Autor Wątek: Gwiazdka 2018  (Przeczytany 15136 razy)

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Gwiazdka 2018
« Odpowiedź #45 dnia: Grudnia 24, 2018, 10:00:06 pm »
Wesołego świętowania chrześcijanom, agnostykom, ateistom i poganom!!! 🍽🎄
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Gwiazdka 2018
« Odpowiedź #46 dnia: Grudnia 24, 2018, 11:50:12 pm »
Mecia xhc xhc xhc

I tak pewnikiem wigilia była bardziej udana od mojej  :)         ::)

Ja spokojnych wsiem życzę :-*

Roza ;D

Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Gwiazdka 2018
« Odpowiedź #47 dnia: Grudnia 25, 2018, 06:39:16 pm »
Wesołych Świąt... :-* :-* :-*

Offline Yola13

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Gwiazdka 2018
« Odpowiedź #48 dnia: Grudnia 25, 2018, 09:58:34 pm »
🌲SPOKOJNYCH  I  RADOSNYCH  ŚWIĄT 🌲

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Gwiazdka 2018
« Odpowiedź #49 dnia: Grudnia 25, 2018, 11:26:29 pm »
Spokojności, uśmiechu, dobrych chwil  :-* :-* :-*

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Gwiazdka 2018
« Odpowiedź #50 dnia: Grudnia 26, 2018, 01:29:59 pm »
Nic na to nie poradzę, że mi te święta nic nie wnoszą. My się z rodziną spotykamy co tydzień i wesoło bawimy przy tej okazji. Wymiar religijny, to już w ogóle nie moja bajka, omijana dodatkowo szerokim łukiem. Jestem raczej znudzona i rozdrażniona ( zwłaszcza tymi nieustającymi kolędami w interpretacji "a la Górniak"). Mam nadzieję, że stać mnie kiedyś będzie na rodzinne wyjazdy w tym 'magicznym" czasie i to daleko.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Gwiazdka 2018
« Odpowiedź #51 dnia: Grudnia 26, 2018, 02:27:29 pm »
Trochę mnie zachmurało. Jak wysyłałam rano w wigilię wiadomości z życzeniami odczułam ileż z moich kontaktów zapisanych w telefonie już nigdy nie odbierze wiadomości. I tak mnie jakoś naszło. Nie chcę ich usuwać (przecież z nimi są związane choćby wiadomości SMSowe). Ale tak jakoś smutaśnie mi się zrobiło.

Wymiar religijny świąt. Tak, dla mnie jak najbardziej. Ale nie w każdym kościele. Mamy swoje ulubione. Tam z nadzieją klękamy przed nowonarodzonym Jezusem, przypominając sobie, że najważniejsze to odnaleźć go we własnym sercu. Uwielbiam śpiewać kolędy (to jedyny czas, w którym lubię kościelne śpiewy). Wychodzę luźno z założenia, że ten kto śpiewa modli się podwójnie, a ten kto przy tym fałszuje (potrójnie). Choć wczoraj w katedrze stał za mną dyrektor naszej onkologii i jak zaśpiewał "Chwała na wysokości" to … chyba nawet było "popiątnie" ;-)

I lubię świąteczne jedzenie. I luz i rodzinną bliskość, która tym dniom towarzyszy.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Gwiazdka 2018
« Odpowiedź #52 dnia: Grudnia 26, 2018, 08:26:25 pm »
Może to i nie na miejscu, ale ja się cieszę, że już po tych całych świętach. Nie lubię świąt tak ogólnie, a jakoś BN szczególnie, od dziecka tak mam. Irytuje mnie ten wieczorny, tajemny, świecowy nastrój... Luz i rodzinna bliskość, hm...
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Gwiazdka 2018
« Odpowiedź #53 dnia: Grudnia 26, 2018, 09:25:39 pm »
Też się cieszę.
Choć tegoroczne święta przebiegły u nas zaskakująco bezproblemowo.
Mimo wszystko dobrze, że to już koniec.
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Gwiazdka 2018
« Odpowiedź #54 dnia: Grudnia 27, 2018, 12:33:06 am »
Z jednej strony uwielbiałam i te zimy i śnieg skrzypiący pod nogami gdy się szło na pasterkę i ubieranie choinki i to, ze było w domu tyle osób i że było wspólne śpiewanie i pachniało sianem, zarówno spod choinki jak i z wypchanych sienników, na których spali ci, co się nie pomieścili na łóżkach. I świat mojej wyobrażni… Niestety im byłam starsza tym więcej widziałam przemocy, tym bardziej mi przykro było gdy młodsze siostry cioteczne uciekały się wypłakać w krzakach, drażniły mnie złośliwości kobiet w kuchni i agresja alkoholowa mężczyzn. Dlatego cieszę się, że od kilkunastu lat spędzam te święta za granicą i wcale nie świętuję. A jednak żal, że dorośli schrzanili mi najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Basia75

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1861
Odp: Gwiazdka 2018
« Odpowiedź #55 dnia: Grudnia 27, 2018, 11:02:26 am »
Super że już po  ;D
Już wczoraj miałam problemy aby nie zabrać się za szycie  :P
Dzielnie się trzymałam cały dzień ale wieczorem przy filmie druty poszły w ruch  >:D
Szczęścia nie można kupić.Ale można je sobie urodzić.:)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Gwiazdka 2018
« Odpowiedź #56 dnia: Grudnia 27, 2018, 11:49:58 am »
ja wczoraj miałam 18 osob na obiedzie ( na Wigilię 16)  głownie jako kucharz udzielał się mężulek i nawet super  było, wczoraj pośpiewaliśmy i teraz można odpoczywać! Wesołego po świętach! :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Gwiazdka 2018
« Odpowiedź #57 dnia: Grudnia 27, 2018, 03:53:33 pm »
Super że już po  ;D
Już wczoraj miałam problemy aby nie zabrać się za szycie  :P
Dzielnie się trzymałam cały dzień ale wieczorem przy filmie druty poszły w ruch  >:D
Basiu co tak szyjesz???? Może po moim remoncie cosik by się Tobie przydało... napisz na priv. Buziaczki

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Gwiazdka 2018
« Odpowiedź #58 dnia: Grudnia 27, 2018, 09:33:18 pm »
Święta i po Świętach  :(
Było wesoło, gwarnie i rodzinnie. Dzieci nie sposób było uciszyć, wariacjom nie było końca. Zasypiały dobrze po dwunastej. Nareszcie cisza  ztx
Dla mnie Święta mają: przede wszystkim wymiar religijny, lubię spotkania rodzinne, lubię potrawy wigilijne i lubię je przygotowywać. No i śpiewać kolędy uwielbiam, choć wg oceny Anci, śpiewając, raczej modlę się pięciokrotnie  ;)
Ale też miło, gdy już jestem w swoim domku (Święta u syna) i nic nie muszę, chyba, że zechcę  >:D ztx
Droga dziś raczej kiepska. Wracaliśmy już o zmroku. Do tego deszczyk. Już jestem prawie rozpakowana, a moje zmęczenia w skali 1:10, oceniam na 9. Tylko wanna i łóżeczko
ale najpierw nadrobię zaległości forumowe. Na to naprawdę nie było czasu
Poza tym goniłam wnuki od komórek, laptopów, więc nie mogłam nie dać dobrego przykładu. Zaraz by mi odpalili, " a babcia to może"  ;)
Obyśmy wszyscy dożyli kolejnych Świąt. Tego Wam i sobie życzę i byśmy znowu pomarudziły, co upichcić, czy spotkania rodzinne, czy może podróż do ciepłych kraj, albo w ośnieżone góry...
Tylko upraszam o reklamy przedświąteczne nie wcześniej, jak w grudniu
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Basia75

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1861
Odp: Gwiazdka 2018
« Odpowiedź #59 dnia: Grudnia 28, 2018, 10:07:17 am »
Basiu co tak szyjesz???? Może po moim remoncie cosik by się Tobie przydało... napisz na priv. Buziaczki

Maju,szyję prawie wszystko  :) Głównie to co się dobrze sprzedaje i przyniesie mi trochę grosza.
Obecnie ubranka i akcesoria dla lalek.
Wypłukałam się na święta prawie całkiem,trzeba się odbić ale ciężko z tym,ludzie też nie mają kasy z końcem roku.
Szczęścia nie można kupić.Ale można je sobie urodzić.:)