Autor Wątek: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"  (Przeczytany 406879 razy)

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2355 dnia: Czerwca 01, 2018, 12:17:01 am »
Braja przecież suplementy to nie tak stare czasy, a badania kliniczne trwają kilka dobrych lat aby na ich podstawie można było stwierdzić działanie. Jeśli lekarz nie ma wyników takich badań, to sama "szkolna" wiedza nie jest podstawą aby zlecić ich branie i w dodatku zapewnić pacjenta o pozytywnym działaniu.
Jak po pierwszej chemii poleciały mi wyniki, to panikowałam, że nie dam rady wziąć następnej chemii. Moja onka na moje pytanie, czy brać coś dodatkowo, aby organizmowi pomoc, odpowiedziała, zaraz po chemii to normalne, że krew leci w dół ale normalny organizm sobie z tym radzi,  odżywiać się normalnie a organizm powinien sobie dać radę. Uwierzyłam jej ale sok z buraka piłam. Po trzeciej chemii zrobiłam doświadczenie, nie piłam już soku, jedzenie też bez udziwnień (bez nadmiernej ilości surówek, zieleniny itp), miałam świadomość, że przy złych wynikach może być przesunięcie chemii. Czwarta ostatnia poleciała o czasie, wyniki krwi były takie jak trzeba.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2356 dnia: Czerwca 01, 2018, 01:32:02 am »
Lulu, suplementy to nie leki, na ogół  nie maja na celu zabicia jakiegos mikroba tylko wyrównanie brakow w organizmie czy polepszenie jakichs jego funkcji.

Suplementy nie sa też dla każdego. Jeśli komuś nie brakuje na przyklad magnezu czy potasu, to nie ma sensu żeby takowe łykal, ba, może sobie zaszkodzić. Ja jestem bardzo wdzieczna mojej młodej onkolożce, ze juz po pierwszej chemii dała mi czynniki wzrostu i brałam je przez całe leczenie. Podczas radio zabrakło mi jednej kreski do neutropenii, lekarka nie mogła więc ich przepisac na refundację, kazała brać B6 i kwas foliowy i tez pomogło. Nie wszystkim szpik sie regeneruje w takim samym tempie, mag ma do tego przerzuty w kosciach, wiec tym bardziej jakaś pomoc w tym wzgledzie jest potrzebna. Jak zamiast konkretnej porady rzuca nadzieją, to chyba pomylił powołanie- ksiedzem powinien był zostać  >:D
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2357 dnia: Czerwca 01, 2018, 07:41:24 am »
Braju nie jestem przeciwnikiem suplementacji ale gdybym miała brać, to wolałabym wiedzieć na ile "skuteczny" jest ten preparat. Czyli stosunek zawartości dobrodziejstwa do substancji łączącej. Kiedyś w aptece były w zasadzie tylko leki. Teraz apteka to biznes.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2358 dnia: Czerwca 01, 2018, 12:38:44 pm »
Zazdroszczę. Ja takiego lekarza nie z tej ziemi, jeszcze w życiu nie spotkałam. Co to wszystko wie i nie ma co z nim dyskutować 8) Zaufać takiemu...piękna rzecz!

nie no lepi ufać Jureczkowi Ziębie, kupić strukturyzator wody, lewoskrętną witaminę C i czekać na cuda, pewnie ;)

Braja - suplementy to żywność i tylko takiej kontroli podlegają, nie muszą mieć żadnego udowodnionego działania, nie muszą być przebadane aby trafić do aptek, dlatego lekarz nie powinien polecać suplementów, może polecać witaminy czy minerały zarejestrowane jako leki (praktycznie wszystkie można tak dostać i zazwyczaj są dość tanie); suplementy można brać na własną rękę jeśli wiemy, że czegoś w naszej diecie brakuje, albo chcemy się wspomóc w jakimś "obszarze" np. pijąc zioła na trawienie; w tym sensie nie ma absolutnie nic złego w suplementach
dietetyk natomiast może bardzo pomóc i nie ma nic złego, że chce zobaczyć wyniki badań, ale jego działanie powinno być skierowane na ułożenie diety bez potrzeby suplementacji, chyba że ktoś musi mieć ścisłą dietę eliminacyjną (np. b12 u wegan to oczywistość), albo jest sportowcem

