie jeszcze czy ze zniecierpliwieniem nie trzaskacie klapakami od laptopów... No do rzeczy, czy jak jestem po radykalnej z wywaleniem wszystkich węzłów to wolno mi jakiś dezodorant pod tą pachę używać czy nie bardzo. Jest jakiś produkt dedykowany takim osobom bo w tzech aptekach nie umiały mi pomóc. Pozdrawiam z gorącej Bydgoszczy i dużo słoneczka na weekend życzę... ale nie aż tyle może co tutaj, bo męczarnia normalnie  :P

Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #38 dnia: Lipca 07, 2018, 02:59:59 pm »
Hanka  :) jak masz wywalone węzły to pod tą pachą się nie pocisz.
Długo nie używałam dezodorantów pod wyciętą pachą. Teraz uzywam żeby równo pachniało  xhc
W kazdym razie bluzki pod prawą pachą są suche i zawsze moge komuś pomachać prawą ręką  xhc
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #39 dnia: Lipca 07, 2018, 03:09:06 pm »
Hanka  :) jak masz wywalone węzły to pod tą pachą się nie pocisz.
Długo nie używałam dezodorantów pod wyciętą pachą. Teraz uzywam żeby równo pachniało  xhc

 xhc xhc xhc
Dokładnie

p.s. pod drugą zaś, co to mi niby tylko wartownik ciachnął, leje się z kolei jak z kranu ::((, bardziej niż ongiś  ??? >:(


(Hanka bleee bez takich szczegółów prosimy  xhc)

Ależ właśnie bardzo prosimy  ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2018, 03:10:38 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #40 dnia: Lipca 07, 2018, 03:15:47 pm »
Hanka  :) jak masz wywalone węzły to pod tą pachą się nie pocisz.

a u mnie właśnie na odwrót  :P, bardziej się pocę

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #41 dnia: Lipca 07, 2018, 03:24:32 pm »
nie wiem czy sie pocę (ale chyba trochę) bo od początku używam antypespiranta...i żaden tam dedykowany...normalne rossmanowe czy avonowe
i włosy też mi rosną....ale trochę rzadsze  :P ...normalnie golę (mówimy o pasze  ;D )
ale że ta woda i tak musi gdzieś znależc ujście.....to od momentu menopauzy mam za to mokre majtki jak się spocę  xhc

bo wiesz, że już po Tobie  ;) jak te chemie przyjmiesz....menopauza na całego...uderzenia ...poty... nocne wybudzanie...wqrw permanentny
i raczej niczym sobie nie można pomóc

laptopem nie trzaskam bo mam monitor  :P
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #42 dnia: Lipca 07, 2018, 03:34:06 pm »

bo wiesz, że już po Tobie  ;) jak te chemie przyjmiesz....menopauza na całego...uderzenia ...poty... nocne wybudzanie...wqrw permanentny
i raczej niczym sobie nie można pomóc

 xhc Nie ma to jak pozytywne wsparcie  xhc
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #43 dnia: Lipca 07, 2018, 03:37:07 pm »

bo wiesz, że już po Tobie  ;) jak te chemie przyjmiesz....menopauza na całego...uderzenia ...poty... nocne wybudzanie...wqrw permanentny
i raczej niczym sobie nie można pomóc  Kurcze ale w moim przypadku to chyba dobrze, co nie? , mój gad jest hormonozależny.
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #44 dnia: Lipca 07, 2018, 03:41:47 pm »


Ależ właśnie bardzo prosimy  ;D ;D ;D
[/quote] Da się zrobić, jeszcze będziecie miały mnie dosyć  ztx
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.