Autor Wątek: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)  (Przeczytany 31815 razy)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #120 dnia: Lipca 22, 2018, 10:13:51 pm »
wiesz już  wszystko  :)

ja w psychotropy poszłam  ;) prawie 5 lat po leczeniu, więc się  nawet nie interesowałam interakcjami
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #121 dnia: Lipca 22, 2018, 11:42:21 pm »

Nic mi nie mówią nazwy tych leków, ale...
Pindolol

... podoba_sie xhc
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #122 dnia: Lipca 23, 2018, 07:03:40 am »
Ale jaja, mój psychol od lat przepisuje mi do seronilu afobam (xanax). Ja zawsze miałam wrażenie że to co dobrego robi seronil psuje aforbam, dlatego bardzo rzadko brałam, jak już naprawdę miałam zły dzień. Teraz to chyba wywalę te tabsy w cholere...
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #123 dnia: Lipca 26, 2018, 12:09:17 pm »
No i się posypałam... w sensie włosy, dzisiaj golenie, oprócz maszynki elektrycznej mam objechać też taką z ostrzami? Doradźcie dziewczyny  :-*
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #124 dnia: Lipca 26, 2018, 12:26:40 pm »
jeszcze sie skaleczysz.....elektryczna wystarczy...reszta sie wytrze  ;D
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #125 dnia: Lipca 26, 2018, 02:20:43 pm »
Mój małż zaczął mnie golić taką z ostrzami. Ale jak poczułam jak mu drży ręka (nie z emocji, on tak ma) to wolałam sama to zrobić. Ale fakt faktem - nie gol. Skaleczenie skalpu to wątpliwa przyjemność.

A o skalpik zadbaj - nie lubi zbytnio słonka. I za jakiś czas zobaczysz jaki się zrobi gładki i błyszczący.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #126 dnia: Lipca 26, 2018, 02:23:03 pm »
jej, ja nawet nie pamietam czym i jak mnie goliła szwagierka
pamietam tylko, ze w piatek wieczorem mnie obciela króciutko  - myslałam, że krótkie włosy dadza rade do niedzieli
a w sobote wieczorem juz było golenie :)
do kościoła w niedziele poszlam w peruce, ktora co chwile poprawialam, bo myslałam, że wszyscy widzą jak mi schodzi na czolo ;)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #127 dnia: Lipca 26, 2018, 02:43:14 pm »
Ja zwykłymi nożyczkami sobie sama obciachałam.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #128 dnia: Lipca 26, 2018, 05:03:37 pm »
Dziękuję dziewczyny, już objechane, najpierw elektryczna, potem golarka, jest gładko jak pupa niemowlaka  :oklaski: i wiecie co? Tak jest najsuper  ztx oczywiście poza domem będę nosić chusteczki i czapeczki ale tylko dlatego żeby ludzi łysinką nie szokować. Pozdrawiam  :-*
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #129 dnia: Lipca 26, 2018, 05:21:27 pm »
Grunt to Twoje dobre nastawienie 😘
A włos nie ręka, drośnie:)
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #130 dnia: Lipca 26, 2018, 08:17:15 pm »
Ostatnio dziewczyna w urzędzie :) łysiutka, piękna, bez zasłonek, nie zastanawiając się podzeszłam, wyściskałam i pogratulowałam odwagi :)

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #131 dnia: Lipca 27, 2018, 10:19:06 am »
Niezwykłym odkrycie jest dla mnie to, że łysolki mają przepiękne oczy. Dopiero wtedy żadna grzywa czy loki ich nie zasłaniają. Mocniejszy makijaż i swobodnie można świat podbijać!
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #132 dnia: Lipca 27, 2018, 11:40:31 am »
No właśnie dziewczyny  :oklaski:, ja się bardzo dobrze czuję taka łysa i wyglądam naprawdę spoko, w mojej ocenie i moich bliskich. Jedziemy z mężem i psiurami nad morze, myślę że na plaży zdejmę chusteczkę, nie będę łysej pałki przegrzewać. Spokojnie, mam parasol plażowy. Ludziska pewnie będą gały wywalać ale to mi ma być dobrze a nie im... a może się mylę, może mentalność ludzi się zmieniła? Pozdrowionka  :D
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #133 dnia: Lipca 27, 2018, 11:49:13 am »
Miłego wypoczynku dzielna kobieto.Przy takim upale to łysinka nawet wygodna :oklaski: :oklaski:
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Wiedzieć więcej to bać się mniej :)
« Odpowiedź #134 dnia: Lipca 27, 2018, 01:24:34 pm »
tylko się ludżmi nie przejmuj- nie zrobiłas nic złego!! ja  dwa miechy po chemii wywaliłam perukę podczas zwiedzania Berlina :) i tak już zostało ! Bądź   dumna z siebie!  wypocznij za wszystkie czasy i ciesz się życiem!  :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat