Autor Wątek: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"  (Przeczytany 407673 razy)

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #1155 dnia: Października 15, 2016, 05:11:57 pm »
a ja tam szkołę podstawową i średnią cudnie wspominam , nauczycieli i to co się w niej uczyłam , koleżanki i kolegów ,szkołą się żyło lekcje ,koła zainteresowań ,harcerstwo ,ha wagary były ,były na sama myśl mi się buzia śmieje  :D
Mag ok że już po ,dogrzewaj się  :-*,u mnie dzisiaj picówa ,wiatr okropny brryyy
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #1156 dnia: Października 15, 2016, 08:10:24 pm »
Ja przyjechałam do Zakopca na plener i leżę cały dzień z jakimś przeziębieniem w łóżku. Możecie coś poradzić?
Aktualnie mam nasmarowane stopy cytryną i w skarpetach. Piję herbatę z imbirem. Zaaplikowałam sobie kilka "sprajtów" z łychą wit.C w proszku każdy...i czekam.  Mam ibuprom i apap, myślicie żeby wziąć coś z tego na noc?
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #1157 dnia: Października 15, 2016, 08:38:12 pm »
jak masz gorączkę to tak, jak nie masz toto chyba wiele nie da
jak planujesz coś pić dziś/jutro to nie bierz apapu, ibuprom można ;)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #1158 dnia: Października 15, 2016, 08:39:23 pm »
Mnie przedwczoraj złapało i zupełnie nie kojarzę gdzie złapałam. Dbam o siebie (wit C, A, zdrowe jedzonko) jak nigdy wcześniej. Nóg nie smarowałam, wit C, wapno, chlorohinaldin do ssania, herbata z imbirem i tabcin (na objawy grypy i przeziębienia) połowę zalecanej dawki. Dziś już jest prawie dobrze. Obym nie zapeszyła

Zdrówka życzę, kiepsko na plenerze (i to jakim  :D ) chorować, gdy Tatry nas wabią swoim urokiem....
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline eliza

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 253
  • nie mogę się poddać gadowi!
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #1159 dnia: Października 17, 2016, 03:48:54 am »
Co do wątku szkoły, to ja muszę powiedzieć, że średnio było z zachwytem kiedyś, na wagary żadko mi sie zdarzało chodzic, ale teraz wspominam dobrze okres nauki i uważam, że był to fajny czas. Coć nie chciałabym drugi raz teraz go zaliczać. na tomiast na dzień dzisiejszy SZKOŁY MAM DOŚĆ ha ha ztx a "kija w dupie" mam nadzieję, że nie mam  xhc ztx ;)
22.10.2014,biopsja carcinoma ductale invasivum G3,3-,6.11.14 mastectomia,+ węzły pachowe/1z19 zajęty/ACx4 + 12x Taxol/1xtydzien/
08-09.15-dobre wyniki, 2miesięczny czas radości
7.10.15- przerzut do węzłów nadobojcz.5.11.15 - cisplatyna,3/4.2016 radio
od 6.16 cisza, 17.08.18 guz lewa pierś nierakowy

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #1160 dnia: Listopada 27, 2016, 10:56:07 pm »
znowu zwiedzam Edynburg  ztx

szybciej się ściemnia niż w maju i być może będę miała więcej czasu na siedzenie przy kompie, dlatego pomyślałam, że uda mi się wstawić codziennie jakąś fotkę,
dziś zwiedziłam pięknie położone ruiny Craigmillar Castle i Roslyn Chapel - to ta od Kodu Leonarda da Vinci (nie czytałam i filmu też nie widziałam, ale nawet w podziemiu kaplicy była o tym wzmianka)

zostawiam więc dwie fotki:
ławeczka na dziedzińcu Craigmillar Castle


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #1161 dnia: Listopada 27, 2016, 10:57:17 pm »
front Roslyn Chapel:


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #1162 dnia: Listopada 27, 2016, 11:09:02 pm »
ławeczka urocza, uwielbiam kamienne ławeczki, kosciół czy katedra imponująca, czytałam Kod, była tam scena końcowa w starym kościele - to pewnie ten :),
p.s. u nas (czyli u Ciebie też) spadł śnieg :), w końcu dzisiaj adwent się zaczął i taki symboliczny śnieg spadł,
pozdrowienia
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #1163 dnia: Listopada 27, 2016, 11:57:30 pm »
Byłam, byłam :) Piękne miejsce. I okolica urokliwa (przeszłaś ścieżką dookoła przez chaszcze aż do takiego wielkiego zamku na tyłach?). W Roslyn pracuje Polka-przewodniczka, sporo nam poopowiadała. Ponoć w podziemiach są kielich Graala, Arka Przymierza i fragment krzyża, na którym umierał Jezus. Legenda głosi, że przywieźli to templariusze z Jerozolimy. Podziemia są tak głębokie, że niemożliwe są żadne wykopaliska, aby legendy sprawdzić, a wejścia zostały zasypane w XV w. i od tamtego czasu nikt w nich nie był.
Pieniądze za możliwość nakręcenia Kodu Da Vinci fundacja opiekująca się Kaplicą przeznacza na renowację. No i kasa za bilety; drogiiiieeee... ;D A od czasu filmu turystów cała masa :) Za to warto przyjść w na mszę (kościół reformowany), bez bile†ów ;) za to mniejsza możliwość pooglądania niezwykłych rzeźbień, zdobień, fresków.

Mag, jakże ja Ci zazdroszczę. Pokochałam Szkocję bardzo. Mogłabym tam zamieszkać. Nawet klimat bym polubiła ;)

Offline Beatrycze

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #1164 dnia: Listopada 28, 2016, 11:35:12 am »
Świetnie masz Mag, pozazdrościć. Buziaki Przyjemnego zwiedzania

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #1165 dnia: Listopada 28, 2016, 10:13:06 pm »
agawo, to i ode mnie 27 funciaków pójdzie na dbanie o kaplicę, choć sądzę, że te bajki o św.gralu to... bajki...
przez pole do ruin zamku nie dotarłam, bo... zapomniałam,
tak się zachwycałam kamiennymi rzeźbami, że dopiero w drodze powrotnej spojrzałam na kartkę_ściągę i okazało się, że miałam jeszcze przez pole brnąć w stronę zamku,
cóż jest powód do powrotu  ;D

dziś wróciłam do dzielnicy portowej Leith, która kiedyś była odrębną miejscowością i do dziś jej mieszkańcy podkreślają swą odrębność,
łaziłam 3 godziny, przez chwilę nawet wyszło słońce, nie wiało - a w maju wiatr chciał łeb urwać

oto obrazki ze spaceru:

 


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #1166 dnia: Listopada 28, 2016, 10:14:13 pm »
cudowne miejsce to nabrzeże


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #1167 dnia: Listopada 28, 2016, 10:14:53 pm »
czuję, że jeszcze tu wrócę


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #1168 dnia: Listopada 28, 2016, 10:17:42 pm »
łaziłam 3 godziny

niemożliwe i żyjesz  ;)  :-*

A nabrzeże jak nabrzeże, ale oko fotografki i ujęcie zachwycające  :oklaski:
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #1169 dnia: Listopada 28, 2016, 10:33:08 pm »
Nie mogę się z Daną zgodzić ;) - fotografka też oczywiście pierwsza klasa :), ale na pewno jest tam piknie :)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)