Autor Wątek: Kontrolowanie emocji  (Przeczytany 6033 razy)

Offline ania01

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Kontrolowanie emocji
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 09, 2013, 10:23:23 am »
Uważam, że kontrolowanie (tłumienie) emocji nie jest rzeczą dobrą, tak zresztą jak długotrwały stres. To oczywiście moje osobiste zdanie. Bardziej skłaniałabym się do poszukiwania bardziej kompromisowych (mniej szkodliwych dla otoczenia) sposobów ich rozładowania. ;)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Kontrolowanie emocji
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 09, 2013, 10:49:05 am »
Czyli nie artykuł jest szkodliwy wg ciebie tylko tłumienie emocji , to róznica!
Przeczytaj jeszcze kilka razy ten artykuł ,tak nawet trzeba. Autor nie zaleca tłumienia ,tam jest mowa o nauce kontrolowania emocji. Radzi nauczyć się je rozrózniac, nazywać i powoli nabywac wiedzę o sobie i wiedzę jak radzic sobie z nadmiernym przezywaniem. Niewatpliwie to bardzo trudne i być moze potrzeba terapeuty  w większości wypadkow .Byłoby cudowne umiec tak reagować na problemy . DZięki za przypomnienie tego tekstu, przyda mi się w nadchodzącym czasie.  :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Kontrolowanie emocji
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 09, 2013, 04:14:35 pm »
Amorku przytulam.
Zapewniam, nie tylko Tobie.  xhc
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Kontrolowanie emocji
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 09, 2013, 07:53:38 pm »
Dzięki Dana ,ja tez przytulam ! ;) Będzie dobrze! ;D
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat