Autor Wątek: Xanderla i Clarzole  (Przeczytany 33990 razy)

Offline AniaM

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Xanderla i Clarzole
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwca 25, 2019, 04:48:53 pm »
Dzięki Anciu, że o mnie pamiętasz  :)
Czuję się dość nieciekawie - i to nie tylko przez upały - czasami bardzo bolą mnie kości, co nieco schudłam i kiedy budzę się to jestem cała obolała (ramiona i biodra) plus uroki mendopałzy i huśtawka nastrojów oraz dodać do tego kołowrotek z wybieraniem szkół i studiów przez dzieciaki (zapisy, składanie papierów, formularze itp...) - znaczy... u mnie wszystko OK  :D  :D :D
Dzisiaj miałam właśnie konsylium a wczoraj byłam u ginekologa po wyniki "dołu". Wyniki biopsji macicy wyszły dobrze a torbiel znikła  ztx
Na konsylium dowiedziałam się wyników markerów - są niskie  ztx natomiast wynik Estradiolu mam 94,9 pg/ml i to zaniepokoiło konsylium (stąd może ta miesiączka) . Mają powtórzyć go jeszcze za kilka miesięcy. Na 8 lipca mam termin na operację (całkowita amputacja)  ::((  ::((  ::((
Kochane kobitki poradźcie mi czy mam przed operacją kupować biustonosz i jakąś tymczasową protezę - mam duży biust i nie dość, że będzie znaczna różnica wizualna to jeszcze druga pierś będzie ciążyć bez biustonosza. Kiedy kupować tę właściwą protezę i czy znacie jakieś dobre sklepy na śląsku lub w Bielsku? Czy trzeba się jakoś specjalnie przygotować i brać coś specjalnego oprócz standardowej wyprawki do szpitala?
"My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano." GANDALF

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Xanderla i Clarzole
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwca 25, 2019, 09:29:21 pm »
Piżama rozpinana i rękawy, o ile są długie, to takie szersze są wskazane.Właściwą protezę możesz w każdej chwili kupić, bo to się rozmiarem dobiera, a czy ona będzie z wyższej półki, droższa, czy z niższej, to już sama decydujesz.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2019, 09:31:29 pm wysłana przez lulu »
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline AniaM

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Xanderla i Clarzole
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwca 27, 2019, 04:49:25 pm »
Dzięki lulu
Bardziej interesuje mnie po jakim czasie od operacji można kupić tą właściwą protezę, czy długo są jakieś opuchlizny no i czy w ogóle da się nosić biustonosz po operacji. Przy mały piersiach pewnie jest łatwiej ale przy moich ... a jakoś muszę wrócić do domu i pokazywać się ludziom. Poradźcie coś... proszę...
"My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano." GANDALF

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Xanderla i Clarzole
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwca 27, 2019, 06:09:02 pm »
Aniu, protezę możesz nosić jak tylko całkowicie zagoi się rana pooperacyjna,
im wczesniej się to uda, to lepiej, bo przy dużym biuście chodzi o dysproporcję w równomiernej wadze, ktora może mieć zły wpływ na kręgosłup




rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Xanderla i Clarzole
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwca 28, 2019, 02:25:24 pm »
Przy dużych piersiach zdecydowanie polecam protezke o zmniejszonej wadze. Mnie strasznie bolał kręgosłup od noszenia takiej zwykłej. Ta lżejsza jest niestety droższa i trzeba do niej dopłacać (no chyba że coś się zmieniło, ja je kupowałam tylko do roku po operacji i wciąż używam tych samych)
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline AniaM

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Xanderla i Clarzole
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwca 28, 2019, 03:09:10 pm »
Dzięki dziewczyny za porady  :)
Na razie zamówiłam sobie biustonosz taki stosowany przy radioterapii i jako pooperacyjny (miękki i zapinany z przodu) i protezę tymczasową żeby mieć coś na początku. Jak już będę po operacji i wygojona to poprzymierzam właściwą protezę i coś dobiorę.
Teraz już tylko myślę o operacji  ::((  ::((  ::((
Szykuję powoli wszystko - piżamkę już kupiłam, zaświadczenia załatwione... Kobitki trzymajcie kciuki za mnie. Jak macie jakieś porady odnośnie szpitala i operacji to chętnie poczytam.
"My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano." GANDALF

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Xanderla i Clarzole
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwca 28, 2019, 03:38:06 pm »
na początek możesz biustonosz wypchać miękką pieluchą terową, a nawet dwiema, jak jedna za mało
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Xanderla i Clarzole
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwca 28, 2019, 05:11:08 pm »
Dana, nie trzeba - skoro jest protezka pooperacyjna, to ona jest miękka i lekka.
Do szpitala chusteczki nawilżone, duże, takie dla bobasów i smycz do kluczy ;) - przydać się może do noszenia butli od drenu. No i dresik :) - wszak w piżamie człek czuje się chorszy ;). Wodę do picia. I sztućców nie zapomnij ;D

Matko, ja jakaś nienormalna byłam ???, nie kupowałam nic specjalnego, ani piżamy, ani biusthaltera, ani takich tam. E, to pewnie ze skąpstwa  :P

A kciukasy oczywiście zapewnione :0ulan:
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2019, 05:14:41 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Xanderla i Clarzole
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwca 28, 2019, 06:49:39 pm »
Ja kupiłam tylko dwie piżamy rozpinane z przodu (miałam tylko koszule). Miały kieszenie, więc i na "pieska się przydały. I nic poza tym, nie wzięłam dresu, więc byłam "chorsza". Było to w styczniu, więc na dwór się nie wychodziło. Na głowie miałam chusteczkę, albo nie miałam (byłam już łysa po chemii przedoperacyjnej) jak mi było w niej niewygodnie w łóżku. Oj kiedy to było
Na zabieg rekonstrukcji szłam już lepiej przygotowana
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline AniaM

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Xanderla i Clarzole
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwca 28, 2019, 09:16:08 pm »
Chłonę wszystkie porady - dzięki. O smyczach też już czytałam no i mam kieszonki w piżamce  :D Mam też pół dresiku (dół) więc będę tylko pół chorsza  :D
"My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano." GANDALF

Offline AniaM

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Xanderla i Clarzole
« Odpowiedź #55 dnia: Lipca 05, 2019, 10:30:25 am »
No i dwa stresy mam za sobą - syn dostał się do wymarzonego technikum a córka pięknie zdała maturę więc na jakieś studia się dostanie  :) . Teraz zaczyna do mnie docierać poniedziałkowy wyjazd do szpitala - nie sypiam po nocach i boję się żeby coś nie przeszkodziło w operacji  ::(( . Dotarł już zamówiony biustonosz i pluszowy cycek... no i popłakałam się  :'( :'( :'(
"My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano." GANDALF

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Xanderla i Clarzole
« Odpowiedź #56 dnia: Lipca 05, 2019, 12:03:09 pm »
gratulację dla dzieciaczków  :oklaski:
Dały radę i Ty dasz, strach to normalka

Pakuj torbę, głęboko oddychaj i ciesz się sukcesem dzieciaków.
  :0ulan: na poniedziałek, by wszystko poszło bez problemów, pozdrawiam serdecznie  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline AniaM

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Xanderla i Clarzole
« Odpowiedź #57 dnia: Lipca 05, 2019, 12:29:04 pm »
Dzięki Dana  :)
Trzymaj kciuki za mnie.
Mała ciekawostka - byłam u lek. rodzinnego i narzekałam na bolące kości, lekarka stwierdziła, że przy takim leczeniu to tak może być ale trzeba by było pobadać je. Dała skierowanie do poradni osteroporozy - ucieszyłam się, bo lepiej zawczasu mieć na oku kosteczki. Podzwoniłam po okolicy i znalazłam jedną poradnie a miła Pani podała mi termin na... koniec roku 2021!!! Nie dałam za wygraną i zapytałam czy jak mam znaczną niepełnosprawność to termin będzie krótszy to kazała przyjść z orzeczeniem i zobaczy co da się zrobić  :D - i tu WIELKIE DZIĘKI dla Anci za poradę aby załatwiać sobie orzeczenie jak najszybciej - przydało się  ztx .
"My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano." GANDALF

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Xanderla i Clarzole
« Odpowiedź #58 dnia: Lipca 06, 2019, 09:20:20 pm »
Brawa dla młodego. Teraz pora na pomyślne wieści od Ciebie po udanej operacji. I od córki po dostaniu się na studia.
Badaj kostki, badaj.
Spokojnej niedzieli. I ludzkich lekarzy podczas pobytu.  :0ulan:
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Xanderla i Clarzole
« Odpowiedź #59 dnia: Lipca 06, 2019, 09:50:34 pm »
Młodzi sobie radzą, więc możesz odetchnąć i skupić się na sobie. Jutro sobie potańcz, wymocz w pienistej kąpieli, żeby się zrelaksować a potem :0ulan:
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia