Autor Wątek: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"  (Przeczytany 406848 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #1545 dnia: Października 29, 2017, 06:10:42 am »
Jak  dziś  się czujesz kochana ?
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #1546 dnia: Października 29, 2017, 09:30:10 am »
Ból mięśni od temperatury, jak dasz radę, może nie zbijaj temperatury (przynajmniej do 38,5) niech ona zabija wirusidło
Cpr bym powtórzyła, by sprawdzić co z tym stanem zapalnym  ???
Przytulam  :-*
Wichura, deszcz za oknem, trochę sprzyja leżeniu  :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #1547 dnia: Października 29, 2017, 02:57:45 pm »
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #1548 dnia: Października 29, 2017, 04:44:50 pm »
Eee dobre  xhc

A co do soli to gdzieś przeczytałam ze himalajska jest podrabiana !!!
Zrobiłam test na gruboziarnistej: łyżeczka soli rozpuszczona w 1/2 szkl wody  8) .. jesli jest na dnie szkl gęsty ciemno_różowy osad to jest podrabiana. Ponoć dodają jakieś glinki  ::((
To samo zrobiłam z morską. Było coś na dnie szkl ale nie takie gęste jak z himalajskiej ...

Ps... a ja się dziwiłam dlaczego na ziemniakach solonych himalajską taki zostaje 'różowy' osad  ::((
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #1549 dnia: Października 29, 2017, 06:25:08 pm »
chciałam odtrąbić znalezienie winnego, ale tak do końca to właściwie nie wiem...
ale od początku

dzięki amadkowi - amadku  :-*:oklaski:   i wielkie dzięki! - wpadłam na trop, bo amad pamiętał, a ja nie, że brałam po gastroskopii lek wskazany po zabiegu, miałam tam jakieś przekrwienie ścian żołądka i kazali wziąć jakiś lek z grupy inhibitorów pompy protonowej,
no to przyjaciel rodziny mi przepisał zulbex - brałam 28 dni, jak kazali - zakończyłam 25 września, pierwsze trzy dni gorączki i bóli mięśniowych miałam po tygodniu, potem dwa tygodnie przerwy i znowu trzydniówka,
a te dwa incydenty październikowe, to już po ponad 3 tygodniach od ostatniej tabletki...

patrzcie w możliwe skutki uboczne, imponująca lista - dla ułatwienia pogrubasiłam moje dolegliwości:


Często: zakażenie, bezsenność (trudności z zasypianiem), bóle głowy, zawroty głowy, kaszel, zapalenie gardła (ból gardła), zapalenie błony śluzowej nosa (katar), biegunka, wymioty, nudności, bóle brzucha, zaparcia (zatwardzenie), wzdęcia (wiatry), ból bez wyraźnej przyczyny, ból pleców, astenia (osłabienie), objawy jak w grypie. Niezbyt często: nerwowość lub senność, zapalenie oskrzeli, zapalenie zatok, niestrawność, suchość w jamie ustnej, odbijanie się ze zwracaniem treści żołądkowej lub gazu, wysypka, zaczerwienie skóry, bóle mięśni i stawów, skurcze nóg, złamanie szyjki kości udowej, nadgarstka lub kręgosłupa, zakażenie dróg moczowych, bóle w klatce piersiowej, dreszcze, gorączka, zmiany w wynikach badań krwi obrazujących czynność wątroby. Rzadko: anoreksja (utrata apetytu), depresja, nadwrażliwość, zaburzenia widzenia, zapalenie błony śluzowej żołądka, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaburzenia smaku, problemy z wątrobą, świąd, pocenie się, pęcherze skórne, problemy z nerkami, zwiększenie masy ciała, zmiany dotyczące krwinek białych, małopłytkowość. Bardzo rzadkie: ciężkie reakcje skórne. W razie wystąpienia zaczerwienia skóry z pęcherzami lub złuszczanie należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku Zulbex i skontaktować się z lekarzem. Przyjmowanie leku Zulbex może powodować senność. W takim przypadku nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

no i było fajnie, bo lekarz (internista) któren mi to przepisał, skłania się ku temu, że mamy winowajcę, bo skoro inne przyczyny wykluczone, a w ulotce wymieniają moje objawy, to nie ma co kombinować,
powiedział też, że nie wie jak długo taki lek pozostawia skutki uboczne, bo u każdego inaczej, są ludzie, co biorą leki tego typu miesiącami i nic im nie jest,

a dziś lekarka z izby (lekarz chorób wewnętrznych, toksykolog) mówi, że to za długo się utrzymuje i lek powinien po 2 tygodniach już się ze mnie wypłukać, a skoro gorączkuję, to powinnam wziąć antybiotyk (!) bo może mam jakieś zakażeni bakteryjne...

dziś temperatura w okolicy 37 tylko..

nie wiem, co robić, nie chcę truć wątroby antybiotykiem, wydaje mi się, że lepiej poczekać, ale nie chcę się też załatwić na własne życzenie...
ech...


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #1550 dnia: Października 29, 2017, 06:50:45 pm »
tez o tym pomyślałam czy nie po  leczeniu nie wiedziałam tylko jak długo je miałas, ale doszłam do wniosku , ze pierwsza wzięłabyś  to pod lupę  no i lekarz rodzinny
tez nie wydawało mi się by te "ataki"  miały  wracać cyklicznie , chyba ze były czyms sprowokwane - np. podrazniona już watroba dostala jakiegoś kopa, no nie wiem np. wino?  bo tłuszczów raczej unikasz
pierwsze to chyba lekarz powinien ci się zapytać  czy brałas jakes leki ostatnio?
myślę, ze toksykolog wie co robi i ja wzięłabym ten antybiotyk  ( albo poczekaj jeszcze, zrob kolejne badania sprawdzające)
 wracaj już do zdrowia szybciuteńko :-*  a ob.  jakie masz ?
kurde tez chyba musze sprawdzić swoja krew bo ja brałam 4 rodzaje lekow, inhibitor także ( dwa tygodnie) , dwa antybiotyki i cosik jeszcze tydzień
trzymałam jednak ścisła dietę w tym czasie , ale kto wie ? wiem tylko, że pozbyłam się helikobactersów
chociaż skończyłam leczenie na początku sierpnia to dość dawno
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2017, 06:59:22 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #1551 dnia: Października 29, 2017, 07:02:34 pm »
Brawo Mag ,oby to faktycznie tak było. :oklaski: :oklaski:37 stopni ,to nie gorączka ,to również może być wina termometru.Jak była wnusia ,to syn kupił dwa ( ja w domu miałam trzeci) różnica we wskazaniach była ok 1 stopnia .
Natalia

Offline anka21

  • Swojaki
  • Zadomowiona
  • *
  • Wiadomości: 1366
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #1552 dnia: Października 29, 2017, 07:03:00 pm »
Mag trop niezły ztx. Może to być od leków stad problemy z watróbką. Poza tym każdy organizm inaczej reaguje  jednego po dwóch tygodniowych substancji nie będzie w organizmie a u innych będzie 4 tygodnie. To jak z wirtualnym alkomatem :). Oprócz tego mogłas złapać jakiś wirus i przy osłabionym organizmie tak wraca.
Wracaj szybko do zdrowia a i dokładne badania na borlkę tez zrób
życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiesz na co trafisz...
Moja mama po wycięciu raka piersi lewej w 2011.
pT1cMONO, Er 100%, Prg 100%, Her-.
Leczenie: 20 lamp, tamoksyfen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #1553 dnia: Października 29, 2017, 07:30:33 pm »
tez o tym pomyślałam czy nie po  leczeniu nie wiedziałam tylko jak długo je miałas, ale doszłam do wniosku , ze pierwsza wzięłabyś  to pod lupę  no i lekarz rodzinny
(...)
pierwsze to chyba lekarz powinien ci się zapytać  czy brałas jakes leki ostatnio?
myślę, ze toksykolog wie co robi i ja wzięłabym ten antybiotyk  ( albo poczekaj jeszcze, zrob kolejne badania sprawdzające)
 wracaj już do zdrowia szybciuteńko :-*  a ob.  jakie masz ?


Amorku, ta lekarka na izbie mnie pytała, czy biorę jakieś leki na stałe i co brałam podczas tych moich incydentów,
a ja całkowicie zapomniałam o tym leku, bo nawet o kolonoskopii jej mówiłam, jak mi gniotła brzuch, że mam OK i gastroskopia nawet mi do głowy nie przyszła...  ::(( nie wiem, czy gdyby nie amad, to bym sobie przypomniała o tym...
a rodzinna nie wiedziała o leku, bo przepisał mi go doktor rodzinny mojego męża  :-[

a ob już się nie bada, tylko CRP - donoszę tu o jego spadku od poniedziałku 43,5 do piątku 10,5 (norma do 5)


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #1554 dnia: Października 29, 2017, 07:38:06 pm »
ale żeby po inhibitorze pompy protonowej takie cyrki  :o
toż to te wszystkie polprazole  i.t.p. ludziska miesiącami biorą...ja sama całą chemię łykałam, żeby mi kwas jeszcze bardziej żołądka nie wypalał...a wcześniej leczyłam helikobacter i tez to łykałam długo
musiało Ci się z jakąś infekcją zbiec to leczenie i objawy sie nasiliły
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #1555 dnia: Października 29, 2017, 07:53:05 pm »
Amorku, ta lekarka na izbie mnie pytała, czy biorę jakieś leki na stałe i co brałam podczas tych moich incydentów,
a ja całkowicie zapomniałam o tym leku, bo nawet o kolonoskopii jej mówiłam, jak mi gniotła brzuch, że mam OK i gastroskopia nawet mi do głowy nie przyszła...  ::(( nie wiem, czy gdyby nie amad, to bym sobie przypomniała o tym...

mag, chyba zaś zryty beret się odezwał  ;)

kurde tez chyba musze sprawdzić swoja krew
Amorku, przecież Ty jesteś okazem zdrowia!  :)
pamiętam Twoje ostatnie wyniki z badania krwi, a zwłaszcza z cholesterolu
  :P
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2017, 08:04:12 pm wysłana przez Becia »
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #1556 dnia: Października 29, 2017, 08:05:27 pm »
A niby takie "niewinne" lekarstwo  :o
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #1557 dnia: Października 29, 2017, 08:19:49 pm »
mag ob. tez się bada, pediatra nam tłumaczyła, ze  ob. bardziej wskazuje  na zakażenie bakteryjne, a CRP wirusowe - to badanie  w przedziale 10-30 wirusowka, a o wiele wyższe to już przeważnie bakteryjne. Nawet ASO jeszcze się sprawdza, gdy jest podejrzenie o streptococus. ( rozmaz krwi tez potrafi pokazac jakiego typu może to być zakażenie) Ciekawe czy ta fosfataza tez już spadła.
CRP spada, jest prawie w normie bo do 10 się nie przejmują za bardzo  więc pewnie załapałas  wcześniej na osłabiony organizm dodatkowego wirusa , pogoda sprzyja , ale wynik pokazuje, ze wszystko złe mija. TRzeba tylko zadbac o wątrobę by wróciła. do pełnej zdrowotności . Ja po tym silnym leczeniu od razu zaczęłam łykac eseentiale forte , cały czas tez probotyki,m.in. multilak.
Beciu dzięki za wiarę we mnie, ale cholesterol całkowity miałam ostatnio przekroczony koło 210. Z tym , ze mam bardzo wysoki HDL i on zawyża mi tamten wynik. Miałam tez pierwszy raz ALAT ( albo aspat nie pamiętam) w górnej granicy nawet ciut wyżej ,a zawsze był pośrodku. Na ostatnim ( niedawno) USG całości, wszystko dobrze  ,ale pierwszy raz  w zyciu jakas mala torbiel w korze nerki!!! wprawdzie lekarz oznajmił mi, ze mam zaraz o niej zapomnieć bo nic nie oznacza, ale? dlaczego się pojawiła? no tak, wiem, starośc :)  no i może jednak to mięso które przy diecie OLka zaczęłam jadac
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2017, 08:23:18 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #1558 dnia: Października 29, 2017, 08:33:06 pm »
takie cuś znalazłam, pokrywa się z tym , co mówiła pediatra
https://silesion.pl/bakteria-czy-wirus-stawiamy-diagnoze-01-03-2017
jak ob. to najlepiej z rozmazem krwi- tak się szuka u dzieci , najłatwiej jest zdiagnozować bobasa, który nie powie co go boli, my jutro z Iwem na kontrolne badanie krwi po półrocznym spokoju po szpitalu
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2017, 08:34:58 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline anka21

  • Swojaki
  • Zadomowiona
  • *
  • Wiadomości: 1366
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #1559 dnia: Października 29, 2017, 09:08:56 pm »
Ob i CRP jest bardzo czule w stanie zapalnym.Nawet zepsuty ząb podniesie nam wartości. Najlepiej CRP u Ib zrobic z rozmazem ręcznym ilościowym i procentowym. To powiedział mi moj wujek lekarz 😀😀 Co do wyników wątroby to to bardzo możliwe ze lek tak podniósł wyniki wątrobowe.Jesli lekarz sugeruje antybiotyk .to poczekaj,w Kanadzie za nim przepisze antybiotyk zawsze zleca badania,ponieważ jedna pacjentka za przepisanie jej antybiotyku chciała go podać do komisji lekarskiej.najepiej zrób jutro badania  krwi i dopiero wtedy ewentualnie antybiotyk.Tyle skonsultowałam prze telefon😀 Oczywiscie sama zdecyduj i skonsultuj z Twpim lekarzem😀
życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiesz na co trafisz...
Moja mama po wycięciu raka piersi lewej w 2011.
pT1cMONO, Er 100%, Prg 100%, Her-.
Leczenie: 20 lamp, tamoksyfen 5 lat