Autor Wątek: Witaminy kontra CBD  (Przeczytany 1910 razy)

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Witaminy kontra CBD
« dnia: Września 23, 2019, 12:12:14 am »
Na grupie na FB natknęłam się na ważne ostrzeżenie dla osób stosujących w leczeniu nowotworu olej CBD. Ponieważ jego działanie antynowotworowe polega na wywołaniu stresu oksydacyjnego w komórkach raka, istnieje podejrzenie, że branie antyoksydantów może zmniejszyć lub wręcz anulować jego działanie. Zatem osoby leczące się olejem CBD  powinny uważać ze stosowaniem witaminy C, witaminy D, kurkuminy, koenzymu Q

Eksperci w dyskusji różnią się w swoich opiniach, szczególnie odnośnie kurkuminy i niektórych grzybów i badań też było jeszcze zbyt mało, warto jednak się zastanowić, żeby nie przedobrzyć.

https://beyondthc.com/antioxidants-and-cbd-a-warning/?fbclid=IwAR3ASoGJf643pSKi3biYS9ku2ik90986UeAYUeoCDdoysYJr7J7i_y9H8S4
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Witaminy kontra CBD
« Odpowiedź #1 dnia: Września 23, 2019, 08:04:32 am »
Braju, cenna wiadomość. Bo czasami to udaje nam się przedobrzyć z tymi wszystkimi specyfikami.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Witaminy kontra CBD
« Odpowiedź #2 dnia: Września 23, 2019, 11:08:27 am »
Braju, dzięki za czujność i dzielenie się wiedzą

Ja z tych co raczej wezmą mniej niż przedobrzą, ale dla wielu może być cenną uwagą.
Nie na darmo lekarze proszą, by podczas chemioterapii, nie wspomagać się suplementami
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Witaminy kontra CBD
« Odpowiedź #3 dnia: Września 23, 2019, 10:42:10 pm »
Czasami lekarze proszą o to, bo nie było żadnych badań i w sumie nie wiadomo czy coś pomoze czy zaszkodzi.

 Na przykład niektóre suplementy z vilcacory mogą nasilać działanie chemii. I choć może się wydawać, że to super, to nie zapominajmy, że chemia ma też silne działania uboczne i one się również nasilają.

Ja po pierwszej AT miałam wieczorem atak duszności zaraz po wypiciu zielonej herbaty. Do końca leczenia unikałam już picia jakichkolwiek herbatek w dniu chemii i dzień po
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia