Autor Wątek: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)  (Przeczytany 31367 razy)

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #105 dnia: Lipca 18, 2018, 04:15:35 pm »
Ja mialam sterydy i przy AT i TAC, ale jedynie w okolicach chemii, ilość zwiększano mi w miare postepu skutków ubocznych
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #106 dnia: Lipca 18, 2018, 06:04:58 pm »
ja tez przy AC miałam dexametason ale tylko przy podawaniu . Power był ,ale za kilka godzin wymioty i 2-3 dni złego samopoczucia, potem super apetyt i super samopoczucie  :)
3 chemie zaliczysz szybciutko, za chwilę powiesz- jeszcze tylko dwie, potem jedna i wracam do zdrowia :) trzymaj się  :-*
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #107 dnia: Lipca 18, 2018, 06:45:29 pm »
ja tez przy AC miałam dexametason ale tylko przy podawaniu . Power był ,ale za kilka godzin wymioty i 2-3 dni złego samopoczucia, potem super apetyt i super samopoczucie  :)
3 chemie zaliczysz szybciutko, za chwilę powiesz- jeszcze tylko dwie, potem jedna i wracam do zdrowia :) trzymaj się  :-*
Kurcze mi pani doktor przepisała Dexamethason ale nie powiedziała jak długo mogę brać, w sensie ile dni... I tak sobie biorę jak się gorzej poczuję... Dzięki dziewczyny za słowa wsparcia 😙
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #108 dnia: Lipca 18, 2018, 07:13:05 pm »
Ja miałam wyraźnie powiedziane trzy do czterech dni po chemii, w dniu chemii nie miałam brać, wtedy dawali mi w żyłę coś tam.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #109 dnia: Lipca 22, 2018, 01:43:03 pm »
Cześć dziewczyny, no i ponad tydzień po pierwszej chemii, czuję się już całkiem dobrze, niemal normalnie powiedziałabym  ztx Mam do was pytanie, jak rozmawiałam z moją chemiczką to ona oczywiście zapytała na co choruję, wspomniałam jej że mam nerwicę lękową ale nie rozmawiałyśmy na temat leczenia. Ja biorę seronil 20mg, wiem że przy leczeniu tamoksifenem nie wolno stosować seronilu. Wiecie może jak to jest w przypadku seronil+chemia? Można czy nie? Następna wizyta dopiero 3.08 a boję się odstawiać żeby się nie posypać... Pozdrawiam was dziewczyny, super niedzieli wam życzę i dużo zdrowia  :)
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #110 dnia: Lipca 22, 2018, 01:48:20 pm »
qurcze nie wiem. tez bralam, ale to juz bylo po chemii (ja bez tamosia jestem).
roza albo b.angel może by wiedzialy .
roza wiczorkiem zerknie tutaj pewnikiem(jak zykle :) ), ale Anioł na działce siedzi, a nie wiem jak tam z netem u niej.
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #111 dnia: Lipca 22, 2018, 02:01:49 pm »
A spytaj naszego eksperta,może coś podpowie
Natalia

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #112 dnia: Lipca 22, 2018, 02:02:35 pm »
A spytaj naszego eksperta,może coś podpowie
Gdzie to?
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #113 dnia: Lipca 22, 2018, 02:06:02 pm »
Ja jeszcze bez tamoksifenu, wiem że będzie włączony do leczenia ale pewnie po chemii i radio
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #114 dnia: Lipca 22, 2018, 02:12:10 pm »
Wejdź na główną stronę tam są eksperci
Natalia

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #115 dnia: Lipca 22, 2018, 02:13:52 pm »
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #116 dnia: Lipca 22, 2018, 02:15:45 pm »
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #117 dnia: Lipca 22, 2018, 08:25:33 pm »
podejrzewam, ze można łykaćseronil to nic innego jak najpopularnijeszy lek na depresję: prozac (fluoksetyna) - na mnie działa akurat odwrotnie >:D pytanie już poszło do eksperta, jak tylko odpowie dam znaćps. jak byłam w trakcie chemii to mi nasz doktor przepisał xanax ( w najmniejszej dawce 0,25 mg)
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #118 dnia: Lipca 22, 2018, 08:52:41 pm »
podejrzewam, ze można łykaćseronil to nic innego jak najpopularnijeszy lek na depresję: prozac (fluoksetyna) - na mnie działa akurat odwrotnie >:D pytanie już poszło do eksperta, jak tylko odpowie dam znaćps. jak byłam w trakcie chemii to mi nasz doktor przepisał xanax ( w najmniejszej dawce 0,25 mg)

Dzięki b_angel  :) Xanax też zdarza mi się wziąć ale tylko doraźnie bo cholernie uzależnia, mam zawsze pod ręką ale tylko  do wzięcia jak już sobie nie radzę
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #119 dnia: Lipca 22, 2018, 09:32:59 pm »
doktor odpisał: Fluoksetyna ma następujące interakcje: Udowodnione:Alprazolam, Benzatropina, Bupropion, Cyproheptadyna, Diazepam, Digoksyna,  Fenytoina, Haloperidol, Heksobarbital, IMAO, Karbamazepina, Klozapina,  Kwas walproinowy, Maprotylina, Metoprolol, Nauroleptyki fenotiazynowe,  Pindolol, Propranolol, SI-5HT, Teoflina, TLPD, Tryptofan, Węglan litu. Potenckalne:Buspiron, Flekainid, Leki p/bólowe, opiatowe, Lewodopa, Moklobemid,  Nifedypina, Psychostimulantia, Selegilina, Sumatryptan,  Tetrahydrokanabinole, Tryptofan, Wenafaksyna, Węglan litu. [za: St. Pużyński: Interakcje selektywnych inhibitorów wychwytu serotoniny  (SI-5HT, SSRI), w: FARMAKOTERAPIA W PSYCHIATRII I NEUROLOGII, 99, 2,  74-116]. Z wymionych przez Panią leków (AC, setronon, dexamethason) nie figuruje w  w/w wykazach żaden z tych leków.
alprozolam to inaczej xanax - czyli nie powinnas łączyć :)



 
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon