Autor Wątek: ankieta  (Przeczytany 2162 razy)

Offline lidka1991

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 1
ankieta
« dnia: Listopada 13, 2018, 11:10:28 am »
Witam. Piszę pracę magisterską na temat nowotworu piersi. W związku z tym kto może, zwracam się z prośbą o wypełnienie ankiety. Ankieta jest anonimowa a uzyskane odpowiedzi pomogą mi w napisaniu mojej pracy magisterskiej. Będę wdzięczna jeśli zechcą Panie poświęcić chwilkę i wypełnić ankietę. Link do ankiety poniżej. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

https://www.survio.com/survey/d/Q8R8H9O9N8Y6H7D2T

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: ankieta
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 13, 2018, 11:15:21 am »
Trudno odpowiadać na pytania.Nie wszystkie z nas są po amputacji piersi .Jedno z pytań możliwość zaznaczenia operacji oszczędzającej ,ale poprzednie pytanie kiedy była przeprowadzona amutacja .Kogo więc ma dotyczyć ankieta ????
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: ankieta
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 13, 2018, 12:12:31 pm »
Natalko amputację możesz rozumieć, jako wycięcie części. Dla interpretującej ankietę i odpowiedzi na pytanie, jaki był zabieg, wszystko będzie jasne.
Wypełniłam, ale mnie brakuje tematu rekonstrukcji. Protezę nosiłam 3 lata, potem rekonstrukcja, która trwała 2 lata i teraz implant i pytań o to, jak z nim się czuję nie ma. Są pytania, jak czuję się z protezą. Proteza dla wyrównania jest niezbędna, szczególnie przy większych piersiach, przyzwyczaić się do niej idzie, ale o wygodzie mówić nie można. Szczególnie latem mi doskwierała. To tak gwoli uzupełnienia ankiety, bo tam podałam, że nie mam jej.
Lidka, powodzenia w napisaniu pracy, a potem zaangażowania w wykonywany zawód  :0ulan:
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: ankieta
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 13, 2018, 12:58:38 pm »
Dana zbyt dużo pytań dotyczy amputacji a nie ma innej możliwości odpowiedzi.Tym samym ankieta będzie " zakłamana" a chyba nie o to chodzi
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: ankieta
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 13, 2018, 02:13:26 pm »
Żadna ankieta nie da odpowiedzi na wszystkie pytania. Magistrantka przyjęła pewną tezę i chce ją wykazać korzystając m.in. z wyników ankiety, a ja tego nie oceniam, czy właściwie postawione pytania. Jeśli jej starczą do jakichś uogólnień, to dobrze. Jeśli nie będzie dalej drążyć temat, najlepiej w rozmowach na żywo.
Dla mnie jest spójność. Amputacja może być całej piersi lub cząstki i wtedy też czasem uzupełnia się protezą, a Ty możesz odpowiedzieć, nie korzystam z niej, bo jest taki punkt.

Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: ankieta
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 13, 2018, 04:46:20 pm »
no niestety ankieta zrobiona na kolanie                   a na koniec perełka, szereg pytań o protezę piersi ani jednego o rekonstrukcję                          jaki jest sens pytania o rodzaj operacji, jeżeli wszystkie następne dotyczą tylko mastektomii - pytanie retoryczne                                                                    Po przejrzeniu ankiety nie mam bladego pojęcia do czego mogłyby słuzyć jej wyniki
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2018, 06:34:06 pm wysłana przez b_angel »
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: ankieta
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 13, 2018, 05:14:39 pm »
Masz rację Aniele,weszłam z ciekawości w dalsze pytania.Nie ma sensu odpowiadać na te pytania.
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: ankieta
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 13, 2018, 05:37:01 pm »
Wiem, jak pisze się prace magisterskie (no nie wszędzie i nie wszystkie)
Wiem też, że doskonałość pracy, nie przekłada się na umiejętności w wykonywanym zawodzie. I praktyka to zweryfikuje, niezależnie, czy z pracy 5, czy tylko 3. W życiu nie ma ściemy, szczególnie w prywatnych praktykach rehabilitacyjnych. Albo jest się dobrym, albo trzeba zmienić zawód.
Nie czepiałabym się szczegółów ankiety. Może nie tylko ona jest materiałem do pracy.
Moją uwagę zwraca, że kolejna zainteresowana rzuca temat, my dyskutujemy, a z jej strony cisza. Zniechęca to do wypełniania ankiet
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: ankieta
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 13, 2018, 05:40:34 pm »
Napisałam się i mi wywaliło moje wywody.
Może to i lepiej...  dla magistrantki i jej promotora ::)

Swoją drogą, Dana, amputacja to amputacja - po całości.
Nie można raczej mieć "na myśli" operacji oszczędzającej, jeśli się zadaje pytanie:
7. Ile czasu minęło od usunięcia piersi?* - od usunięcia PIERSI, czyli całej, a nie FRAGMENTU piersi.

Aaaa, i na przykład pytania o protezę z równoczesnym brakiem pytań / odpowiedzi związanych z rekonstrukcją to w moim mniemaniu nie szczegół. Rekonstrukcja w dzisiejszych czasach to nie zjawisko marginalne, to niemal standard, tyle że zależny od woli pacjentki, a wygląda tak, jakby ktoś tutaj o niej w ogóle nie słyszał.

Dodam tylko, że techniczne opracowanie narzędzia badawczego (styl, pisownia, literówki) nie jest oczywiście najważniejsze, ale też świadczy o podejściu do własnej pracy :(

« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2018, 05:43:21 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: ankieta
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 13, 2018, 10:13:44 pm »
a już_juz mialam otwierać ankiete
ale po waszych wypowiedziach to chyba nie ma sensu
bo ja "nieamputowana" ;)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: ankieta
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 14, 2018, 07:02:35 am »
No to ja też aż biję się zaglądać do ankiety, bom przecież dubeltówka. Może zainteresowana zajrzy, pomyśli i poprawi?
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna