Autor Wątek: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"  (Przeczytany 403943 razy)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #795 dnia: Grudnia 29, 2015, 12:25:54 pm »
a kto się pogubił? bo nie nadążam  ???


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #796 dnia: Grudnia 29, 2015, 12:29:24 pm »
Sliczna para gratulacje
Natalia

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #797 dnia: Grudnia 29, 2015, 12:32:21 pm »
a kto się pogubił? bo nie nadążam  ???

Szczerze przyznaję...ja też ;-)

To zdjęcie sprzed 19 lat: jakieś 15 kg wcześniej, i włosy jakie długie były...i zapłakana teściowa...
Więc, mag, chyba jednak sporo się zmieniło ;-)
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #798 dnia: Grudnia 29, 2015, 12:37:13 pm »
Anciu, włosy spięte - więc jakby krótkie,
ilości kilogramów_lub_ich_braku w tym stroju nie widać,
a buzia taka sama jak widziałam na warsztatach  :D

a Dana zapewne przeczytała słowa "ślub nr 1" i dopowiedziała sobie, że skoro był ślub z kolejnym numerem, to pomiędzy nimi musiało być
pogubienie   ;D


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #799 dnia: Grudnia 29, 2015, 12:47:14 pm »
Anciu, włosy spięte - więc jakby krótkie,
ilości kilogramów_lub_ich_braku w tym stroju nie widać,
a buzia taka sama jak widziałam na warsztatach  :D

a Dana zapewne przeczytała słowa "ślub nr 1" i dopowiedziała sobie, że skoro był ślub z kolejnym numerem, to pomiędzy nimi musiało być
pogubienie   ;D


Aaaa...możliwe. Ja po prostu nie wyobrażałam sobie ślubu kościelnego zimą. Więc cywilny (nr 1) był w grudniu, a kościelny (nr 2) w czerwcu ;-)
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #800 dnia: Grudnia 29, 2015, 01:49:50 pm »
a to nie mogłaś poczekać na lato?  ;D

ja też zimy nie brałam pod uwagę i dlatego też w czerwcu się wydawałam, oczywiście 28
  :D


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #801 dnia: Grudnia 29, 2015, 01:54:31 pm »
Mag, pamiętam, jak Ancia mówiła o kryzysie i przerwie w byciu razem. Jeśli coś poplątałam, to przepraszam  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #802 dnia: Grudnia 29, 2015, 02:00:16 pm »
a ja się wydawałam 2 razy więc ,raz była wiosna drugi raz zima xhc xhc xhc
Natalia

Offline hani1992

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #803 dnia: Grudnia 29, 2015, 05:08:44 pm »
Jejku ,jejku wszystkim swietujacym w grudniu wszystkiego naj jeszcze drugich tylu lat tylko o niebo lepszych

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #804 dnia: Grudnia 30, 2015, 07:13:14 pm »
siadłam sobie wygodnie ze słuchawkami na uszach i słucham mojego zafascynowania,
na teraz to Kortez - troszkę sepleniący, niedbale śpiewający facet, który ma coś ciekawego do powiedzenia (a właściwie zaśpiewania), nie pieprzy trzy_po_trzy,
w dodatku używa do tego niesamowitego głosu, a wiadomo, głos ma znaczenie nie tylko w śpiewaniu  ;D


a sobie siedzę tak, bo cisza w domu, córkowata pojechała na sylwestra, mężowaty gapi się w TV,
ja trzymam na kolanach prezenty urodzinowe i nie wiem za który się zabrać na pierwszy ogień,
dlatego rozmyślam...
z rozmyślania zazwyczaj wielkiego pożytku nie ma, ale akurat pod koniec roku i tuż po własnych urodzinach, jest ono jak najbardziej wytłumaczalne i usprawiedliwione  ;D

słucham płyty i myślę, że facet, który takie piosenki sobie pisze, to fajny facet musi być...
choć tu mogę się boleśnie mylić, rzecz jasna, jak już to miało miejsce w mym 53 letnim życiu - a najboleśniej zawiódł mnie - by nie sięgać do zbyt osobistych wspomnień - pan Jan Jakub Kolski, niestety,
naiwnie pokochałam go po obejrzeniu kilku jego filmów, od "Historii kina w Popielawach" po "Serce, serduszko", ze szczególnym naciskiem na "Afonię i pszczoły" po drodze,
a potem poczytałam o jego życiu, które nijak się ma do świata, który stworzył w swoich filmach - właściwie ma się jak pięść do nosa, no i to jakby nie było - było rozczarowanie,

