Autor Wątek: Prowadzę badania na temat odczuć osób chorych na raka - jestem oddziałową  (Przeczytany 1431 razy)

Offline Iwona123

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 1
Witajcie,
Jestem oddziałową "Hematologii" i piszę pracę magisterską związaną z tematem odczuć osób chorych na raka - bardzo proszę o pomoc.
Zależy mi, żeby praca była rzetelna oraz oparta na realnych faktach:
Tutak jest link do mojej ankiety:
https://drive.google.com/open?id=1lj0ayb1YW2wTB6IJL6LPqjp5218_8Y0x21kXXCmqJXg

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Prowadzę badania na temat odczuć osób chorych na raka - jestem oddziałową
« Odpowiedź #1 dnia: Października 22, 2019, 03:08:41 pm »
ponieważ ta sama ankieta była w 2 miejscach na forum, jedną usunęłam,

tradycyjnie utknęłam na pytaniu o pracę - nie pracuję z wyboru, nie jestem bezrobotna,

poza tym mam kłopot z określeniem czasu - zachorowałam dwa razy, 19 lat temu i 2 lata temu


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Prowadzę badania na temat odczuć osób chorych na raka - jestem oddziałową
« Odpowiedź #2 dnia: Października 22, 2019, 04:23:03 pm »
Czy dobrze rozumiem, że ankieta jest wyłącznie dla osób z aktywną chorobą nowotworową, a nie tych już po leczeniu? Bo wszystkie pytania są w czasie teraźniejszym.
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Prowadzę badania na temat odczuć osób chorych na raka - jestem oddziałową
« Odpowiedź #3 dnia: Października 22, 2019, 04:59:01 pm »
Wypełniałam w telefonie i poległam na 11 pytaniu, bo wybierałam możliwie nabliższe prawdzie odpowiedzi i ciężko. Czy akaceptacja jest negatywną emocją? Chciałam poprawić/dać inną odpowiedź i niestety nie mogłam. Może dziś będę miała naprawiony stacjonarny komp. to spróbuję ponownie. W pytaniu nr 5 absolutnie nie ma odpowiedzi dla mnie. Są tylko możliwości wyboru, w moim przypadku, "mniejszego zła". Tam jest tylko do wyboru właściwie to samo, "uporanie się, uzyskać kontrolę, odzyskanie poczucia własnej wartości, budowanie wizerunku ....". Nie, nie straciłam poczucia własnej wartości, nic nie staciłam, tylko zdrowie. Nie musiałam nic budować, tylko kalkulować, szukać możliwości jak najszybszego dostępu do właściwych lekarzy. Jeśli będę wybierać odpowiedzi "mniejszego zła", to nie będzie prawdziwe. A wystarczyło dodać punkt "inne", gdzie opisowo można przedstawić swoją sytuację/odczucia, jeśli nie znalazło się właściwego określenia swojej sytuacji.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna