Autor Wątek: praca licencjacka- jakość życia po mastektomii  (Przeczytany 1566 razy)

Offline kingafizjo

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 1
praca licencjacka- jakość życia po mastektomii
« dnia: Marca 12, 2019, 08:49:06 pm »
Witam serdecznie! :)

Jestem studentką III roku fizjoterapii i piszę pracę licencjacką nt. jakości życia kobiet po mastektomii. Zwracam się z przeogromną prośbą o wypełnienie mojej ankiety, która składa się z dwóch części: standaryzowanego kwestionariusza oceniającego jakość życia osób z rakiem piersi oraz druga część to pytania uzupełniające ode mnie. Ten standaryzowany kwestionariusz odnosi się bardziej do osób, które są w trakcie leczenia (moja p. promotor bardzo nalegała na wykorzystanie tego kwestionariusza, a z racji że jest standaryzowany, treści pytań nie mogę zmienić więc z góry przepraszam, jeśli będą zbyt męczące) jednak bym była bardzo wdzięczna, gdyby wypełniły ją również Amazonki, które wprawdzie są już jakiś czas po ukończonym leczeniu, ale może jednak pamiętają swoje odczucia z tego okresu :) Będę baaaardzo wdzięczna za poświęcenie czasu, również za konstruktywne uwagi i porady odnośnie ankiety. Na innych forach spotkałam się z obojętnością więc po cichu liczę, że może tutaj się znajdą miłe Panie, które wesprą przyszłą fizjoterapeutkę w potrzebie :D

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego :)

link do ankiety https://www.survio.com/survey/d/Y3M3G0Y3U2A1Y1V7K

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: praca licencjacka- jakość życia po mastektomii
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 12, 2019, 10:33:13 pm »
i znowu podstawowy błąd: dlaczego kobiety po mastektomii, a nie raku piersi, skoro piszesz " standaryzowanego kwestionariusza oceniającego jakość życia osób z rakiem piersi" (ja np jestem po operacji oszczędzającej)

treśc pytań dla osób po leczeniu ma sie nijak do oceny jakości \.... bo np.
pytanie 15  Wymiotowała Pani? no tak wymiotowałam, bo był dzien kobiet i dzien mężczyzny i wypilam ciut za duzo alkoholu ;)
pytanie 11 czy odczuwała pani trudności ze snem? jasne, ze tak, wcale nie kogę spac, bo mam okropny czas w pracy - same stresy, pokłóciłamsi e zpartnerem, dziecko chore... no to jak mam spać ;)
pytanie 9 czy miala pani bole? oooo tak, wlasnie niedawno zlamałam reke, boli jak nie wiem co, na dodatek chyba musze do dentysty bo zab boli ;)

sory, ale nijak sie to ma do mnie (i do większości amazonek, zarejestrowanych na tym forum) , kobiety,która leczenie zakonczyla 10 lat temu ;)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: praca licencjacka- jakość życia po mastektomii
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 13, 2019, 07:43:24 am »
Ja też po oszczędzającej więc ankiety nie ruszam
Natalia

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: praca licencjacka- jakość życia po mastektomii
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 13, 2019, 01:55:22 pm »
Tojka  xhc

 cytat: " Ten standaryzowany kwestionariusz odnosi się bardziej do osób, które są w trakcie leczenia (moja p. promotor bardzo nalegała na wykorzystanie tego kwestionariusza, a z racji że jest standaryzowany, treści pytań nie mogę zmienić więc z góry przepraszam, jeśli będą zbyt męczące) jednak bym była bardzo wdzięczna, gdyby wypełniły ją również Amazonki, które wprawdzie są już jakiś czas po ukończonym leczeniu, ale może jednak pamiętają swoje odczucia z tego okresu"

no właśnie ... "z racji że jest standaryzowany, treści pytań nie mogę zmienić" ....a więc tytuł winien brzemieć inaczej ....Jakość życia w trakcie chemioterapii czy leczenia ....a nie jakośc życia po mastektomii
przeczytałam ankietę i te pytania dotyczą  wyłącznie do leczenia
bo w zeszłym tygodniu było mi niedobrze z tego samego powodu co Tojce  :D :D ...a spac nie mogłam bo była pełnia księżyca
a jestem 13 lat po leczeniu...jakość życia po mastektomii mam średnią, ale z zupełnie innych powodów niż chodzi w tej ankiecie
>:D
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1