ale wcale nie o tym chciałam  8)
chciałam napisać, że mam 53 lata i jestem tym faktem niezmiernie zdziwiona!
zadziwia mnie to mniej więcej tak, jak fakt, że czas biegnie coraz szybciej = zapewne oba fakty wiążą się ze sobą nierozerwalnie  ;D
no bo kiedyś rok trwał dłużej a ja myślałam, że po 50 to jest się starszą panią - nie na zasadzie beretki i laseczki, czy niedołężności, ale jednak...

młoda nie jestem, to wiem, ale stara się nie czuję, ba! ja nawet tej 50 nie czuję! - i myślę teraz, czy to zawsze tak będzie? czy każdy tak ma? po 70 powiem to samo?
ha! rada sprawdzę i na pewno podzielę się spostrzeżeniami,

dziś oglądałam album z moimi zdjęciami dziecięcymi (robię to bardzo rzadko) - oprócz standardowych przemyśleń dopadających mnie w takich momentach, czyli tych o przemijaniu, tęsknocie i poczuciu straty, zauważyłam, że moja mama w moim wieku wyglądała dużo poważniej niż ja, a babcia? babcia jeszcze bardziej!
moje dwie kochane kobiety z których jestem - strasznie za nimi tęsknię!

dosyć trucia, bo płyta się już drugi raz przekręciła - podsumuję sobie te 53 lata w dwóch słowach:
chcę więcej, czego i Wam życzę z całego serca!


jedna z piosenek Korteza:

DLA MAMY

i zdjęcie moich urodzinowych prezentów (na górze leży płyta Magdy Umer "Tak młodo jak teraz", a "Mały książę" to nie książka tylko film) 
 


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #805 dnia: Grudnia 30, 2015, 07:28:39 pm »
o moja ,"stara" młoda, młodsza koleżanko, na sentymenty cię wzięło? a mogę cię zapewnić,  że i 57 jest całkiem spoko, nawet chyba coraz bardziej z upływem lat jest spoko i na luzie.. tylko niektórzy zaakceptować muszą fakty nieodwracalne no i radować się wszystkim czym tylko można :)
to posiedź ciutkę w zadumie, porozmyslaj nad "losem jarzyny" ( niczego nie sugeruję  ;)), poczytaj i pooglądaj wspaniałe prezenty, posłuchaj Koreza- prawda, facet ma to cuś i może zaintrygowac swoją muzyką i ciesz się życiem ( wiem, ze potrafisz) no i byle do..BYstrej  ;D  życie jest piękne  :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #806 dnia: Grudnia 30, 2015, 07:32:55 pm »
Mag, piękne te Twoje przemyślenia...
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #807 dnia: Grudnia 30, 2015, 07:53:25 pm »

młoda nie jestem, to wiem, ale stara się nie czuję, ba! ja nawet tej 50 nie czuję! - i myślę teraz, czy to zawsze tak będzie? czy każdy tak ma? po 70 powiem to samo?
ha! rada sprawdzę i na pewno podzielę się spostrzeżeniami,
 


Haa  :D  Mag ja te nie czuję się 'staro'..... /a w ogóle co to znaczy ? / chociaż jestem przed zmianą_kodu_kreskowego za 2,5 roku  ???

Ps. Ja wcześniej Ci powiem jak jest po 'siedemdziesiątce' jak spotkamy się w B. z laseczkami  ztx  w Domu Bardzo Niespokojnej Starości !!!
 

listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #808 dnia: Grudnia 30, 2015, 07:57:14 pm »
mag mam podobnie z tymi latami 50 tymi ale lusterko nieubłagane,lecz nie czuje jeszcze bagażu ;D ,może tylko mniej się chce  :),
mag piękne te Twoje prezenty  :oklaski:
ściskam  :-*
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2015, 08:05:42 pm wysłana przez madzia_61 »
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #809 dnia: Grudnia 30, 2015, 08:04:12 pm »
Beksińskiego, to z góry mówię zazdraszczam  ;),
a "kolesia" na spokojnie sobie posłucham, nie znam chyba, włączyłam na chwilę, dykcję ma świetną, rozumiem słowa.