Autor Wątek: Rekonstrukcja z implantem czy z pobraniem wlasnych tkanek? Prosze o porade.  (Przeczytany 4694 razy)

Offline czer1

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 7
Rekonstrukcja z implantem czy z pobraniem wlasnych tkanek? Prosze o porade.
« dnia: Października 07, 2018, 11:02:22 pm »
Dzien dobry - czy ktos moglby doradzic mi czy lepsza opcja jest rekonstrukcji piersi z implantem czy z pobrania wlasnej tkanki?  Ciezko mi jest sie zdecydowac i lekarz tez nie byl za pomocny. Chodzi o jedna piers. Bardzo prosze o porade. Obecnie mam umowiona operacje usuniecia piersi za dwa tygodnie.

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Rekonstrukcja z implantem czy z pobraniem wlasnych tkanek? Prosze o porade.
« Odpowiedź #1 dnia: Października 08, 2018, 08:49:00 am »
Napisz coś więcej. Dlaczego operacja usunięcia piersi, choroba, czy profilaktyka?
Pobranie własnej tkanki skąd?
Nie mając żadnych danych, trudno jet radzić.
 Życzę dobrego dla Ciebie wyboru  :0ulan:
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline czer1

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Rekonstrukcja z implantem czy z pobraniem wlasnych tkanek? Prosze o porade.
« Odpowiedź #2 dnia: Października 10, 2018, 01:43:12 am »
Dziekuje za szczera chec pomocy.moja diagnoza;carcinoma ductale infiltrans(invasirum)G-2 lewej piersi.Ma byc wycieta z pozostawieniem skory.Pobrane beda tkanki z wezlow chlonnych i jeszcze raz badane czy nie maja komorek rakowych.Juz raz byla biopsja wezlow.Chca sie upewnic ze jest czysto.Mam dylemat czy zdecydowac sie na implanty czy przeszczep z brzucha.Czytalam ze jest problemem brak czucia piersi w przypadku implantow.Jest to podobno duzym problemem.Zwlaszcza jesli pozostala druga piers.Czuje sie roznice.Przeszlam wszystkie badania diagnostyczne.Lekarz proponuje odtworzenie piersi w 3 etapach.Czytalam ze mozna to skrocic stosujac ekspander Beckera.Co jest dla nas pacjentek korzystniejsze?Prosze o porade i z gory dziekuje.

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Rekonstrukcja z implantem czy z pobraniem wlasnych tkanek? Prosze o porade.
« Odpowiedź #3 dnia: Października 10, 2018, 08:56:45 am »
Czy nie proponują Ci jednoczasówki?
Ja miałam materiał pobrany z pleców, choć chciałam z brzucha, by przy okazji ubrali trochę tłuszczyku i skóry nadmiarowej. Podobno był zepsuty mikroskop, gdy przyszłam na zabieg i lekarz zaproponował z pleców. Nie chciałam już przekładać, przyjęłam to, jak zrządzenie losu, bo operacja z pobraniem mięśnia z brzucha jest trudniejsza i dłużej dochodzi się do siebie.
Każde cięcie, czy to z pleców, czy z brzucha jest dodatkowym obciążeniem i niesie z sobą w przyszłości niedogodności, które oczywiście wobec faktu posiadania piersi, są do zniesienia.
Co do czucia, każde cięcie osłabia je, bo narusza nerwy i nigdy nie będzie jak naturalna.
Zależy jakiej wielkości piersi oczekujesz. Przy pobraniu mięśnia z brzucha lub pleców, uzupełnia się implantem, choć z brzucha i przy małej piersi wystarczy bez implantu.
Niestety decyzję musisz podjąć sama, w konsultacji z lekarzem.
Powodzenia w najlepszym wyborze dla Ciebie  :0ulan:
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Rekonstrukcja z implantem czy z pobraniem wlasnych tkanek? Prosze o porade.
« Odpowiedź #4 dnia: Października 10, 2018, 04:45:37 pm »
Piszesz, że masz mieć usunięcie piersi z pozostawieniem skóry.
Na Twoim miejscu wybrałabym jednoczasową operację ze wstawieniem implantu silikonowego
powodzenia!
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Rekonstrukcja z implantem czy z pobraniem wlasnych tkanek? Prosze o porade.
« Odpowiedź #5 dnia: Października 12, 2018, 12:24:07 am »
Mam dylemat czy zdecydowac sie na implanty czy przeszczep z brzucha.Czytalam ze jest problemem brak czucia piersi w przypadku implantow.Jest to podobno duzym problemem.Zwlaszcza jesli pozostala druga piers.

Jestem obustronna, w jednej piersi (rekonstrukcja po kilku latach od mastektomii) mam implant + tkankę własną (przeszczep płata z pleców), w drugiej (jednoczasówka) implant. Nie widzę między nimi żadnej różnicy w czuciu, jest rzeczywiście trochę inne niż w przypadku zdrowych piersi, ale absolutnie nie jest żadnym problemem. Nie bardzo rozumiem zresztą, jaki problem masz na myśli czy o jakim słyszałaś ???
 
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline czer1

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Rekonstrukcja z implantem czy z pobraniem wlasnych tkanek? Prosze o porade.
« Odpowiedź #6 dnia: Października 14, 2018, 05:59:02 am »
Dziekuje za odpowiedzi.Mam jeszcze jedna wizyte z lekarzem ktory bedzie wycinal lewa piers i z drugim ktory bedzie rekonstruowal.Sklaniam sie do wypelnienia piersi samym implantem.Lekarz proponuje zrobienie sutka za pomoca tatuazu.Mysle ze to nie wyglada dobrze.Bardziej naturalniy bylby przeszczep sutka.Co o tym myslicie?

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Rekonstrukcja z implantem czy z pobraniem wlasnych tkanek? Prosze o porade.
« Odpowiedź #7 dnia: Października 14, 2018, 09:24:18 am »
Ja mam przeszczepioną brodawkę ze zdrowej piersi. Otoczka z powiek. Jedyny efekt to zmniejszenie brodawki na zdrowej piersi i tym samym, gdy pomykam bez stanika, nie ma zbytniej różnicy. Czucie w zdrowej jest, ale to co pozostało, trudno nazwać brodawką, a segment przeszczepiony na rekonstruowaną pierś bez czucia i mniej wystający. Ale jakaś tam szczątkowa brodawka jest.
Bezsprzecznie efektem było optyczne powiększenie oka w wyniku zabrania skóry z powiek. Nie miałam obwisłych powiek, nawet obawiałam się, czy starczy skóry. Na piersi ta otoczka jest blada, jaśniejsza od własnej. No ale jest.

 
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline czer1

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Rekonstrukcja z implantem czy z pobraniem wlasnych tkanek? Prosze o porade.
« Odpowiedź #8 dnia: Października 17, 2018, 06:01:36 am »
To ja dziekuje za takie przyjemnosci.Mozna tez pobrac tkanki z wewnetrznej czesci uda i to jest dla mnie do zaakceptowania.Jeszcze 7 dni do operacji.Ze stresu mam problemy z nadcisnieniem.Czuje bol w piersi od momentu biopsji.Czy to normalne?Czy cos jest nie tak?Dzis dowiedzialam sie ze mam miec specjalny biustonosz korekcyjny.Jaki jest najlepszy?Pozdrowionka

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Rekonstrukcja z implantem czy z pobraniem wlasnych tkanek? Prosze o porade.
« Odpowiedź #9 dnia: Października 17, 2018, 09:48:58 am »
Miałam taki:
https://www.biustanasze.pl/kamizelka-kompresujaca-amoena-patricia-id-1659.html
Z tym, że był jeszcze pas na rzepę. Na tej fotce go nie ma, jak znajdę to wkleję.
Powodzenia, nie ma co się bać na zapas  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline czer1

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Rekonstrukcja z implantem czy z pobraniem wlasnych tkanek? Prosze o porade.
« Odpowiedź #10 dnia: Października 19, 2018, 03:00:58 am »
 :0ulan:Dzis bylam u lekarza.Pytalam o metode ekspander Beckera.Boje sie 2 operacji.Myslalam ze jest to alternatywa dla mnie.Lekarz powiedzial ze to stara metoda i teraz juz sie nie wykonuje.hmmm i pozamiatane.Nawet lekarka ktora bedzie usuwala piers nie byla rozmowna bo miala zaraz jakas operacje.Nie zdazylam zapytac jak dlugo pozostaje sie w szpitalu po mastektomi.Powiedziala ze najpierw wytna wezel chlonny i powedruje do labolatorium.Od tego bedzie zalezalo czy pozostawia pozostale i dol pachowy.Wszyscy mnie pocieszaja ale trzese sie jak osika co to bedzie.A wtorek tuz tuz.Dziekuje bardzo za zdjecie biustonosza kompensacyjnego.Lekasz powiedzial ze dostane w szpitalu.Pacjetki podobno wola go od tych ktore same kupily.Zobaczymy.....

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Rekonstrukcja z implantem czy z pobraniem wlasnych tkanek? Prosze o porade.
« Odpowiedź #11 dnia: Października 19, 2018, 10:21:03 am »
Spokojnie czer. Dasz radę, jak i my dałyśmy. Gdy mnie operowano, nie było próby wartownika (u Ciebie będzie i to dobrze) wyciachali cały dół pachowy. Po mastektomii byłam 5 dni w szpitalu, bo dren wyjęli dopiero na 4-ty dzień. Pani rehabilitant przyszła do mnie już na drugi dzień, a kolejne ćwiczyłam w salce z innymi. A rekonstrukcja (u mnie rozpoczęta ponad 3 lata po, a skończona po prawie dwóch latach (trzy operacje w odstępach czasowych). Mnie to tempo nie przeszkadzało. Organizm odpoczął od narkozy.
Powodzenia i zamiast strachu, zafunduj sobie jakąś przyjemność. Tysiące kobiet sobie poradziły, Ty też dasz radę :0ulan:
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline czer1

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Rekonstrukcja z implantem czy z pobraniem wlasnych tkanek? Prosze o porade.
« Odpowiedź #12 dnia: Października 20, 2018, 06:35:39 am »
 :0ulan:Bardziej jak na piersi zalezy mi na zachowaniu sutka.Po co z takim zacieciem lekarze usuwaja sutek.Mowilam to lekarzowi. Odpowiedz byla taka ze mam duze piersi i dojdzie do martwicy sutka.Nie wiem co o tym myslec?Czytalam ze usuniecie sutka ulatwia prace lekarzowi ktory wykonuje rekonstrukcje.O co tu chodzi?Dana czy masz wiedze na ten temat?Pozdrowionka

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Rekonstrukcja z implantem czy z pobraniem wlasnych tkanek? Prosze o porade.
« Odpowiedź #13 dnia: Października 20, 2018, 10:44:17 am »
Nie. Mnie wycieli całość ze skórą, aż po same żebra. Do tego radioterapia, więc skóra nie do naciągnięcia. Musiał być przeszczep skory z pleców. Czer tu idzie o wyleczenie (życie) a nie sutek. Lekarz wie co mówi. Ma doświadczenie. Ja się na tym nie znam
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++