Autor Wątek: nasze włosy  (Przeczytany 19053 razy)

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: nasze włosy
« Odpowiedź #90 dnia: Stycznia 10, 2020, 10:23:00 pm »
Dana, tak, hamak pisała że myje odżywką ZAMIAST szamponem
Spróbuj, ja już tak myłam  8)
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: nasze włosy
« Odpowiedź #91 dnia: Stycznia 11, 2020, 12:17:10 am »
Dziś spsikałam tą odżywką włosy suche, w końcówki wmasowałam olej arganowy i 3 godziny chodziłam w czapce. Nie jest dużo tej odżywki i konsystencja taka jak toniku. Będąc po basenie wypróbuję. Znaczy spłuczę chlorowaną wodę, potem popsikam odżywką i tu pytanie, czy ponownie spłukać?
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: nasze włosy
« Odpowiedź #92 dnia: Stycznia 26, 2020, 12:12:06 pm »
To serum, co kupiłaś, Dana, to wcierka. Stosuje się na skórę głowy, nie na całe włosy, na suchą lub po myciu na osuszoną.
Mycie odżywką to po prostu użycie jak szamponu takiej odzywki, co normalnie nakładasz ją po myciu na całe włosy.
Ostatnio kupiłam w lidlu nowości (chyba wydanie limitowane) w normalnych, dużych opakowaniach, cien Nature's best z avokado o dobrych składach: odżywka fajnie myje :), a krem (taki z pompką, coś jak Natur box) nakładam po myciu bez spłukiwania.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: nasze włosy
« Odpowiedź #93 dnia: Lutego 11, 2020, 06:05:39 pm »
Pod choinką znalazłam zieloną wcierkę Vianka https://www.ceneo.pl/47433695;pla#tab=spec  I systematycznie wcieram. Noooo..może nie codziennie, ale jednak dość często. I po tym czasie (czyli ok 1,5mca) widzę różnicę. Po spsikaniu i wtarciu w skalp (z głową w dół, stojąc w łazience) nie znajduję na podłodze ani jednego włosa, nie mam pozostałych na dłoniach żadnych włosów. I to mnie bardzo, bardzo cieszy.

fakt, że włosy dostają także wzmocnienie od środka herbatką z liści rokitnika (w tym roku muszę zebrać ich znacznie więcej, bo napar stał się moją poranno-śniadaniową herbatą i mi smakuje) i z zewnątrz także w formie:
- sporadycznych wcierek Seboradinem https://www.urodaiwlosy.pl/2014/12/najlepsza-wcierka-na-porost-wosow-i.html w tym wypadku zapach ziół jest tak intensywny, że wcieram w wieczór poprzedzający oranne mycie włosów)
- od czasu do czasu odświeżając loki używam aktywnych witamin https://kosmetykinaturalne.com.pl/natura-siberica-spray-do-wlosow-i-ciala-aktywne-witaminy-natychmiastowe-nawilzenie.html?gclid=EAIaIQobChMIyse69_zJ5wIVwaSaCh3qpQxXEAQYAiABEgL-a_D_BwE   Preparat nadaje się także do skóry, ale jakoś mi nie podszedł (najbardziej jego kleista konsystencja)
- 2-3 razy w mcu dostają masaż olejkowy https://www.rossmann.pl/Produkt/Serum-i-olejki/Isana-Intensiv-2in1-olejek-do-wlosow-100-ml,236997,8661

Oc=becny stan włosów bardzo mi się podoba. Choć mówię to z niejakimi obawami (bo jak w wakacje napisałam, że jest OK to zaczęły "lecieć"). Baby hairki mają już kilka cm i najbardziej widać ich niesforność w dniu mycia włosów.


A jak tam Wasze koafiurki?
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: nasze włosy
« Odpowiedź #94 dnia: Lutego 11, 2020, 09:22:54 pm »
ja jak nie mam przekonania do suplementów zgodnie z Twoją radą zakupiłam Anacaps bo mi wypadały pióra  :-\
i potwierdzę, rewelacja  ztx ztx  nie wypadają  ztx
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: nasze włosy
« Odpowiedź #95 dnia: Lutego 11, 2020, 09:25:20 pm »
u mnie tragicznie...


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: nasze włosy
« Odpowiedź #96 dnia: Lutego 11, 2020, 09:32:07 pm »
Maguś, jak możesz brać te składniki to spróbuj, polecam ja niedowiarek  :D
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: nasze włosy
« Odpowiedź #97 dnia: Lutego 12, 2020, 08:36:15 am »
Ptaszynko, bardzo się cieszę.

Mag, może spróbuj.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline AniaM

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: nasze włosy
« Odpowiedź #98 dnia: Lutego 12, 2020, 03:44:10 pm »
Kobietki a może macie jakiś sposób na łysy placek na głowie?
Moje włoski troszkę odrastają ale z tyłu po jednej stronie został łysy placek - dość nieciekawie to wygląda - no i włoski odrastają siwiutkie  :'(.
"My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano." GANDALF

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: nasze włosy
« Odpowiedź #99 dnia: Lutego 12, 2020, 04:58:35 pm »
też miałam takie łyse placki (ale małe),  łysine i włosy traktowałam odzywką VAX. Po jakims czasie sie wyrównały :)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: nasze włosy
« Odpowiedź #100 dnia: Lutego 12, 2020, 09:30:52 pm »
też miałam takie łyse placki (ale małe),  łysine i włosy traktowałam odzywką VAX. Po jakims czasie sie wyrównały :)
Córce mojej koleżanki też wax na placki pomógł, ale ten tzw. angielski, nie jakieś l'biotiki czy inne podróbki.
O ten:https://www.ezebra.pl/pl/products/pielegnacja/pielegnacja-wlosow/odzywki-regularne/natural-classic-henna-treatment-wax-odzywczy-wosk-do-wlosow-i-skory-glowy-480g-292.html
A ten może się okazać jeszcze lepszy: https://www.apteka-melissa.pl/produkt/wax-ang-pilomax-tricho-pilomax-wax-tricho-maska-przyspieszajaca-wzrost-wlosow-240-mlprzyspieszaja,34206.html
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Lorinka24

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: nasze włosy
« Odpowiedź #101 dnia: Marca 09, 2021, 05:17:05 pm »
Ktoś pisał, że myje odżywką. Też tak robię, czasami używam jeszcze olejku do kąpieli dla kobiet w ciąży marki rossmannowej. Fajnie się pieni i jest delikatny dla skóry.

Offline Łukasz

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: nasze włosy
« Odpowiedź #102 dnia: Kwietnia 08, 2022, 01:51:57 pm »
Ogólnie od jakiegoś czasu zmagam się z łysieniem pourazowym. Problem jest na tyle poważny, że włosy zaczynają wypadać w znacznym stopniu. Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad przeszczepem włosów metodą FUE i natknąłem się na ofertę takiego zabiegu w . Co myślicie o tym?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2022, 03:15:46 pm wysłana przez mag »

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: nasze włosy
« Odpowiedź #103 dnia: Kwietnia 09, 2022, 07:14:10 am »
Polecam Radical med koncentrat przeciw wypadaniu włosów. Dostępny w Aptece.
Natalia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: nasze włosy
« Odpowiedź #104 dnia: Kwietnia 09, 2022, 12:03:31 pm »
Natalia ale tu nie chodzi o radę, to jest reklama.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna