Autor Wątek: pytanie - Opole - onkologia  (Przeczytany 2020 razy)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
pytanie - Opole - onkologia
« dnia: Lipca 05, 2018, 05:03:16 pm »
Zwróciła się do mnie znajoma z pytaniem dotyczącym swojej mamy. Mama, lat 70, z gatunku: jestem dzielna, nie chodzę do lekarzy. Od dawna miała bóle brzucha. Ostatnio zasłabła; zabrano ją do szpitala. Po 3 dniach wykonano usg i stwierdzono jakiegoś guza; samej pacjentce zdaje się, że nic nie powiedzieli lekarze, albo ta nie pamięta; natomiast córka dostała informację - że nie bardzo wiadomo na jakim narządzie jest guz, ale że jest wielki, że jest to przerzut i żeby 'szybko załatwiać hospicjum'. Informacja przekazana w formie, która spowodowała bunt i opór. Moja znajoma pyta: poza szpitalem - czyli prywatnie - jakie badania można wykonać? Ile kosztuje i czy jest możliwe wykonanie PETa? Czy rezonans?
Ktoś - coś poradzi?

Na ten moment, niezwykle świeży, moja znajoma nie przyjmuje do wiadomości, że może lekarz ma rację, i że może warto szukać leczenia paliatywnego. Podkreśla, że nie wykonano żadnych badań poza morfologią i usg...
Możecie polecić jakiegoś lekarza w Opolu w tym  temacie?

Pomożecie?

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: pytanie - Opole - onkologia
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 05, 2018, 06:38:15 pm »
No najbardziej mnie zastanawia ten przerzut. Jedyna możliwość, jaką ja widzę, to prywatna wizyta u onkologa, dobrego onkologa.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: pytanie - Opole - onkologia
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 05, 2018, 08:02:11 pm »
dałam na pv

agawo, zapomniałaś, było przecie dzwonić

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: pytanie - Opole - onkologia
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 05, 2018, 08:30:15 pm »
 :-* :-* :-*

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: pytanie - Opole - onkologia
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 05, 2018, 09:40:16 pm »

Na ten moment, niezwykle świeży, moja znajoma nie przyjmuje do wiadomości, że może lekarz ma rację, i że może warto szukać leczenia paliatywnego. Podkreśla, że nie wykonano żadnych badań poza morfologią i usg...
Możecie polecić jakiegoś lekarza w Opolu w tym  temacie?

Pomożecie?



Noo w Opolu to nie polecę.

Ale ten lekarz może mieć rację,  ::) ....
Moja Mama odeszła w dwa tygodnie po wyjściu ze szpitala ......
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: pytanie - Opole - onkologia
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 05, 2018, 10:26:42 pm »
dla uspokojenia rodziny - tomograf jamy brzusznej...ale też  myślę, że lekarz może mieć rację
(bliski przypadek...leczenie na siłę....skończyło się tak jak orzeczono na wstępie, ale wyparcie problemu dobrze zrobiło rodzinie, że robili co się dało ....choremu niekoniecznie   ::) )
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1