Autor Wątek: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"  (Przeczytany 404103 razy)

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2430 dnia: Lipca 30, 2018, 06:17:06 pm »
Gratuluję zdrowego podejścia  :oklaski:
Też mogłabym tak chodzić, problem nie ja miałam, a otoczenie
Właśnie o to chodzi, najczęściej coś zakładam żeby ludzi nie szokować, z drugiej strony wkurzam się na siebie że to im "robię dobrze" żeby nie czuli się niekomfortowo przy mnie. Ale tak jak napisałam, mam już coraz to mniejszy problem z tym. Może to głupie ale na fejsbuka wrzuciłam swoje jedno zdjęcie w łysej pałce, przecież taka właśnie teraz jestem, nie? Jak byłam ruda to wstawiałam foty z rudą Hanką, teraz mam łysinkę i się nie będę tego wstydzić bo nie mam czego. Mało tego, myślę sobie że ona czyni mnie wyjątkową! No! I tego mam zamiar się trzymać  :D
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2431 dnia: Lipca 30, 2018, 06:31:36 pm »
 :D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2432 dnia: Lipca 30, 2018, 09:45:27 pm »
Hanka spoko  ;)
żeby ludzie nie czuli się niekomfortowo ja np.zakładam stanik................jestem podwójna_nierenkonstruowana=płaska decha
ale w te upały często nie mam ochoty robic innym dobrze
  ;D >:D :P
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2433 dnia: Lipca 31, 2018, 09:24:55 am »
Hanka spoko  ;)
żeby ludzie nie czuli się niekomfortowo ja np.zakładam stanik................

Widziałam kiedyś mem: tam dom Twój, gdzie chodzisz bez stanika.  Mam tak samo. Jak Kacper z jakimś kumplem do domu przychodzi to szybko biegnę biustonosz z meduzą założyć...
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline RudaHanka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2434 dnia: Lipca 31, 2018, 12:12:41 pm »

ale w te upały często nie mam ochoty robic innym dobrze
  ;D >:D :P
No i prawidłowo  :P
Nowotwór złośliwy hormonozależny wieloogniskowy z przerzutami do węzłów chłonnych.1.06.2018 -  Mastektomia metodą Maddena z jednoczesną rekonstrukcją za pomocą ekspandera. Chemioterapia 4xAC.

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2435 dnia: Lipca 31, 2018, 04:38:21 pm »
Ja zdecydowanie w domu jestem w madhuvan!  O0 Nawet do oprowadzania wycieczek stanika nie zakładam. I wiecie co? Nikt nigdy nie zauwazył, że nie mam jednego cycka, a w Polsce zawsze się gapią  :o
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2436 dnia: Sierpnia 16, 2018, 08:27:01 pm »
Aśćka czekasz zaś pewnikiem na jakieś "wyniki"
też poczekam ;),
jak złapiesz trochę luzu skrobnij, proszę,
jak tam?,
big buziol :-*
 

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2437 dnia: Sierpnia 16, 2018, 09:01:22 pm »
Też czekam..
Napisz coś😘😘😘
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2438 dnia: Sierpnia 21, 2018, 09:26:25 pm »
strasznie się tu zapuściłam i w pierś się biję i obiecywam poprawę!

wszystko przez to, że dużo do lasu jeździmy - ja się tam teraz bardzo dobrze czuję i resetuję mózgownicę,
pogoda sprzyja wylegiwaniu się w cieniu na tarasie i ja to wykorzystuję na maksa  8)

ostatnie badania obrazowe były pod koniec czerwca i było ok - widać działanie leków!
[size=78%] [/size]
kolejne TK i scyntygrafia w okolicy 25 września, ale najpierw w planie wakacje w Edim, więc nie zawracam sobie tym głowy,

trochę podskoczył znikąd potas - do 6,85 - i trzeba było wysikiwać  ;D
ponieważ jutro zaś jadziem na tydzień w las, to raniutko, koło 9, pojadę oddać krew do badania, żeby sprawdzić co tam nowego,

w piątek ubiegły byłam w Bytomiu, tam w wynikach lekko podskoczyła hemoglobina, więc może już koniec kłopotów z anemią, co do potasu - pani doktor nie miała żadnej teorii...

z ciekawostek donoszę, że zrobiłam sobie sama zastrzyk w brzuch (ten za 1400 zeta) i okazuje się, że to bardzo proste, jeszcze tylko poćwiczę napełnianie strzykawki itp. (to mocno stresujące wyciągać płyn za wspomniane 1400 zeta z centymetrowej fiolki!) i będę samowystarczalna!

aha, włosy wychodzą, zobaczyłam dziś swoje zdjęcie z kwietnia i szok!  ::((

Mirusiu, betty, Dano :-*




rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2439 dnia: Sierpnia 21, 2018, 09:49:26 pm »
Dzielna mag :oklaski: Że Ci ręka nie zadrżała na te 1400 ::((  ;D
Fajnie, że coś skacze w tę stronę, co trzeba :-*
A przyznałaś się dochtórce, żeś z apetytem żarła nasze ekologiczne mimidorki? Może to one winne ::)  ;)
Włosy? Rzecz nabyta :-*
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2440 dnia: Sierpnia 21, 2018, 10:29:23 pm »
Ładnemu we wszystkim ładnie, więc coś wymyślisz na te rzadsze włoski 
Mnie ręka drży jak zakraplam oczy, a buteleczka 3 ml tylko za 120 zł, to co dopiero ponad 10 razy więcej  ::(( Ale jak dział, to nich se kosztuje, widać nie jest byle co  :oklaski:
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2441 dnia: Sierpnia 21, 2018, 10:32:11 pm »
hamaczku, ten wysoki potas to ja miałam PRZED Twojemi pimorkami, dlatego posikiwałam tak często podczas turnusu  ;D i badałam kontrolnie we Żywcu potas,


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2442 dnia: Sierpnia 21, 2018, 10:54:20 pm »
O podziwiam! Ja to nawet taniego zastrzyku bym se nie dała, a jak brałam neulastę to się trzęsłam, zeby pielegniarka dobrze zrobiła (choć refundowaną mialam)  ::((

Nie ma to jak regeneracja na łonie przyrody! ładuj się energią drzew i tlenem!  :oklaski:
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2443 dnia: Sierpnia 21, 2018, 11:11:43 pm »
dlatego posikiwałam tak często podczas turnusu  ;D i badałam kontrolnie we Żywcu potas,
Ale teraz chyba jeszcze trochę wyższy niż ten ostatni z B. ???
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #2444 dnia: Sierpnia 22, 2018, 09:06:52 am »
mam nadzieję, że wyniki nie bardzo odbiegają od poprzednich i będziesz mogła wypocząć przez te ostatnie dni lata ( podobno od piątku leje, a my jesteśmy we Wrocławiu trochę pospacerować i na weselu)  trzymaj się zdrowo bo niedługo czeka cię  wiele radości z córcią i wyjazd do E. ( nie odpuszczaj spacerów, bardzo dobrze ci szło )  :0ulan: :-*
iii tam włosy, czapeczkę sobie zakupisz , wiatry  jesienne  będą  niedługo duły
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat