Autor Wątek: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"  (Przeczytany 403992 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #720 dnia: Listopada 05, 2015, 05:23:12 pm »
albo nieboszczyka w pończochach. w sumie to nawet akcja w prosektorium mogłaby być...

przepraszam za nietakt  ,ale wyobraźnia metki wywołała  u mnie  szaleńczy  atak xhc xhc xhc
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #721 dnia: Listopada 05, 2015, 05:26:57 pm »
to nie konkurencja, znalazłam "tłumaczenie" firmy:

Właścicielka firmy w rozmowie z Wirtualnymi Mediami. - Starałam się powiedzieć, że życie biegnie nieubłaganie. Że gonimy często za rzeczami, które z pewnej perspektywy nie mają najmniejszego znaczenia. Że jesteśmy dla siebie niemili i nietolerancyjni. A kiedy kogoś zabraknie, wówczas zdobywamy się na refleksję i próbę usprawiedliwienia siebie. Motto zaczerpnięte od księdza Twardowskiego idealnie wpisywało się w klimat tego billboardu. To kolejny, społeczny wymiar tej kampanii - tłumaczy Małgorzata Rosołowska-Pomorska, właścicielka firmy Adrian.

współczuję tej pani wyczucia co do czego idealnie pasuje


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #722 dnia: Listopada 05, 2015, 05:41:11 pm »
Ta pani w ogóle mało kumata, takie tłumaczenie  ::((
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #723 dnia: Listopada 05, 2015, 08:41:53 pm »
Czytałam kiedyś wywiad z tą panią - zrobił na mnie dobre wrażenie; mówiła sensownie, choć (jak przyznała) motywy reklam sa jej autorskimi pomysłami oraz jej pracownic, a nie speców od marketingu. Widziałam bilbordy z kobietą na wózku inwalidzkim, widziałam z aktorkami spektaklu Klimakterium, widziałam z Amazonką, z mężczyznami w rajstopach. Żaden z nich nie obraził mojego poczucia ani estetyki ani wyczucia społecznego; powiem więcej: po cichu przykalskiwałam i trzymałam kciuki. Teraz jestem zniesmaczona, nawet urażona - wykorzystaniem tematu śmierci w reklamie produktu nie dość że doczesnego, to jeszcze hm… trywialnego. Żenada….  :(
Swoją drogą jestem ciekawa jak ma się ta konkretna akcja reklamowa do wysokości sprzedaży  ??? ::) Kilka tygodni temu, gdy te bilbordy zawisły  - internet zatrząsł się z oburzenia; w wa-wie dość szybko zostały pozdejmowane ;)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #724 dnia: Listopada 05, 2015, 08:44:54 pm »
Bezmózgowcem trzeba być, żeby taka reklamę proponować  >:(
Obrzydlistwo, brak smaku i taktu, po takiej reklamie, nigdy bym nic w tej firmie nie kupiła  :P
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #725 dnia: Listopada 06, 2015, 09:07:50 am »
agawo,
myślę dokładnie jak Ty - tamte reklamy były OK,
ta z amazonką (znaną nam laską z Poznania) miała nawet odpowiednie hasło "Uwierz! Rak. To się leczy"

i razem z reklamami z Moniką Kuszyńską na wózku i starszymi laskami z Klimakterium czy taką puszystą lasencją, a nawet z Felicjańską z podpisem "Uzależniona, ale nie gorsza" - pod wspólnym hasłem producenta "Adrian kocha wszystkie kobiety" była zrozumiała i niosła przynajmniej dwa przesłania: 1. producent robi rajstopy dla wszystkich kobiet, 2. w reklamie może wystąpić każda kobieta, nie musi być super_laską_z_agencji modelek
a być może i trzecie: nie wstydzimy się niepełnosprawności, naznaczenia

a ta reklama cmentarna mnie uraziła, wszystkim: pozą tej podkasanej laski przytulającej się do grobowca, hasłem z Twardowskiego i wywaleniem tego akurat pierwszolistopadowo,
a już tłumaczenie właścicielki firmy i pomysłodawczyni tej reklamy, że reklama ma wymiar społeczny, czyli ma nas czegoś nauczyć, to już mnie rozłożyło na łopatki, z bezsilności...

Adrianie, może Ty kochasz wszystkie kobiety, ale je mówię Ci stanowczo: spadaj!






rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #726 dnia: Listopada 06, 2015, 06:08:36 pm »
oj tak :) ten bilbord z taką puszyście apetyczną kobietą był super :)
Pozostałe też.
Teraz absolutne pudło. Normalne dno  ::)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #727 dnia: Listopada 06, 2015, 08:33:54 pm »
Ale przecież właśnie chodzi o to w tej reklamie, aby gadać na jej temat.
Obojętnie jak, ale aby to robić. Pomińmy to lepiej zasłoną milczenia  ;)

Offline latek

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 802
    • Arabia Saudyjska oczami Polaka
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #728 dnia: Listopada 06, 2015, 09:15:32 pm »
Ale przecież właśnie chodzi o to w tej reklamie, aby gadać na jej temat.
Obojętnie jak, ale aby to robić. Pomińmy to lepiej zasłoną milczenia  ;)

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Ta reklama ma wywoływać kontrowersje i przez to zapadać w pamięć
Motto
"Najlepszym sposobem korzystania z życia jest żyć w sposób niebezpieczny.
Życie przeżywa się intensywnie dopiero wówczas, kiedy ani na sekundę nie zapomina się, że można je w każdej chwili stracić"
pułkownik Thomas Michael Hoare
("Mad Mike" Hoare)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #729 dnia: Listopada 06, 2015, 09:34:54 pm »
eh, dla mnie oni byli do dupy od dawna
sugerowanie, że coś się może zmienić po mastektomii w dziedzinie kupowania rajstop, to więcej niż idiotyzm; jak tracę cyc, to rajstopy wciąż mi są potrzebne takie same, to już ta cmentarna reklama, choć dno totalne, ma więcej logiki, bo nacieszyć się noszeniem rajstop przed śmiercią to można

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #730 dnia: Listopada 07, 2015, 12:20:42 am »
Ale przecież właśnie chodzi o to w tej reklamie, aby gadać na jej temat.
Obojętnie jak, ale aby to robić. Pomińmy to lepiej zasłoną milczenia  ;)

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Ta reklama ma wywoływać kontrowersje i przez to zapadać w pamięć

a ja się nie zgadzam, skoro moje gadanie jest na "nie", to po co ono komu?
co z tego, że reklama zapadła mi w pamięć?
mój mózg nadal działa, może troszkę wolniej niż kiedyś, ale ciągle przyczynę ze skutkiem potrafi powiązać,

ja na bank rajstopek Adriana nie kupię


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #731 dnia: Listopada 07, 2015, 05:12:53 am »
Istotnie, ważne jest aby zapamiętać, czego mam NIE kupić.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline eliza

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 253
  • nie mogę się poddać gadowi!
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #732 dnia: Listopada 07, 2015, 05:55:21 am »
 A ja Wam babki powiem, że od Adriana nie kupuję, bo jak rok temu szłam na CO Warszawa-Ursynów, to w drodze tuz przed wejściem, poczułam jak mi gumeczka turlu turlu bo bioderkach zrobiła i gdyby nie moje jeszcze przedchemiczne bystre myślenie to bym przez korytarz szła z rajstopkami przy kolankach lub kostkach o zgrozo a do onkolożki dodarłabym jak gołodupiec a to nie ginekolożka tylko cyckowa była. Ale udało się i przez kieckę złapałam pod bioderkiem i jak człowiek do WC dotarłam. Alem co się napociła to napociłam... uff.   odtąd basta z Adrianem i jak widać warto, bo reklama mówi za się sama. :oklaski:
22.10.2014,biopsja carcinoma ductale invasivum G3,3-,6.11.14 mastectomia,+ węzły pachowe/1z19 zajęty/ACx4 + 12x Taxol/1xtydzien/
08-09.15-dobre wyniki, 2miesięczny czas radości
7.10.15- przerzut do węzłów nadobojcz.5.11.15 - cisplatyna,3/4.2016 radio
od 6.16 cisza, 17.08.18 guz lewa pierś nierakowy

Offline eliza

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 253
  • nie mogę się poddać gadowi!
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #733 dnia: Listopada 07, 2015, 06:03:16 am »
 A i dodam , że ja też po czterdziestce, na dziś 40+ vat% 11, jeśli dobrze ten szyfr rozgryzłam.
Ale Lulu z tą setunią to chyba coś ściemniasz cha cha..Aparatka z Ciebie no, no
A dla wszystkich buziaczki i :oklaski: :oklaski: bxu
22.10.2014,biopsja carcinoma ductale invasivum G3,3-,6.11.14 mastectomia,+ węzły pachowe/1z19 zajęty/ACx4 + 12x Taxol/1xtydzien/
08-09.15-dobre wyniki, 2miesięczny czas radości
7.10.15- przerzut do węzłów nadobojcz.5.11.15 - cisplatyna,3/4.2016 radio
od 6.16 cisza, 17.08.18 guz lewa pierś nierakowy

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: "Mówię to, co myślę, a myślę, co mi się podoba"
« Odpowiedź #734 dnia: Listopada 07, 2015, 09:20:10 am »
A ja Wam babki powiem, że od Adriana nie kupuję, bo jak rok temu szłam na CO Warszawa-Ursynów, to w drodze tuz przed wejściem, poczułam jak mi gumeczka turlu turlu bo bioderkach zrobiła i gdyby nie moje jeszcze przedchemiczne bystre myślenie to bym przez korytarz szła z rajstopkami przy kolankach lub kostkach o zgrozo a do onkolożki dodarłabym jak gołodupiec (...)

Dzięki takiej gumce, ale w majtach moja kiedyś-tam szefowa poznała męża. Szła na randkę (z innym facetem) i nagle doznała tego samego uczucia co Ty eliza. Stanęła dyskretnie koło jakiejś wystawy i obok kosza i pozwoliła, by majtasy opadły. Wsunęła je stopą za kosz i odeszła. Gdy ponownie się zatrzymała ktoś do niej podszedł i włożył rękę do kieszeni. To był własnie pan Staś. Na randkę nie dotarła. A ze Stasiem żyli sczęśliwie ponad 30 lat...
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.