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2359 dnia: Czerwca 01, 2018, 02:39:22 pm »
bardzo często miałam problemy z anemią
kiedy brałam żelazo przepisane przez lekarza, wyniki się poprawiały...tylko na czas, kiedy łykałam to żelazo
dopiero dietetyczka suplementami wyprowadziła mnie z anemii na stałe
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2360 dnia: Czerwca 01, 2018, 03:06:06 pm »
Nie wiem Aquila...mnie jakiegoś Jureczka wciskasz? Strukturyzator...a co to takiego? Ja sobie szklankę wstawiam do zamrażarki i polepszam jakość wody. Witaminę c łykam z codziennymi sokami.
Aktualnie żyję całkiem na luzie i na żaden cud nie czekam.
Pogadaj z dziewczynami, które się suplementują, bo ja akurat nie wiem o co chodzi.
Chyba, że chodzi o zioła, bo te owszem często stosuję, ale to chyba nie jest Twój konik?
Jeszcze na fajnego lekarza w życiu nie trafiłam i  to było przedmiotem mojego zachwytu, że inni tak. Co nie?
Bez napinki, bo to na urodę szkodzi ;)
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2361 dnia: Czerwca 01, 2018, 04:02:36 pm »
ja się nie zachwycam lekarzami, tylko mówię, dlaczego nie mogą/nie powinni polecać suplementów, tak samo jak nie ma po co pytać lekarza o porady dietetyczne, bo niby skąd mają się znać na dietetyce, jak studiowali medycynę, a nie dietetykę; oczywiście, że przy wielu schorzeniach przydałaby się współpraca lekarz+dietetyk, ale na nfz to chyba na razie se możemy pomarzyć

zdania o suplemetach były do braji, która twierdzi, że są przebadane, a nie są, bo wg prawa nie ma takiego obowiązku, dlatego też lekarz nie może zalecać ich stosowania, bo nie ma "papieru", że działają
na suplementach też zazwyczaj nie ma info o interakcjach, co akurat może być niebezpieczne

Bez napinki, bo to na urodę szkodzi ;)


nieprawda, jad konserwuje

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2362 dnia: Czerwca 01, 2018, 04:19:02 pm »


Bez napinki, bo to na urodę szkodzi ;)


nieprawda, jad konserwuje

 xhc xhc xhc I jak tu Was nie kochać?
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2363 dnia: Czerwca 01, 2018, 04:31:51 pm »
;D
cudne  :oklaski:

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2364 dnia: Czerwca 01, 2018, 05:56:37 pm »
A prospos supli: warto poczytać o Codex Alimentarius.

Dotyczy żywności oraz witamin i produktów mineralnych.

A rzeczywistość suplementów by Aflofarm, Zdrovit, etc. cudnie przedstawiona jest w Botoksie Vegi.

Raport NIKu o suplach https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-dopuszczaniu-do-obrotu-suplementow-diety.html
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2365 dnia: Czerwca 01, 2018, 06:19:41 pm »
Aquila...wariatko!  O0
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2018, 06:21:29 pm wysłana przez Perła »
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2366 dnia: Czerwca 02, 2018, 03:59:48 pm »
Mnie w szpitalu też kategorycznie zakazali używać jemioły za to mój lekarz rodzinny pochwaliła decyzję.W Lekarze w sanatorium też przyklaskiwali ,że biorę.
Natalia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2367 dnia: Czerwca 26, 2018, 09:25:20 pm »
26 czerwca
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2368 dnia: Czerwca 27, 2018, 07:14:25 pm »
tak hamaczku,
wczoraj była moja Osiemnastka - nie mam zbyt wielu mądrości w związku z tym do napisania,
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
wypisałam się na FB, bo skoro Alivia już mi tam załatwiła wyjście z szafy, to nie chciałam na swoim zaniedbanym profilu stwarzać wrażenia, jakobym zdrowa nadal była  >:D (choćby przez wzgląd na szanownych darczyńców) - i dlatego powstał wpis wiele wyjaśniający (część tekstu czytałyście już tutaj)--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
winna jestem meldunek zdrowotny dla zainteresowanych: w miniony piątek byłam po kolejną dawkę dragów i miałam badanie krwi - czerwone wskaźniki nadal w dół, białe (tradycyjnie) podskakują niemrawo po tygodniu przerwy w lekach, by potem sobie zaś opadać, ale ciągle mieszczę się w widełkach w jakie ciągle zerka moja lekarka prowadząca badanie kliniczne zanim wyda mi pozwolenie na kolejną dawkę,
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
wczoraj miałam scyntygrafię w IO w Gliwicach i poszłam sobie powspominać dzień mojej mastektomii w miejsce, gdzie wtedy, w starym budynku, był oddział chirurgii - budynek po remoncie wygląda zdecydowanie lepiej  ;) jutro (przełożyli mi z dziś) mam TK w Bytomiu - dowiemy się, jak się mam po 5 miesiącach terapii,--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
czuję się dobrze, tylko w kościach czaszki ciągle mnie dźga, chodzę coraz dalej - w poniedziałek zaliczyłam 8 km  ::(( myślę, że moje kostki to lubią


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2369 dnia: Czerwca 27, 2018, 07:32:23 pm »
 :0ulan:Mag życzę Ci dobrych wyników na TK,żeby wszystko zaczęło się poprawiać :0ulan: :0ulan:
Natalia