Autor Wątek: Xanderla i Clarzole  (Przeczytany 33404 razy)

Offline AniaM

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 118
Xanderla i Clarzole
« dnia: Stycznia 22, 2019, 08:41:13 pm »
Dzisiaj miałam konsylium i lekarze ustalili moje leczenie. Dostałam od razu w brzuch implant Xanderla i codziennie mam brać rano 1 tab. Clarzole  - tak przez 4 miesiące aby zmniejszyć guz a potem ponowne konsylium i operacja. Czy któraś z Was miała takie leczenie przed operacją i jak to znosiła? Czy to znaczy, że miesiączka już nie wróci?
Cieszę się, że już zaczęło się jakieś leczenie ale myślałam, że najpierw wytną to paskudztwo.  :-[
"My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano." GANDALF

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Xanderla i Clarzole
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 22, 2019, 10:08:08 pm »
Ta xanderla to pewnie jak zoladex. Bierze się co 28 dni, ma za zadanie zablokować pracę jajników.
Clarzole biorę teraz, przy pierwszym razie miałam tamoxifen.
Miałam 32 lata, gdy zaczęłam brać zoladex. Po odstawieniu miesiączka wróciła, chyba po 3 miesiącach od zaprzestania.
Czy równolegle bierzesz chemię czy tylko hormony?
Ile masz lat?
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline AniaM

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Xanderla i Clarzole
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 23, 2019, 12:57:28 pm »
betty mam 48 lat więc chyba już chcą wymusić menopauzę. Nie wiem tylko czy dalej będą ciągli takie leczenie czy te 4 miesiące zastrzyków wystarczy aby jajniki przestały pracować. Mam tylko leczenie hormonalne bez chemii. Po biopsji guza i daniu tam znacznika szybko mi się on powiększył (co mnie martwi). Podejrzany węzeł chłonny mam czysty więc chcą tylko zmniejszyć guz a potem mastektomia.
Czy w czasie leczenia Zoladexem pojawiały się jeszcze krwawienia i jak długo go brałaś, jak się czułaś. Jak teraz znosisz Clarzone bo jak poczytałam ulotki to totalna załamka.
"My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano." GANDALF

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Xanderla i Clarzole
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 23, 2019, 01:03:06 pm »
A dlaczego amputacja piersi? czy nie lepiej spytac o oszczędzającą skoro węzły są czyste?
Natalia

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Xanderla i Clarzole
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 23, 2019, 01:10:40 pm »
No właśnie, nic ci nie wspominali o oszczedzajacej?
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline AniaM

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Xanderla i Clarzole
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 23, 2019, 01:25:49 pm »
Lekarz mówił o amputacji bo guz dość duży i naciekowy umiejscowiony głęboko a do tego sporo torbieli i ciągłe stany zapalne piersi. Będę miała również badanie genetyczne. Trochę jestem tym wszystkim skołowana bo myślałam, że pierwsze wytną i potem dalsze leczenie a tak jeszcze 4 miesiące noszenia paskudztwa i nie wiem co dalej.
"My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano." GANDALF

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Xanderla i Clarzole
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 23, 2019, 02:03:51 pm »
Aniu, brałam zoladex 5 lat, równolegle z tamoxifenem. Nie krwawiłam, a jajniki dosłownie się zasuszyły.
Po wznowie miałam usunięty profilaktycznie cały dół, więc zoladex nie był już potrzebny. Raz wzięłam, jeszcze przed operacją ginekologiczną.
Clarzole biorę już trzeci rok. Jest w porządku. Tylko w porównaniu do tamoxifen biorę go wieczorem, nie rano. Ważne, żeby o jednakowej godzinie.
Ja z tych, co przestały czytać ulotki...

Gdzie się leczysz?
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline AniaM

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Xanderla i Clarzole
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 23, 2019, 02:32:24 pm »
Leczę się w Beskidzkim Centrum Onkologicznym w Bielsku. Może któraś z Was tam się leczyła i coś może powiedzieć o tym szpitalu i lekarzach.
Co do leczenia to rozumiem, że te 4 miesiące nie wystarczą i raczej pociągną to dalej bo guza mam w 95 % hormonozależnego.
"My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano." GANDALF

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Xanderla i Clarzole
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 23, 2019, 05:15:02 pm »
Aniu, jak nie oszczędzająca, to spróbuj z jednoczesną rekonstrukcją. Węzły czyste, więc radio raczej nie będzie. Jeśli i na to się nie zgodzą, to choć poproś, by skóry nie wycieli do zera. Przyda się przy rekonstrukcji, jeśli ją będziesz planować. Powodzenia  :0ulan:
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Xanderla i Clarzole
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 23, 2019, 06:40:29 pm »
Kochane moje, dziękuję za zaopiekowanie się (informacyjne) Anią (z sercem na dłoni).

Ania, przekopuj forum do woli. No i chyba Ci zazdroszczę żeś z okolic Śląska (i Zagłębia ;-) bo będziesz miała szansę na częstsze spotkania z dziewczynami (jeśli chemia, ta forumowa, zadziała).
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Xanderla i Clarzole
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 23, 2019, 06:45:28 pm »
Dana miałam węzły czyste a radio miałam.Chyba to nie jest kryterium do tej terapii
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Xanderla i Clarzole
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 23, 2019, 07:56:49 pm »
Natalja, radio jest zawsze przy oszczędzającej i przy co najmniej 2 węzłach zajętych (niektóre ośrodki od trzech) i dlatego dylemat: mastektomia z ew. rekonstrukcją, czy na 100 radio i oszczędzająca. Ja nie miałam wyboru. Radio i tak było pewne, a przy małych piersiach, nie warto sobie zawracać głowy oszczędzającą, nadto mój guz był przy żebrach
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Xanderla i Clarzole
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 23, 2019, 08:33:36 pm »
Ej, przecież rekonstrukcja nie jest koniecznością a chęcią. Ania jeszcze nie ma daty operacji a Wy już zasypujecie ją rekonstrukcją. Rekonstrukcja, to etap po leczeniu, a teraz leczenie najważniejsze. Pisałaś, że będziesz miała badanie genetyczne, czy to znaczy, że czekasz na wynik? Bo właściwie krew na to badanie powinna być pobrana przed leczeniem, przynajmniej, to chciał mój lekarz genetyk.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline AniaM

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Xanderla i Clarzole
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 23, 2019, 08:45:53 pm »
Szanowne konsylium chyba nawet chciało dać mi radio ale gdy dowiedzieli się, że mam piersi (duże) usiane torbielami i bardzo częste stany zapalne to zdecydowali się na hormony - radio odpada więc i oszczędzająca też - tak stwierdzili. Chyba sama też wolę niech wytną całą bo i psychika spokojniejsza i lęk przed stanem zapalnym odpada - a coraz gorsze były. Co do badań to dopiero na konsylium mi zaproponowali, nie wiem co będzie ale wynik powinien być przed następnym konsylium.  Jutro jadę na badanie.
"My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano." GANDALF

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Xanderla i Clarzole
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 23, 2019, 10:59:39 pm »
Natalja, radio jest zawsze przy oszczędzającej i przy co najmniej 2 węzłach zajętych (niektóre ośrodki od trzech) i dlatego dylemat: mastektomia z ew. rekonstrukcją, czy na 100 radio i oszczędzająca.
Powinno być na 100 % radio...

Aniu, wierzę, że lekarze wybiorą najlepszą z opcji
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++